Pire krompir

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

tema odprta - 25. sep 2002 14:56 | ogledi: 5.556 | odgovori: 6

Čeprav so naše mame vztrajno ponavljale, da se krompir ne sme pogrevati, sem prepričana, da lahko npr. pire krompir, katerega mulci ne pojedo, ker so siti čipsa, uporabimo še za kakšno jed. Toda kakšno? Ima kdo idejo?

Tina

ambienta  

član od: 31.7.2002

sporočila: 21

25. sep 2002 15:14

Lahko,za tople kumare,buče,za joto ..... jadranka zakovšek

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

25. sep 2002 16:13

Kadar pri nas pire krompi ostane, imamo kmalu na mizi svaljke ali pa krompirjeve krokete Bojan

kreich  

član od: 8.8.2002

sporočila: 65

25. sep 2002 19:10

Tudi jaz iz ostankov pire krompirja naredim krokete, svaljke ali pa sadne cmoke.Pripravljene zamrznem in uporabim, ko nimam veliko časa za pripravo kosila. kreich

Maya May  

član od: 20.11.2001

sporočila: 55

2. okt 2002 11:50

Živjo, mi pa pire krompir shranimo in naredimo nekakšen narastek iz njega (če krompirja ni ostalo dovolj, ga še malo skuhamo). Pire v osnovi pripravljam tako, da mu dodam mleko in malo masla/margarine ali kisle smetane. Nato pa pireju, ki ostane, dodam še nekaj rumenjakov (3 ali 4, odvisno od količine krompirja), iz beljakov pa naredim sneg, vmešam v pire, dam v pekač za narastke ali torte in pečemo pribl. 30-40 minut na 170-200°C. Med peko se ne sme odpirati pečice, da vse skupaj ne pade dol. Ker so praktično vse sestavine že kuhane (razen jajc), vzamem iz pečice takrat, ko je lepo rumeno rjav. Po želji dodam še narezane ostanke pečenke, klobase, ipd. Lahko pa po vrhu posujete sir in gratinirate. Variant je ogromno, osnoven recept pa je res odličen in enostaven.

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

2. okt 2002 14:17

Hvala za nasvete. "Na vodi čutim", da bom to kar kmalu uporabila. Sončen pozdrav! Tina

sandrak  

član od: 10.10.2002

sporočila: 302

13. okt 2002 0:03

ojla! Jast pa sam mleko pogrejem in ga dodam malo po vrhu, potem pa v mikro, šele potem zmešam, ko vzamem ven. Namesto golaža spečem jajca na oko in jih dodam z malo vročega olja! Je pa res, da je moj pire ponavadi tak, še vroč krompir zmiksam z velikoooo masla, vročega mleka in kisle smetane. Ko postane kremast dodam še malo svežega petršilja(včasih in odvisno od omake), ter polijem z golašem ali pa jajci. In ponavadi je vedno dobro. upam, da ti bo všeč!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti