Torta oblečena v marcipan

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

27. feb 2008 14:05

lidka je napisal/a:

Jaz ga imam kilo skoraj vedno na zalogi...

lidka [sonce]
Kje? V hladilniku, zmrzovalniku? vanjatajnsek

sarah key  

član od: 3.8.2007

sporočila: 41

29. feb 2008 21:14

Pa tudi mene zanima kje ga shranite. Zdaj, za veliko noč, ko se tudi na veliko peče, bo verjetno spet kje v akciji, pa ga je treba nabavit na zalogo. Skupaj z barvo za pirhe. Meni prvič tudi ni uspelo oblečt torte v marcipan, vse skupaj je malo čudno izgledalo, pa tudi čuden okus je bil. Da se o barvi sploh ne pogovarjam. Dala sem ga na mascapone, pa marcipan sploh ni bil ne trd, ne mehek, nekaj vmes, najprej je bil lep rdeč, drugi dan pa rjav. Pri katki-lopatki pa vse tako lepo izgleda. Vsaka čast. sarah key

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

29. feb 2008 22:33

katka a res porabiš tolko marcipana za eno torto? jaz sem celo torto z okraski vred (26 cm premera) oblekla z 2 (400g) zavitki marcipana s hoferja s tem, da mi je ostalo še kakih 50g marcipana ker ni bilo več prostora na torti za še kak okrasek ;))) ycrna

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

1. mar 2008 1:49

Ycrna, rada imam bolj na debelo. Isto pri tičini - všeč mi je, če ni tako na tanko. Zato mogoče res več porabim kot druge. Ravno včeraj sem za eno majhno torto (košarica s pletenjem) porabila en zavitek, ampak je res majhna. Sicer pa delam večje torte in skoraj nikoli okrogle, ampak če za eno torto porabim kilo tičine, potem je tudi z marcipanom nekak tko :) Ne vem, kako da ne rata...meni se lepo oblikuje, barve so pa morda res malo bolj tako-tako, ponavadi ga uporabljam za take zadeve, kjer rabim rjave odtenke, ki jih dosežem z dodajanjem kakava v marcipan, za ostale barve pa raje uporabim tičino. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 01. mar 2008 01:53:14

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

1. mar 2008 21:28

katka hehehe...no ja... ti z mojo mamo ki je nora na marcipan bi bile fantastična kombinacija ;) jaz ga porabim res malo...tudi tičino mase ne porabim dosti...pa precej napolnim torto ;) kar se barvanja tiče, se je meni marcipan izredno lepo pobarval...zelena je bila zelena, roza pa roza..:) ycrna

valikaben  

član od: 31.12.2008

sporočila: 161

21. mar 2014 8:14

kako je zdaj z okraski iz marcipana na smetanovi torti, se topijo ali ne???

 

valikaben

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. mar 2014 12:29

marcipan = zmleti mandlji + sladkor v prahu; iz tega sledi, da se ne topijo - morebit se malo zmehčajo, ampak ne do katastrofe.

lp

cervus

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

21. mar 2014 19:01

Ne vem kako to, ampak meni je obarvan marcipan vedno "zašvical", ne glede na to, ali sem ga barvala s kakavom ali tekočo barvo... Mogoče zato, ker sem dala torto z okraski v hladilnik?

JJ

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti