Recepti za starejše ljudi

dzeljan  

član od: 4.1.2004

sporočila: 79

tema odprta - 24. feb 2008 18:51 | ogledi: 3.052 | odgovori: 9

Kaj si predstavljate pod tem naslovom? Kakšni so recepti za starejše ljudi? Jaz poznam recepte za mlajše ljudi - dojenčke... ne vem pa kaj so recepti za starejše...

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

24. feb 2008 19:18

dzeljan,

skoraj se strinjam s tabo, mi mlajši si težko predstavljamo, kaj bi to pomenilo: recepti za starejše ljudi. Po drugi plati pa: mladostniki ( od (do)raščajoča mladina ), nedvomno imajo drugačne potrebe po hranilnih snoveh, kot ljudje srednjih let. Starejši, recimo čez šesteset let, ko so aktivnosti drugače pa zopet drugačne ( nekdo je nekje zapisal: do dvajsetega leta jej kolikor lahko, od dvajsetega do petdesetega kolikor potrebuješ, po petdesetem letu pa čim manj ). Domnevam, da starejši morajo preventivno skrbet za pravilno prehrano, da bi ( morebit ) preprečili bolezni  kot so sladkorna, žilne bolezni pa verjetno še kaj.

Tukaj se mi zdi tudi umestan srbski rek: ručak za kovača ubije krojača.

Ampak, kdo ve kaj je prav, ko bomo ostareli, bomo morda vedli.

ežoj

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

24. feb 2008 19:25

Meni pa taka knjiga bi že zdaj prišla prav, predvidevam, da bi bil tak tisk, da bi vidla prebrati brez očal.

Anamarija

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

24. feb 2008 19:26

[citat=--ežoj--]

 ( nekdo je nekje zapisal: do dvajsetega leta jej kolikor lahko, od dvajsetega do petdesetega kolikor potrebuješ, po petdesetem letu pa čim manj ).

 

To je napisala naša škarpina

Aki

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

24. feb 2008 20:01

Anamarija, potem bi knjiga morala biti tako velika, da bi jo imeli kar prislonjeno ob steni, ker bi bila v velikosti omare. Vsaj zame bi morala biti taka. Lp! riba-ribica

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

24. feb 2008 20:35

predvsem se starejšim ne priporoča mleka in čim manj jajc. Lahko mleko, vendar kakšen kozarec na teden in do 2 jajci na teden.

Moja mami je hodila na predavanje o prehrani starejših in to so jim svetovali. Predvsem pa gibanje v mejah zmožnosti, sadje in zelenjavo in manj mastno meso. Pa kakšen kozarček dobrega vina po kosilu, 1-2 mali kavici na dan in čim več druženja.

Vsak pa naj se sam odloči, kaj mu prija in kaj ne. Jeza pa škodi vsem, ne samo starejšim, hehe

Kyara

neznan uporabnik

24. feb 2008 20:46

STAREJŠI ljudje - koga lahko označimo z to etiketo. poznam ljudi,ki so pri šezdesetih mladostni,polni energije,ustvarjalni in delovni. poznam pa tudi take ki so pri tridesetih brez volje,brez ciljev in se kot megla vlečejo skozi življenje. ežoj pravi:ampak,kdo ve kaj je prav,ko bomo ostareli bomo morda vedeli. ežoj na to se ne zanašaj, eni nikoli ne ostarijo. starost je nekaj kar bi vsak rad dočakal,nihče noče biti. pa lep pozdrav. VINKO

dzeljan  

član od: 4.1.2004

sporočila: 79

24. feb 2008 22:01

Zanimivo. Saj jaz čisto verjamem da ima vsaka starostna skupina neke posebnosti pri prehranjevanju. Zdi pa se mi, da se ljudlje o takšnih stvareh poučimo šele, ko se z njimi dejansko srečamo. Jaz kot doječa mati npr. ne smem jesti jagod ali kakršnih koli izdelkov iz jagod, saj lahko pri dojenčici povzročijo alergijo. Mi pa, kot znani oboževalki jagod, vsi prijatelji brez otrok veselo prinašajo čokolade z jagodami za darilo. Pa še to - zdaj recimo lahko pojem čez 2000 kalorij na dan, pa kar zgubljam na teži. Nikoli v življanju nisem toliko jedla, tko da se kar bojim, kako bo, ko bo beba začela jesti še drugo hrano kot mene :) Tko da res - potrebe so ful različne!!

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

25. feb 2008 1:46

dzeljan je napisal/a:
Jaz kot doječa mati npr. ne smem jesti jagod ali kakršnih koli izdelkov iz jagod, saj lahko pri dojenčici povzročijo alergijo. Mi pa, kot znani oboževalki jagod, vsi prijatelji brez otrok veselo prinašajo čokolade z jagodami za darilo.
Hm, jaz sem pa ravno v sezoni jagod dojila (pa se jim nisem mogla upreti ...) nekih težav pa na srečo ni bilo. Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti