Usnjena jakna

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

tema odprta - 27. feb 2008 19:57 | ogledi: 22.724 | odgovori: 22

Mož je dobil novo usnjeno jakno, ki pa ima zelo močan vonj, zanima me kako bi se znebili tega vonja. Jakno imamo že en teden na zraku, pa je komaj kaj razlike.

andreja č.

žabica21  

član od: 23.5.2007

sporočila: 261

27. feb 2008 20:33

ne vem če se lahko tega vonja znebit, ker ima moja sestra tudi usneno jakno in tudi men grozno to smrdi..in jo ima že eno leto in vonj je še vedno isti. žabica21

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

27. feb 2008 21:09

Moj mož jo ima že par let in je še vedno tisti vonj prisoten,res ne več tako izrazit.Je pa probal vse sorte ampak nič ne pomaga. lp goga

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. feb 2008 12:27

Ladies, če ne prenašate žlahtnega vonja usnja....potem pač ne nosite usnjenega....Niso za žabe orehi... Vendelina jr.

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

28. feb 2008 12:52

Včasih so "smrdele" tiste poceni jakne iz Trbiža. Jakna, kupljena pri nas ni  imela nobenega vonja, je pa imela tudi ceno malo drugačno.

Lijana

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

28. feb 2008 12:57

Moj znanec je pred leti kupil usnjeno jakno v Turčiji, "shranjeval" jo je na balkonu, ker je tako smrdela in nehal nositi, ko sta se na avtobusu mladenki sprašavali, kaj tako neznosno smrdi. Vonj usnja in slabo strojenega usnja se močno razlikujeta. Danca

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

5. sep 2012 21:33

Kje v Ljubljani in bližnji okolico bi popravil usnjeno jakno, popokali so šivi in verjetno je potrebna menjava podloge.

 

Hvala.

Commis débarrasseur

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

5. sep 2012 22:43

Tega vonja se ne da znebit.Pred kratkim sem kupila usnjeno torbico.Groza kako je smrdela.Sem marsikaj poiskusila pa ni nič pomagalo.Sem torbico dala v omaro z pralnim praškom ,joj omaraje smrdela še dolgo, ko torbice ni bilo več noter.Potem pa sem enostavno nesla torbico nazaj v prodajalno.No pa mi je šefica povedala, ja je usnjena vendar izdelana na Kitajskem in pač tak vonj.No usnje s pravo obdelavo ima določen vonj a nikoli ne postane moteč in nekako ko od blizu povonjaš ga zavonjaš v prostor pa ne oddaja slabega vonja.Še to v avtu je bila groza kako je smredelo.

Nedeljski dnevnik,danes....

dari

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. sep 2012 7:53

dari, stara tema, zzaka zanima popravljalnica usnjenih izdelkov. Očitno njegova nima neprijetnega vonja.

Za center vem, da jih na Wolfovi v Krznarstvu Eber.

Loni Makaroni

sooonck  

član od: 8.6.2010

sporočila: 144

6. sep 2012 9:01

Zzak1977, popravljalnica usnjenih oblačil in dodatkov je na Poljanski cesti, blizu gimnazije. Ali pa vprašaj v trgovini Koža na Slomškovi cesti, prav tako v Lj.

sooonck

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

6. sep 2012 11:58

Pšenični otrobi  imajo lastnost odvzemanja vonja.

V mlinu kupiš vreo otrobov, posuješ po jakni, pustiš dva dni, nato jakno otreseš. Vredno je poskusiti, ker strošek ni tako velik.

Imam izkušnjo s krzneno jakno ( siv kozliček), ki je izgubila vonj po nikotinu in osvežila barvo.

 

Pred časom sem v enem mlinu, v katerem je po mnenju nekaj članic, čuškan mlinar, kupila eno vrečo, ker moram očistiti bratovo osnejeno jakno z notranjim krznenim delom.

Preden je šel  odtehtat količino ( nisem vedela koliko), sem morala povedati, zakaj potrebujem otrobe.

Se mu je zdelo zanimivo in sem mu svetovala, da naredi nekaj reklame.

Meni se zdi, da najbolj smrdi kemija v usnju, in nikotin, ki se prime na naravne materiale.

Če bo kdo poskusil v ta namen, naj poroča, kako je šlo.

 

 

 

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti