Kuščarji na vrtu

polni zadetek  

član od: 6.8.2007

sporočila: 14

tema odprta - 28. feb 2008 19:01 | ogledi: 13.255 | odgovori: 44

pozdravljeni.vidim da se že mnogi ukvarjate z vrtom.prosila bi če mi lahko kdo pomaga z nasvetom kako se rešiti kuščarjev-zelenci z vrta.mogoče ima kdo že kakšno izkušnjo.hvala in lep pozdrav.

polni zadetek

polni zadetek

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. feb 2008 19:51

Komajda verjamem, da imaš zelence na vrtu. Sploh pa, zakaj bi se jih pa rada znebila? vesela bodi, če jih res imaš. Ker ti bodo pojedli marsikatero žuželko.

Smem vprašati, od kod si? ker zelenci pa res niso tako zelo pogosti, da bi jih imela kar nekaj na vrtu......

So taki?  In dolgi kake 20, 25 cm?

rimljanka - zasebno mnenje

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

28. feb 2008 20:40

Mi imamo take zelence za hišo. Imamo več družin. So ful lepi (vsaj meni - moja mami se jih boji). Imajo gnezda. Radi se grejejo na sončki, ko pa čuvajo svoja jajca, znajo biti pa precej napadalni. E.

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

28. feb 2008 20:45

Jaz tudi poleti kakšnega vidim. No, mogoče so pri nas pozeleneli zaradi našega "lufta". Jelenckova

neznan uporabnik

28. feb 2008 21:12

joj kok so grozni, jaz namreč kuščarjev sploh ne maram lp lovebeyba

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

28. feb 2008 21:28

lovebeyba je napisal/a:
joj kok so grozni, jaz namreč kuščarjev sploh ne maram lp lovebeyba

Nasprotno, zelo lepi in elegantni so. Saj Picassove slike so tudi čudne, pa so tako hvaljene in občudovane - treba se je zagledat v kako stvar in opaziti podrobnosti, ki kako stvar delajo zanimivo. In čudovite barve na zelencu (živo zelena, škrlatna, včasih živo modra) so igra narave, ki jo je vsekakor vredno občudovati. Tudi giblje se spretno, z milino, pa vendar je zelo uren in ohoho, kako okreten! Lepoto res lahko najdemo vsepovsod, samo predsodkov se je treba znebiti!

LP

cervus

renata.k  

član od: 19.8.2007

sporočila: 24

28. feb 2008 22:00

Tudi jaz nisem ljubiteljica kuščarjev, vendar me več ne motijo toliko, da bi jih preganjala. Zgodilo se mi je dve leti nazaj: poleti po nekajurnem pletju sem imela vsega zadosti in sem se spravila na kratek počitek v senco za vrtno uto. Čez nekaj časa zaslišim prekrasen zvok - petje in ko mi uspe potihem priti do vogala ute, zagledam prav takšnega zelenca . V soncu na  kamnu se je njegova zelena koža z modrim podbradkom lesketala kot najlepša morska laguna. Zvok, ki ga je spuščal , to pa je bilo nekaj prečudovitega.

Od takrat težko pričakujem vsako poletje ( ne me razumeti narobe, tudi prej sem jih komaj čakala) in upam, da bom ponovno imela srečo in doživela kaj takega.

Ja, marsikaj na tem svetu  našim očem zgleda grdo, v svojem bistvu je pa vse kaj drugega. Dopustiti si moramo le-to videti.

Želim vam , da bi doživele kaj podobnega.

LP

renata

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. feb 2008 22:47

renata k., kako lepo doživetje! Ti ga malo zavidam, pa zelo privoščim.

rimljanka - zasebno mnenje

polni zadetek  

član od: 6.8.2007

sporočila: 14

29. feb 2008 7:09

rimljanka živim v celju vrt pa imamo proti svetini v neposredni bližini velikih skalnih škarp pokritih z zemljo.po tvojem odgovoru sem se še dodatno poučila in vidim da je zadeva koristna zato jo bomo pustili pri miru.je pa malo zoprno če delaš na vrtu pa ti kuščar švigne mimo roke.drugega ni se ustrašiš.no se bom morala navadit. hvala in lep pozdrav. polni zadetek polni zadetek

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

29. feb 2008 7:29

Kako smo si različni ... Med tem, ko se eni razveselimo, da so si ta mala bitja za domovanje izbrala naš dom in z opazovanjem popestrila naš vsakdanjik, jih drugi spremljate s strahom ali gnusom.

Strah in gnus sta največkrat nepoznavanje in hvala rimljanki za vse dane informacije ...

 

V naravi je vse v ravnovesju, dokler vmes ne poseže človek.

Vsa živa bitja ( seveda tudi rastline) so tu z nekim namenom in mi smo le del tega sobivanja.

kobra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti