Praznovanje

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

tema odprta - 21. feb 2008 10:09 | ogledi: 2.272 | odgovori: 9

Kmalu bom praznovala rojstni dan. Povabljena bo moja in fantova družina (12-15 oseb). Rada bi pripravila nekaj posebnega, saj je mi je tista klasika, ki jo imamo na vsakem praznovanju že dolgočasna (biftek, narezek...).

Sem razmišljala o kakem pečenem mesu na različne načine in 2-3 priloge (kot nekakšno ploščo), seveda pa bi rada čimveč že vnaprej pripravila.

Prosim za kakšen nasvet.

lp Saša

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

21. feb 2008 10:13

Jaz sem imela predlani za rojstni dan: - ocvrte palačinke polnjene z zelenjavnim nadevom - na žaru pečene perutničke - francosko solato - cvetačno solato in smo bili zadovoljni. Začetnica

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

21. feb 2008 10:14

Sem pozabila pripisat, da sva to z mamo pripravile že prej, potem pa dale v pečico na 5o °C. Začetnica

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

21. feb 2008 10:19

Kotlovina je zelo dobra in lahko zraven kombiniraš razno pečeno meso...... mišika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. feb 2008 12:30

Rulado iz palačink in krompirjevo rulado s poljubnim nadevom lahko pripraviš dan prej, v foliji brez težav počakata, tretja priloga je morda lahko ajdova kaša z rižem (prleška jed). Od mesa pa morda jagnječje stegno z zeliščno skorjo, lahko tudi samo z rožmarinom. Tačas, ko se to peče v pečici, pripravi še kakšno drugo meso. Ali pa namesto krompirjeve rulade daš pod stegno krompir v kosih in nekaj zelenjave in imaš eno meso in prilogo narejeno v eni potezi. Za prilogo lahko narediš tudi stročji fižol - šopke kuhanega fižola oviješ s slanino in spečeš na teflonu. Praktično je zato, ker šopke narediš dan prej, na dan kosila jih samo opečeš. Mamamia mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. feb 2008 13:03

Se bom osredotočila na priloge: - melancane narezane na kolobarje, skupaj s preraznimi češnjevci in rezine parmezana. Melancane osoliš, odcediš, pečeš dan prej. Na slavnostni dan dodaš še ostalo, blago dodaš olivno olje (ne preveč) in narezan parmezan in to na šus od 220 stopinj za pet minut - guacamole (ta kiselkasta kombinacija gre meni na vse meso) - riž z melono in žafranom in meto: to je tudi edino, kar je treba kuhati tik pred zdajci; Očistiš melono (neka koščkov pustiš za dekoracijo) in jo na pol prepasiraš in odcediš. Vzameš riž, ki ga drugače kuhaš za "mlečni riž" in ga kuhaš, kolikor ga je pač treba. Na polovici kuhanja dodaš žafran. Paralelno pogreješ v trgovini kupljen bešamel in mu dodajaš prepasirano melno. Ne sme povreti. Riž tik pred koncem kuhanja preliješ z omako, pustiš 5 minut, da se zadeva premeša, okrasiš s koščki melone in še kakšen listič mete. Je malo "pacavasto", ampak zelo efektno in tudi okusno. Vendelina jr.

Gurenc  

član od: 31.1.2008

sporočila: 68

21. feb 2008 13:54

Kaj pa founde? (upam, da sem prav napisala) Recimo navaden..torej olje, v katerega namakaš različe vrste mesa. Zraven pa razne omakice.... Ješ in govoriš hkrati....pa še dela ni veliko.... Gurenc

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

21. feb 2008 13:57

Fondi se mi ne zdi priročen za 12-15 oseb, razen če jih imaš 5 na mizi postavljenih. Začetnica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. feb 2008 13:58

Fondue. Ideja je dobra, samo za 12 - 15 oseb je treba imeti kar veliko vilic in velik kotel. Lahko pa ji to kupijo za rojstni dan. Vendelina jr.

korosica  

član od: 21.9.2007

sporočila: 170

21. feb 2008 17:19

Tudi raclette je fajn, samo potem jih moraš razdeliti na dve skupini. Saj vem, da ti nisem kaj dosti pomagala, pa se javim samo toliko da vidiš da sledim kulinariki in vsem iz "klape Korošic". ha-ha-ha korosica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti