Vanilija v stroku

štumfika  

član od: 6.11.2011

sporočila: 45

7. dec 2012 13:05

Aha. No, moj strok od Kotanyja se še kar cmari v sladkorju. In še vedno ne vem, kako diši prava vanilija, če je to to ali ne Ker sem vmes povohala še ene druge stroke, pa so dišali kot ta moj. Saj ne, da smrdi, samo tako prijetnega vonja kot kupljeni vanilijev sladkor pa nima. Vem, da prava vanilija ne diši tako, da je to umetno, hvala, da ste mi povedali - resno mislim.

štumfika

nikole  

član od: 15.5.2007

sporočila: 34

7. dec 2012 14:28

Bannanna koliko časa pa si čakala na paket?

 

LP

 

nikole

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

7. dec 2012 15:15

7. dan po plačilu je prišla kuverta. 

Ja, stroki imajo drug vonj kot vanili iz vrečke. Veliko bolj močan in včasih že kar smrdljiv.. Pecivo je pa noro..

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. dec 2012 15:19

štumfika je napisal/a:

 Saj ne, da smrdi, samo tako prijetnega vonja kot kupljeni vanilijev sladkor pa nima. 



štumfika

 

Štumfika, "smrdi" zato, ker je aroma preveč koncentrirana. 

Kupljeni vanilijev sladkor, tudi tisti od Dr. Oetkerja imajo navadno poleg naravne tudi umetne arome. 

 

Vanja

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

29. apr 2013 10:17

Parkrat sem jih kupila, ker ni bilo druge izbire, so bili pa skoraj vedno precej suhi.

Ninja24

ursus_le  

član od: 25.5.2008

sporočila: 227

29. apr 2013 13:51

Jaz vanilijo svetujem to tukaj: http://cgi.ebay.fr/250-GR-75-GOUSSES-DE-VANILLE-

Stroki te vanilije so socni in mastni, doma jih pospravis v en steklen kozarec in zdrzijo tako tudi eno leto (vmes je treba malo preverjati, da se ne naredi kaksna plesen na strokih).

urska

ursus_le  

član od: 25.5.2008

sporočila: 227

29. apr 2013 16:45

Sem imela vanilijeva semena (caviar de vanille), ampak mi nekako bolj lezi vanilija v strokih. Je pa treba paziti, ker (razen ce so dodani konservansi) vanilija v prahu hitreje plesni.

Oz. vanilija v stroku, ce je bila pravilna pridelava in smo stroke shranili v steklen (visok) kozarec, potem se nam stroki nimajo kaj kvarit oz. plesnit. Do tega pride le, ce je pridelovalec malo "goljufal" in ni dovolj casa pustil strokov zoreti v vodi, pa se temu se lahko izognemo tako, da vsake toliko prezracimo stroke (stroke das na en pladenj/kroznik in jih za kako urco-dve das v pecico na 40-50C).

Ce imas zasusene stroke, jih je skoda rezat napol in ven pobirat semena, ker ne bos imela veliko od tega, ker kadar je strok posusen, potem tudi v centru ni vec dovolj vlage in semena bodo vsa suha. Kadar se mi zgodi, da imam doma suhe stroke (enkrat sem imela kozarec, kjer se pokrovcek ni pravilno zapiral in so se stroki posusili), potem take stroke uporabim za v pijace, v puding, mleko,vanilijev sladkor ... na isti nacin uporabim tudi stroke od "frisne" vanilije (semena grejo v sladico, strok pa v kozarec s sladkorjem).

 

Aja, pa se to, vanilijeva semena oz. caviar de vanille, ni isto kot tisti tvoj zadnji link, kjer so zmiksali cele stroke. Mogoce iz tukaj tudi razlika med vanilijevimi semeni (caviar de vanille) in vanilijevim prahom (poudre de vanille). Pa moras se pozanimat ali to miksajo frisne stroke ali posusene.

urska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti