Ali je že katera poskusila - alfajores

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

26. feb 2008 14:10

Če se stopijo bomboni v ustih, se bodo tudi v malo vode, ki jo potem pač pokuhaš.

rimljanka - zasebno mnenje

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

26. feb 2008 14:15

fresh je napisal/a:
Katka lopatka copatka, z bonboni ne bo slo. Dulce de leche kremo cisto preprosto naredis takole: kupis kondenzirano mleko, na vrhu konzervo naluknjas, potem pa zadevo kuhas zelo dolgo. Pocasi na majhnem ognju naj se kuha 2-3 ure in bos imela dulce de leche kremo. fresh
O tem sem jaz zadnjič razpravljala na forumu, kako narediti karamelno kremo. No jaz sem jo naredila tako, da sem sladkor karamelizirala, potem dodala mleko, da se je sladkor stopil. Nato sem stepla malo smetane, dodala karamelno mleko in želatino, pa sem dobila lepo kremico za svojo tortico. Moram dati recept v bazo. Jelenckova

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

26. feb 2008 14:16

No, samo za tele piškote bi moral dobiti bolj lepjivo zadevo. A ne? Jelenckova

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

26. feb 2008 14:52

Karamelna krema se pripravlja drugače kot dulche de leche. In sicer je karamela, ki je v koncnem izdelku lahko različnih konsistenc (odvisno od obdelave), narejena iz sladkorja, glukoze, mleka in rastlinskih maščob. To je karamela, o kateri smo že enkrat razpravljali in jo poznamo s tujimi imeni toffee, fudge, caramel candy, itd. S postopokom karamelizacije pa nima veliko skupnega. Dulche de leche pa bodisi dobimo iz mleka z dodatki ali iz predhodno kondenziranega mleka s sladkorjem. Temu se s segrevanjem spreminja konsistenca- dlje kot se segreva, gostejše postaja. Wertherjevi bonboni so karamelni. fresh

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

26. feb 2008 15:15

Po moje je link od mikroba ok za dulce de leche, nekaj receptov pa sem našla in jih prevedla tudi na netu: Na vsak liter mleka gre 300 g sladkorja, ¼ žličke sode bikarbone in par semen vanilije. Zavri vse sestavine, med kuhanjem stalno mešaj in odstavi, ko doseže želeno gostoto. Lahko dodaš žlico medu. 2 litra mleka, pol kg sladkorja. V posodo z debelim dno daj 4 žlice sladkorja, da karamelizirajo. Nato dodaj mleko in preostanek sladkorja in zavri na močnem ognju. Zmanjšaj ogenj in pusti na lahko vreti. Po cca 45 minutah naj bi začelo delati mehućke – takrat preizkusi, ali je že dovolj gosto (kapljico na krožnik – če ne steče, je ok). – Po drugi varianti lahko dodaš ščep sode b. in malo vanilije. 3 litre mleka, pol litra vode, kilogram sladkorja, vanilijin ekstrakt (po okusu) in pol žličke sode bikarbone: v podobi kuhaj najprej na močnem ognju, ko se začenja gostiti, pa na blagem, dokler ne dobi želene gostote. 3 litre mleka (najbolje domačega) in kilogram sladkorja naj rahlo vre cca 2 uri. Ko je že nekoliko gosto, odstavi in dodaj žličko sode bikarbone in počakaj, da se neha peniti. Ponovno mešaj (ves čas v isti smeri). Ko se med mešanjem vidi dno posode, dodaj cca deci in pol vrele vode in kuhaj do želene gostote. pa dober tek 5rusa

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

26. feb 2008 16:47

Ja, mi je jasno vse Vem, da to ni isto, ampak jaz bom to poenostavila, saj mora bit dobro tudi s karamelami. No, že danes jih bom topila za eno torto, pa bom videla, kakšna je sploh konsistenca. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

27. feb 2008 8:00

Katka Lopatka, Kako je šlo? A si še kaj dodala? Emma07

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

27. feb 2008 8:16

Šlo je takole. Rabila sem karamelo za Twix torto. No, sem kupila en zavitek mehkih karamel Werthers in dodala deci mleka in v MV topit eno minuto med mešanjem. Zelo dober preliv, gost, samo iz enega zavitka jo je prišlo ravno toliko, da sem pokapala po eni plasti torte, kakor sem hotela. Zadostoval pa bi za kakšnih 5 piškotov , tako, da se po moje za piškote ne splača. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

daisy*  

član od: 3.3.2008

sporočila: 11

9. jun 2008 15:08

Jaz imam recept in tudi kremo doma! (Kreme nisem izdelala sama, je kupljena v Argentini, tako da če še katero zanima naj javi, včeraj sem poskusila speči ene ampak nisem preveč zadovoljna z njimi, saj nis slabi ampak me ne spominjajo preveč na originalne ;)) daisy*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti