Kuščarji na vrtu

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. apr 2008 21:27

Meni so zelo simpatični in midva jih bova pred Ludvikom zaščitila tako, da bova nad skalami dala nekako žično zadevo, da mačkon ne bo mogel do njih, kuščarji pa se bodo lahko mirno greli na soncu. V nevarnosti bodo le takrat, ko bodo zapustili območje skal. To bodo pa seveda delali na lastno odgovornost. Priklenit jih ne mislim. Lani smo sicer imeli v vrtu voluharje in srne, a je bilo kljub temu za njih in za nas dovolj vsega. Če bo letos tako, se nad ničemer ne bom pritoževala. Nismo pa imeli nobenih uši, koloradskih hroščev in drugih škodljivcev. Celo čebulne muhe ni bilo. lp Vesna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

21. apr 2008 21:31

Martinčkov nimate, ti so pri nas zelo redki. Imate kakšne druge vrste kuščarjev., najverjetneje pozidno kuščarico (Lacerta muralis).

martinček: http://www2.arnes.si/~oskksavokl3/martincek.htm

rimljanka - zasebno mnenje

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. apr 2008 22:15

Sem pozabila omenit, da imamo pri nas še nekaj netopirčkov ki vsak dan visijo iz stropa. Nimam pojma, kako naj bi jima zgradila nadomestno prebivališče, saj bi rada hišo čisto zaprla. lp Vesna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. apr 2008 4:33

Reca, zate: http://www.sdpvn-drustvo.si/ Piši, kliči, pa boš dobila informacije iz prve roke.

rimljanka - zasebno mnenje

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

22. apr 2008 10:16

Če hočete videti redke martinčke, pridite k meni, jih imam v izobilju, vseh velikosti in so prav srčkani s svojim neutrudnim šviganjem povsod naokoli. Dolores

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

22. apr 2008 14:44

Reca, pri nas so si netopirčki našli zatočišče pod "voršprunkom".  Med deskami, zidom in letvijo, na katero so deske pribite, je prostora kakih 5  cm v višino in 2 cm v  širino.  In tam notri se skrivajo male ljubke mrcinice. Sploh jih ni opaziti, izdajajo jih le kakci, ki se nabirajo spodaj na tleh. So pa te reže dokaj podobne hišicam za netopirje o katerih  sem pred časom nekje brala. Zanimivo, da so tam pisali, naj bi jih postavljali na južno steno, pri nas smo jih opazili le na vzhodni in severni, tam, kjer ima streha veliko napušča.

Cila

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

22. apr 2008 15:19

Ja saj vam ja kuščarček ne more nič narediti ni mi jasno zakaj se jih bojite. Pri nas so taki zeleni.

jade

jasnah  

član od: 4.11.2007

sporočila: 27

22. apr 2008 16:56

 TUDI  mi imamo take zelence na vrtu.Meni so zelo všeč,ne vem zakaj bi jih preganjala, saj ne delajo škode.,grizejo pa tudine.Lepo jih je videti,ko se sončijo na kaki skali.

janah

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

24. apr 2008 8:57

elaphus je napisal/a:

Nobeno ravnovesje se ni vzpostavilo, kvečjemu podrlo se je.... Človek tako ali tako vse v naravi podre, česarkoli se dotakne. Dobr, razumem, vrt je vrt, "škodljivcev" v njem si nihče ne želi, ampak kuščarji so v tem pogledu celo "koristni". Samo ne mi pa pisat o nekakšnem ravnovesju tam, kjer je vse umetno!

LP

cervus
A ker imamo pri hiši mačka, smo podrli ravnovesje? Prosim te, to je še najbolj "naravno" kar lahko narediš. Od kdaj je pa mačka človeški proizvod?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti