Pečenka v keramičnem pekaču

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

tema odprta - 21. feb 2008 17:01 | ogledi: 5.802 | odgovori: 11

V Tušu sem kupila pekač s pokrovom. Zelo rada bi spekla notri svinjsko pečenko pa ne vem kako in koliko časa naj pečem ? A jo med peko kaj obračate ? To je moj prvi keramični pekač pa me je kar malo strah.Lepo prosim za kakšen nasvet oziroma kako jo ve pečete ? Najlepša hvala in lep dan vam želim še naprej.

gajka

nana1  

član od: 3.2.2007

sporočila: 202

21. feb 2008 18:19

Pečenko vedno pečem v keramičnem pekaču. Pečem jo tako kot v plehu, le da mi potem ni treba čistit pečice. V pekač dam malo vode ali pa celo juhe, pečenko potem pa v pečico. Pečem pol ure na 200, obrnem za 20 minut, odkrijem za 15 minut, zopet obrnem in pečem odkrito še 20 minut. Seveda je čas odvisen od teže pečenke in vrste mesa. Naj še dodam, da je zalivanje pečenke obvezno na 15 minut ( voda ali juha). nana1

m.schafe  

član od: 3.5.2006

sporočila: 254

21. feb 2008 19:01

gajka. če si kupila pekač za točke v tušu bodi skrajno previdna. na forumu je bila ta tema že odprta. pekači namreč pokajo. ko je mož imel npaol pečeno pečenko je pekač počil, slasten sok od pečenke pa je stekel po pečici. prava veselica . svetujem ti da prebereš tisti forum. m.schafe

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

21. feb 2008 19:35

Ja sem spremljala to debato , vendar me je premamilo in sem ga kupila. Priznam pa da me je malo strah.Če se mi jutri posreči pečenka bom res vesela. Hvala vama za odgovore . gajka

mrdica  

član od: 6.4.2007

sporočila: 117

21. feb 2008 19:44

Gajka, daj prosim sporoči, kako je s pekačem. Tudi jaz ga imam in me je zdajle, ko sem prebrala, da lahko poči, kar malo zaskrbelo. Ker tudi jaz še nisem pekla v njem. mrdica

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

21. feb 2008 20:54

Ojla.Jaz pa nimam težav s temi Tuševimi pekači sem velikokrat pekla pečenko,krvavice pa tudi sarmo sem v njem pripravljala, tudi kruh se je pekel,perem ga v pomivalcu na 70 stopinjah in zaenkrat je vzdržal vse naše peke.Upam,da jih bo še veliko. toppy

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

21. feb 2008 21:02

m.schafe je napisal/a:
gajka. če si kupila pekač za točke v tušu bodi skrajno previdna. na forumu je bila ta tema že odprta. pekači namreč pokajo. ko je mož imel npaol pečeno pečenko je pekač počil, slasten sok od pečenke pa je stekel po pečici. prava veselica . svetujem ti da prebereš tisti forum. m.schafe

 

V tem pekaču še nisem pekla, sem ga pa dala v pomivalni stroj, pa ni počil.

stara

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

22. feb 2008 13:33

Da poročam.Pekača nisem nič namakala,samo lepo pomila s cetom.V pekač sem dala malo zelenjave,kar precej velik kos svinjskega kareja,malo krompirčka,vse dobro začinila in polila z olivnim oljem.Pekač sem dala v hladno pečico in pekla pri 220 stopinj , čez čas sem zmanjšala na 200 stopinj. Okus krasen ,meso pa lepo mehko.Pekač je pa tudi še cel.Zdaj ga bom dala pomit v pomivalni stroj.Za jutri sem se pa že odločila, da probam še kruh brez gnetenja.Tako,da drage moje kar korajžno. gajka

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

22. feb 2008 18:54

Kruh brez gnetenja se v tem pekaču krasno speče - sem že sprobala. . Kristalka

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

24. feb 2008 16:23

Danes sem pekla v tuševem pekaču s pokrovom pečenko in krompir. Zaradi slabih napovedi sem pod pekač dala navaden pekač - če bi slučajno keramični pekač res počil. Nič takega se ni zgodilo. Kosilo se je lepo speklo in nič ni špricalo po pečici.

Tako, da tiste, ki vam je pekač počil, ste imele res smolo.

Se pa pokrov pri mojem pekaču ne prilega čisto na spodnji pekač. To pa je najbrž tisto - malo denarja, malo muzike.

 

stara

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

24. feb 2008 21:26

Ali ves čas pečete pokrito, ali proti koncu pekač odkrijete ?

kobra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti