Kebab

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

1. okt 2002 19:01

Barbara, nisem vege-maniak! Malan,, imas prav! Vendar sem poskusal omeniti ta nacin klanja za pripravo pravega kebaba, kar je nedvomno povezano z religijo. Razen tega, ko zjutraj postavijo maso za kebab na peko (ta masa se nasadi na razenj v vertikalo, da se vrti ob grelcu) je te mase za 50-150 kg! Zelo dolgo je temperatura sredice med 30 in 40°C, kar nedvomno vzpodbuja razvoj klic! Pri McDonaldu je vsaj za higieno dobro preskrbljeno, kar pa zame se ne pomeni, da moram malcati pri njih. Raje grem v gostilno na golaz ali vampe! Lep pozdrav vsem! Henri

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

1. okt 2002 22:50

Hehehe ste se pa razgovoril okrog tega Kebaba. Letos sem imela možnost v 14 dneh dodobra probat turški kebab in grški giros pa vam rečem, da je giros zakon. Meni osebno je svinjina bolj pri srcu kot ovčetina in tudi tradicionalne začimbe so mi bolj ljube grške kot turške, čeprav vsako leto v božičnem času probam kebeb na Ljubljanskih ulicah ( Kebabčič) pa moram rečt da v tistem mrazu čist paše! Sto ljudi sto okusov, ampak ni ga čez svež giros s pristni Grško postrežbo!! Lp ! Anča

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

22. maj 2003 20:10

Hm... Kje točno pri kamniški obvoznici se dobi ta kebab o katerem vsi govorite?

Golob  

član od: 16.11.2001

sporočila: 43

23. maj 2003 8:35

Dobiš ga v Duni na obvoznici oz. nasproti vhoda v diskont Vele. LP Helena

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

23. maj 2003 13:30

Ok hvala. BTW, kdo mogoče ve kako bi se doma dalo naredit kebab?

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

26. maj 2003 14:33

Kamniški kebab sem jedla že pred leti in če je še vedno tak, potem je res zakon. Se mi zdi, da se ga doma ne da narediti, ker moraš imeti posebno pripravo (neke vrste pokonci stoječi raženj in ob njem grelec ki vso reč dobro zapeče). Jedla sem nekaj čemur v tisti gostilnici (v Medvodah) rečejo sicer giros (ki je načelno grška izpeljanka kebaba), vendar gre v bistvu za zelo popečene ozke rezance iz mesa, ki jih samo popečejo v ponvi. Okus je sicer dober, ampak ni čisto ta prava stvar. Ta prava reč se je iz roke, da si prav fino umazan okoli ust in po rokah. Nekako tako kot horsburger iz Tivolija. O higieni tukaj ne bi, čeprav moram reči da v šestih letih grških izkušenj (turških žal nimam), zaradi gyros pite (kot ji tam rečejo) še nismo imeli nikoli težav. Po čisto navadnem pivu iz šankomata pa veeeelike. Moram priznati, da nisem nikoli videla gyrosa na katerega bi šlo 50-150 kg mesa, običajni njihovi fast foodi imajo take, na katere gre morda 5-10 kg, če gledam tako na uč. Ampak, kot sem že rekla, o higieni ali celo o mučenju živali raje ne bi na tem mestu. Uh sem lačna... Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

28. maj 2003 15:18

Ok, če odštejemo na "poseben način" pečeno meso, kaj vse je še v kebabu? Kumare, paradižnik... Kaj pa glede tistih omak? Ve kdo kaj? Pa glede tistega kruha?

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

29. maj 2003 20:12

V girosu ( grški kebab) je vedno tzatziki (kumare z jogurtom) , čebula, paradižnik in limonin sok, kruh pa je ene sorte lepinja, meni žal niso znali razložiti kako ga pripravijo, ker je bila njihova angleščina zelo zelo revna, Turki pa stvar malo spremenijo, mislim da imajo svoje vrste tzatziki ali nekaj takega! Lep pozdrav!

Lucy  

član od: 7.2.2002

sporočila: 80

2. jun 2003 7:52

No mi smo pred letom dni v Kamniku fasali eno črevesno baktreijo in pristali na infuziji v bolnici. Toliko o kebabu. Meso je res dolgo časa izpostavljeno nizkim temperaturam in je idealno za razvoj bakterij in vse mogoče svinjarije. Raje pejte na dobr šnicl. Mene tam definitivno ne vidijo več.

neznan uporabnik

31. avg 2004 13:29

Mislim, da so za razvoj bakterij potrebne mnogo manjše temperature kot so na ali pri peči za kebab. Poleg tega se peč čez dan ravno zadi zastrupitev NE ugaša in to se mi zdi da so v 6 letih prakse v kamniku (vsaj pomoje) naučili....saj drugače nebi tako dobro in tako dolgo delovali. Kebab manijak.... janez kranski

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti