Limfna drenaža

cufka  

član od: 13.9.2006

sporočila: 18

tema odprta - 29. feb 2008 8:18 | ogledi: 18.569 | odgovori: 11

Pozdravljeni!

Zanima me, če imate s tovrstno masažo kakšne izkušnje? Rada bi izvedela kakršna koli mnenja

in izkušnje o tem. Prebrala sem že veliko literature o raznoraznih masažah, ampak osebne izkušnje so nekaj drugega.

LP Cufka

cufka

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

29. feb 2008 8:33

Naj ti kar iz prve roke podam nekaj informacij o limfni drenaži. Drenaža je posebna tehnika, ki se izvaja po principu potisk-premik, dela se čisto rahlo (dotik se komaj čuti). Namen drenaže je povečanje krvnega pretoka, uporablja se pri otečenih nogah, po poškodbah sklepov (ko je oteklina in s tem pride do zmanjšane gibljivosti), pri zastajanju vode v telesu, po operacijah pri katerih se odstranijo bezgavke...... z limfno drenažo pomagamo telesu da vzpodbudi delovanje limfnega sistema v telesu, ki skrbi da telo čisti strupov it toksinov, ki se v njem nabirajo. Po drenaži je priporočljivo da se počiva dobro urco in da se spije veliko tekočine (nesldakane čaje in predvsem voda - izgobianje težke hrane, alkohola, kave in nikotina). Za dobre rezulatate je potrebno naredit eno kuro (cca 8-10 terapij v čim krajšem času -- vsak drug dan ) da je učinek viden. Stranski učinki so lahko, zaspanost in pa povečano delovanje mehurja, kar pa ni nič slabega saj se s tem telo čisti. Limfna se lahko izvaja za posamezne dele telesa (noge, vrat, roke,obraz - medicinska limfna) kozmetična limfna pa tudi za celo telo, kar pa ni najbolj priporočljivo, ker je prevelika obremenitev za ledvice. Aja pa še to, vse to kar se pisala velja za ročno limfno drenažo. Moje dosedanje stranke so bile z učinkom limfne zadovoljne,res pa je da moraš vedet zakaj bi limfno uporabila (zato ker jo potrebuješ --- ali samo zato, ker si o njej brala na netu) pa lep pozdrav maserka Sporočilo je spremenil(a) maserka dne 29. feb 2008 08:44:14

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. feb 2008 9:35

Cufka - in za kaj, za božjo voljo rabiš za eno tako zadevo, o kateri si že toliko prebrala - še niz OSEBNIH izkušenj drugih? Pa saj to ni dretje zoba na živo, to je prijetna zadeva. Pa daj, punca, zajemi sapo, skoči (ne da sprašuješ pol planeta, kako to zgleda) in si za bližnji 8. marec privošči to zadevo. Jaz ti jo zelo privoščim. Vendelina jr.

cufka  

član od: 13.9.2006

sporočila: 18

29. feb 2008 10:13

Draga Maserka, se mi je kar zdelo,da boš ti odgovorila na to temo.Prebrala sem v glavnem to, kar si tudi ti napisala. Postavila sem to vprašanje zato,ker so me zanimale osebne izkušnje, teh pa strokovna literatura ne opisuje toliko. Vseeno hvala! LP Cufka cufka

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

29. feb 2008 12:07

Ko smo že pri masažah - a kdo ve kje v Celju ali okolici bi človek lahko dobil en kvaliteten tečaj klasične masaže. Ali morda kar celo izobraževanje. Karkoli najdem je v Ljubljani. lp, vanjatajnsek

SMILE28  

član od: 26.9.2005

sporočila: 215

29. feb 2008 14:34

V Žalcu organizirajo tečaje klasične masaže, pokliči in se pozanimaj: http://www.ondina-ak.si/ Lep dan, SMILE28

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

29. feb 2008 14:56

Eh, sr.... glih sem zamudila. Verjetno bo še jeseni kaj. vanjatajnsek

nana1  

član od: 3.2.2007

sporočila: 202

29. feb 2008 18:44

Sem ravno prejšnji teden končala z 11-tim obiskom limfne drenaže v kozmetičnem salonu. Bilo je super! Sicer je to vsaj po mojem mnenju drag špas. Za linfo sem se odločila, ker imam probleme s ščitnico in zelo zatečene noge. Po nasvetu sestrične sem se odločila, da probam tudi to. Meni je pomagalo, a kar je sldko je kratko. nana1

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

1. mar 2008 14:01

Kaj naj rečem? Reklame ne smem delati, ampak jaz to znam delati. In ko so meni delali limfno drenažo, je bil občutek božanski, med drenažo in po njej. Samo res moraš večkrat na WC. S tem je takole: lahko jo delaš zaradi zdravstvenih težav (otekline), proticelulitno ali za crkljanje. Treba pa je paziti: če so otekline zaradi srčnih ali ledvičnih obolenj - roke stran. Pesnica

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

1. mar 2008 21:54

Vanja .. .tečaji na srednji zdravstveni v Celju se izvajajo 2 x letno .. tak da brez strahu - boš ujela še jesenski rok. Je pa res prava izobrazba tako na teoriji kot tudi na praksi. Ti povem iz lastnih izkušenj. Pesnica .... maš opravljen tečaj? lp maserka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti