Gostilne za poročna slavja v bližini bogenšperka

DALČEK  

član od: 18.6.2007

sporočila: 51

27. feb 2008 21:09

Darcyka, ce vam ni predaleč, se zapeljite do gostišča Pri Ravnikarju na Čatežu pri Trebnjem. Tudi midva sva imela poroko na Bogenšperku in čeprav sva iz Šentvida pri Stični, nama nobeno gostišče v bližini ni odgovarjalo (imela sva preko 100 svatov), Pri Ravnikarju pa so naju maksimalno zadovoljili, tako s postrežbo, okusno hrano, izjemnim prostorom, kot tudi s ceno. Še vedno greva za vsako obletnico tja na kosilo.

Drugače pa tudi Pri Fajdigatu ni slabo,odvisno od števila svatov, seveda, vse ostalo bi pa jaz mogoče izbrala za kaj drugega, ohcet pa le mora biti tako, kot se "šika", a ne? No, če te bo pa slučajno zanimalo še kaj, se pa le oglasi, pa poročaj potem, ja?

No, pa lep pozdrav in veliko sreče.

DALČEK

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

28. feb 2008 17:53

Hojla! Najprej smo šli na oglede h Japu in so nam postregli za jest vse drugo, samo tistega ne kar smo naročili. Grozno! Poroko smo nato imeli pri Rakarju!! Balzam.... To gostilno sem menda ocenila vsakič ko smo bili tam. Oceno lahko prebereš med ocenami lokalov na tej strani. Od Bogenšperka je Rakar oddaljen ene pol ure. Lp, veverica

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

28. feb 2008 18:53

Sara a je ta Rakar bolj gor na eni vzpetini? Ker če je to to sem bla tudi jaz enkrat tam na poroki in je to res krasna hrana!

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

29. feb 2008 11:53

Tamalaursa! Od Trebnjega greš mimo tovarne Trimo kar naprej in naprejpo glavni cesti, nato se pelješ pod avtocesto, nato čez potoček in železnico, potem pa takoj desno. Res je na vzpetinici. Mene bolj navdušuje odnos osebja, najraje vidim, če mi strežejo ta domači. Vedno jem kaj takega kar ni na meniju, niso še usekali mimo. Tudi slow food je fantastičen. Poroka pa je bila nepozabna. nič kaj dosti dražje kot drugje. Lp, veverica

kokos  

član od: 31.10.2004

sporočila: 373

29. feb 2008 13:15

Mene pri Japu sigurno ne vidijo več, ker sem šla enkrat s kolegico samo na kavo-poleti in sva sedeli skoraj pol ure zunaj in ni bilo nikogar da bi postregel zato je šla kolegica potem noter za šank in sploh ni bilo nobenega na spregled tako da sva se rajši odpeljali drugam. Ohceti tam si niti pod razno ne predstavljam! kokos

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

29. feb 2008 14:02

Sara ja to je to ja. Super mi je bilo je imel bratranec poroko in je res enkratna hrana :). Priporočam tudi jaz tole :), je res stokrat bolje kot pri Japu na katerega smo bili mi preveč navajeni (beri vsi sorodniki so imeli tam poroko :P)

Darcyka  

član od: 30.6.2006

sporočila: 3

3. mar 2008 10:32

Najprej....full hvala za predloge... Sva sla pogledat vse okoli... Pri Japu je bila šefica ZELO samozavestna (ce hocete rezervirajta takoj, ce ne pa - mi se ne bomo nic sekirali ce vas ne bo, mamo zadosti ljudi)... skoraj nesramna... manj mi je bilo vsec tudi to, da sta po 2 ohceti naenkrat in skupni wc... Pri Štorovčanu so nama vsi odsvetovali... Zaljubila sem se v gostišče pri Fajdigatu.... vendar nas bo okoli 100... skrbi me, da bi bila tam (pre)velika guzva... okoli ob steni so klopi, mize bi bile zaradi toliko ljudi skoraj ena zraven druge.... se pravi bi vsaj 5 ljudi vsakic, ko bi sel nekdo plesat oz na wc.. moralo vstajati... mislite da je to motece? Tudi tista glavna miza, kjer bova midva je le za 4... se za price... starsi pridejo potem na zacetek stranskih miz... se to spodobi?? Sploh ne vem kaj bi...... hvala za tak odziv, res! Darcyka

Darcyka  

član od: 30.6.2006

sporočila: 3

3. mar 2008 10:33

Dosti ljudi bo iz Kresnic, Maribora, Škofje Loke, Ljubljane... ne upam se jih "vlačit" daleč stran, da ne bi bil problem za domov... Darcyka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. mar 2008 11:02

Če imaš goste iz cele Slovenije, organiziraj avtobusni prevoz - je veliko prevoznikov, ki vozijo svate ob sobotah od lokacije do lokacije. Sproči gostom, da to stane toliko in toliko - cca 10 EUR.In ti povem, da vsak svat, ki ima kaj osnovne pameti, raje plača 10 EUR pritojbine za takle prevoz, kot pa kazen za prometni prekršek, da o čem hujšem raje ne bi razmišljala. Vendelina jr.

Gurenc  

član od: 31.1.2008

sporočila: 68

3. mar 2008 11:34

Verjetno bo tole za marsikatero nevmesna, ampak, si mogoče razmišljala kaj v stilu piknika s šotorom (zaradi prežgočega sonca ali dežja). Neverejtno lepa ohcet je lahko na ta način. Narava, sproščenost.....Arboretum? Sama sem (sva) se poročila maja in sicer v gostilni. Nikole več se ne bi.Ponavadi se žlahta porazdeli na dva tabora in ni tiste prave komunikacije. Pa tole z avtobusnim prevozom za svate je enkratna rešitev. Gurenc

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti