Panna cotta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. dec 2013 8:58

Irena35, vseeno hvala, sem še jaz eno novo varianto našla. Mi je ušel ta recept, čeprav sem kar večiko na tisti strani, pa še avtroico recepta imam med svojimi priljubljenimi.

mamamia

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

12. dec 2013 22:04

Ja tudi jaz imam recept že dolgo čas med priljubljenimi, zato sem takoj pomislila na ta recept. Sem vesela, če sem pomagala.

Vesnuska

Jancia  

član od: 27.12.2008

sporočila: 6

20. mar 2015 14:06

Pozdravljene,

imam eno vprašanje, sicer je malo izven teme, ampak vseeno....

Zanima me, če ste kdaj uporabile panna cotto namesto kreme za torto. Spekla sem čokoladno pomarančni biskvit pa me zanima, če ga lahko polijem kar s panna cotto. Originalni recept predvideva, da se torto samo namaže s stepeno smetano in posuje s kakavom v prahu,...Kaj menite bi šlo tudi s panna cotto?

Hvala in lep pozdrav!

Jancia

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

20. mar 2015 14:15

Lahko uporabiš panakoto za nadev, vendar je ne moreš politi prek biskvita, ker jo bo vpil preden se bo strdila. Panakoto narediš v modelu obloženem s kuhinjsko folijo in jo potem ko je res dobro strjena preneseč na biskvit.

V veliko receptih je tako, da ja panakota le del ene plasti oz nadeva. Npr. če delaš torto premera 26cm, narediš panakoto premera 20cm, biskvit premera 26 cm in še nako drugo kremo, ki se ujema s panakoto(npr. gozdni sadeži skuhani s škrobom, čeprav tebi k pomarančnemu biskvitu ne bodo šli). Okrog biskvita daš obroč, naneseš 1/3 tiste druge kreme, gor položiš panakoto, premašeč s preostankom druge kreme. Pri prerezu je to videti zelo lepo, pa še torta ni tako nasitna, kot bi bila zgolj z panakoto.

Upam, da je bilo razumljivo.

 

 

Vesnuska

Jancia  

član od: 27.12.2008

sporočila: 6

20. mar 2015 14:27

Pozdravljene,

imam eno vprašanje, sicer je malo izven teme, ampak vseeno....

Zanima me, če ste kdaj uporabile panna cotto namesto kreme za torto. Spekla sem čokoladno pomarančni biskvit pa me zanima, če ga lahko polijem kar s panna cotto. Originalni recept predvideva, da se torto samo namaže s stepeno smetano in posuje s kakavom v prahu,...Kaj menite bi šlo tudi s panna cotto?

Hvala in lep pozdrav!

Jancia

Jancia  

član od: 27.12.2008

sporočila: 6

20. mar 2015 14:28

Najlepša hvala!

Bom poskusila,...upam, da mi uspe!

Jancia

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

20. mar 2015 16:15

Sama sem že delala torto z panno cotto..2 cm visok biskvit sem namazala z marmelado iz gozdnih sadežev, panno cotto sem malo ohladila, počasi prelila po marmeladi.Približno čez dve,tri ure sem na panno cotto počasi z žlico dala malo pokuhane gozdne sadeže in jo prenočila v haldilniku.Torta mi je lepo uspela.

Vrtejbenka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

23. mar 2015 23:25

Ratalo mi je tudi že, da sem strjeno panna cotto zmiksala v kremo in nabrizgala na cupcakes :D

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti