"tradicionalna" morska sol

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

3. mar 2008 15:56

jade

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

3. mar 2008 16:16

Jade, Ognjič, bejžta stran, svojo temo si najdita, tukaj nas je že dovolj, ki se ven mečemo! Atina

binca2  

član od: 3.5.2006

sporočila: 57

3. mar 2008 16:40

eh, se delate norca o domači nalogi, sam površno pa res bere , tudi če je OD STROKE. Lahko si o soli preberete kaj tule http://zdravasol.si/knjiga1.html ker ne mislim o tem več pisati, dejstvo pa je, da ne bi bilo toliko zamaščenih žensk (sory debelih), če bi znale pravilno uporabljati sol-soliti ko smo jed že nekoliko največ do 65 st.C, jaz solim ko ima okrog 50. binca2

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

3. mar 2008 16:56

Joj, joj, joj - zdaj je pa že vse tako presoljeno, da ne bom rabila kupiti nobene - ne navadne, ne piranske, ne himalajske.  Ko bom jedla, si bom samo tole stran odprla.  Kakšen prihranek  - si bom iz tega lahko kupila naslednjega pluska

Cila

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

3. mar 2008 17:08

O šment, jaz sem pa mislila da sem zamaščena, ker se ne gibljem pa ker pojem preveč pa ker sem stalno na kulinariki.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

3. mar 2008 17:56

Binca 2, samo še zadnje vprašanje: od katere "stroke" pa je knjiga, ki jo reklamiraš? "Ne debelost, niti vitkost, ne zdravje, pa tudi bolezen, niso dedni. Dedni so le kuharski recepti in stare navade. Če bi res bilo vse dedno za naprej, bi moralo biti tudi vse dedno za nazaj. Do Adama in Eve....." Še dobro, da so proti koncu med odkritelji zdrave soli omenjeni tudi Butalci (kdor ne verjame, naj bere na linku). No, od te stroke Rimljanka zanesljivo ni. Strinjam se pa, da je to knjiga, ki jo je treba prebrati. Prav gotovo si zasluži mesto v antologiji slovenskega humorja. Veliko zdravja ti želim, Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. mar 2008 20:29

galyka je napisal/a:
O šment, jaz sem pa mislila da sem zamaščena, ker se ne gibljem pa ker pojem preveč pa ker sem stalno na kulinariki. [joj][pujska]
Ma jaz tudi. Pa tišči me tisto zrno soli, ki je še ostalo na tem svetu.... Ob tej silni uporabi himlajske soli je bo pa čez eno leto zmanjkalo - in kaj potlej? Ej, binca2, tvoji argumenti proti rimljankinim, Atininim in limnolovim so kot zrno peska v morju... Ampak, kot je rekel Vlado, glas razuma - če verjameš v to, kar delaš, je tako ali tako vse v redu. Samo pusti tudi drugim, da verjamejo v kaj drugega, tudi bolj znanstveno (in ne kvaziznanstveno)podkrepljenega...Ker ko sem pa tisti tvoj link zdravasol odprla, mi je pa že veliko kaj bolj jasnega... Grem zdaj mlet piransko sol, pa nekaj imam tuzlanske, nekaj pa še neke druge... Aja, pa eni rudniki soli pri Krakovu so tudi krasni, celo bolnišnični oddelek imajo tam urejen... Zanimivo branje, ta tema. Sem se spet nekaj naučila. In ugotovila, da jade provocira....sigurno išče sol, da jo da ežoju na rep....(za tiste, ki ne veste: naši nekdanji južni bratje rečejo, da če nekoga dolgo neuspešno loviš, da mu daj malo soli na rep, pa ga imaš...) Mamamia mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

3. mar 2008 20:51

Da je treba stvari jemati "cum grano salis", se pravi z zrncem soli, je trdil že Plinij starejši. Da je kovačeva kobila ponavadi bosa, je dokazal sam, ko je stikal po Vezuvu ob nepravem trenutku (ker če bi to svoje zrnce uporabil, bi mu povedalo, naj jo ucvre na varno). Zato se najbrž tudi iz te debate nismo naučili nič, a nekateri so se vsaj zabavali - kar je pa tudi nekaj vredno. Lep pozdrav, Sonja

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

3. mar 2008 21:06

rimljanka je napisal/a:

Vlado, se strinjam (pa ne edina), sem pa mnenja, da je na neresnice vseeno treba reagirati. ...............

Ja, med pranjem posode sem kar premišljeval o napisanem (dobra stran ne imetja pomivalnega stroja) in ti moram dati prav. Prepričanih sicer ne boš prepričala, bo pa mogoče kdo, ki se bo s tem prvič srečal, imel več šans, da izlušči pravo informacijo. Kje se bo ta debata končala? Zagovorniki ti bodo postregli z zelo relevantnimi podatki Himalaya Institute of Biophysical Research, še dodatno podkrepljeno z umotvori Prof. Manfred Kage iz univerze v Meinheimu. Vsemu bo pritrjeval dr. Dr. Peter Ferreira. No vsaj večina prodajalcev čarobne soli se naslanja na ta imena. Z malo internetne akrobacije, se da ugotoviti, da omenjeni profesor in inštitut ne obstajata. Dr Peter Ferreira pa ni dr., je pa soavtor knjige o himalajski soli. Izvor "originalne" himalajske soli, pa ni nek neomadeževan kotiček sveta sredi tibetanskega pogorja, ampak drugi največji rudnik soli na svetu, tj. pakistanski Karakorum. Ker pa sama blagovna znamka ni zaščitena, originalno himalajsko sol proizvajajo tudi v Avstriji in Nemčiji. Da se še malo razpišem. Vse skupaj spominja na vodo s spominom oz. kodirano vodo. Pojav spomina vode je odkril, ali pa bolje rečeno izumil nek francoski znanstvenik, ki je podkrepljeno z dokazi to tudi objavil v eni od najuglednejših znanstvenih publikacij. Že na slovenskem Googlu se nam pojavi izjemno dosti zadetkov o tem, in komaj na 52! mestu je članek, ki razkrije, kako so omenjenemu francozu dokazali goljufijo in je le ta umrl v sramoti, trudeč se dokazati, da ima prav. Zakaj pa verjeti prav omenjenemu članku, v množici vseh ostalih? No, na to si bo pa moral vsak sam odgovoriti. Pa še link: http://www.kvarkadabra.net/article.php/Kargo-kult-znanos Binca2, link, ki si ga navedla in vse v njem, je pa milo rečeno smešno in nekako ne paše v to stoletje, ali pa je zatajil šolski sistem? tak, bodi dovolj lp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti