Šablona ali model-ovčka

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

25. feb 2008 17:25

Aja, pa prav sočno je to pečeno testo. Res fino.

Anja

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

25. feb 2008 17:57

Ma kje ste kupile pa te modele?Zelo rada bi imela to za "dekoracijo za Veliko noč. toppy

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

25. feb 2008 18:05

Toppy me govorimo o večjih 3D modelih, ki se jih dobi v trgovinah, ki smo jih zgoraj zapisale (sama v Rutarju). Tisti iz Lise pa so za piškotke, ki jih jaz tudi nisem nikjer zasledila...Kakšne bi pa ti rada? katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

25. feb 2008 18:26

Anja ali lahko prosim napišeš recept?

jade

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

25. feb 2008 18:26

Tudi jaz delam po receptu s škatle, sem ga za potrebe izposojanja tudi prevedla in nalimala na škatlo. Tisti z ovčko je z orehi ,pa ja, še vedno suh biskvit.

Imam pa tudi modelček za izrezovanje ovčke. Nikoli uporabljen.

Sem pa nekoč izdelala zajčka iz ostanka kvašenega testa za potico. Kar ideja mi je padla, pa dobro je zgledalo. Meni je to všeč. Pa tiste  tičke, ki se tudi delajo iz kvašenega testa. Meni je to bolj všče.

 

F r i n a

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

25. feb 2008 18:42

Katka lopatka ni važno kakšne modelčke,samo,da so ovčke.Sem obljubila tamalim dvema,da bomo delale jagenčke.Bom šla drug teden v MB pa bom Rutarja narobe obrnila ni vrag,da kaj ne najdem pa še v Leclerk bom zavila, pa še kam bom vtaknala nos. toppy

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

25. feb 2008 18:44

toppy,

jaz sem predlani v ihti po velikonočni dekoraciji, kot jo imaš trenutno ti, posebej za te modele hodila v Avstrijo. Kupila sem jih v Kadi v Lipnici. Pri nas niso imeli nič drugega kot zajca.  

Kupila sem si tudi petelina za izrezovati, ovco in zajca sem imela od prej, letos pa imam želje po metuljčku. Mislim, da bo v kratkem spet en izlet v Avstrijo.

Za veliko noč pečem običajne krhke kekse velikonočnih motivov, ki so omenjeni zgoraj, ki jih okrasim s sladkornim oblivom in jedilnimi barvami. Delam tudi praline v obliki majhnih jajčk - bele in temne.

Seveda na veliko pečem ovce, jagnjeta in zajce. Ovce in jagnjeta samo potresem s sladkornim posipom, okoli vratu pa zavežem rdečo mašno (kot je na sliki na škatli). Zavijem v prozorni celofan in podarim. Otrokom ponavadi spečem zajce, ki jih oblijem s temnim in belim čokoladnim oblivom, in prav tako zavijem v celofan.

Anja

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

25. feb 2008 18:54

jade,

recept za veliko ovco s škatle (madona, ta škatla je res zakon! ):

150 g masla ali margarine

150 g sladkorja

2 paklca vanilina

ščepec soli

4 jajca

2 žlici ruma

150 g mletih orehov

150 g moke

100 g škroba (jaz dam moko, ker se škroba pri peki izogibam - pišem pač original recept)

3 žličke pecilnega

Testo zmešamo po vrstnem redu, kot si sledijo sestavine v receptu. Testo pride podobno kot za marmorni kolač - niti tekoče, niti trdo.

Orng namažemo model za ovco (sicer se bo prijelo!), ga sestavimo in potresemo z moko. Previdno napolnimo s testom. Pečemo pri 180°C 50 min. Testo bo pri prečenju v sredini rahlo naraslo - če moti, odrežemo toliko, da ovca fajn stoji oz. leži.

Uspešno peko vam želim!

Anja

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

25. feb 2008 18:59

frina,

mogoče pa moj "biskvit" ni suh, ker dam namesto škroba moko? Ne vem, samo ugibam. Škrob ponavadi naredi končni izdelek suh in peščeni. Peščeni kolač, če se ne motim, ima tudi med sestavinami kar dosti škroba.

Anja

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

25. feb 2008 18:59

katka lopatka, jaz sem modelček za izrezovanje v obliki ovčke in zajčka kupila v Mullerju na Čopovi, so imeli dve varianti ovčk, pa zajčke, petelinčka...na gospodinjskem oddelku pri blagajnah...prejšnji teden je bilo vsega še veliko... ne vem če so ti pravi - nimam Lise...žal fotkič nimam, ker ga je moj vzel na službeno pot:(((

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti