Janez rugelj

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

28. feb 2008 8:33

Mislim, da je J. Rugelj v desetletjih dela z alkoholiki in podobnimi slišal toliko izgovorov, sprenevedaja, izmikanja, laži, zveračanja krivde na okolico......., da je imel kar dovolj razlogov za nekatere svoje izjave. Boli, ko ti kdo stopi na rep, sploh, če ti potem reče, da si sam kriv, ker ga nisi spravil na varno. Lep pozdrav, Sonja

angela33  

član od: 28.2.2008

sporočila: 71

28. feb 2008 10:09

če bi ostali dr.-ji naredili toliko za zdravje in dobro ljudi, kot je dr. Rugelj, bi nas bilo večina zdravih. Tudi mene so že pred leti užalile in prizadele njegove izjave. On je vsaj odkrito povedal in ni leporečil.Resnica pa boli. Kasneje sem dojela, da so to le provokacije z enim razlogom. Prebuditi ljudi. Danes temu rečemo ozaveščanje. Tako se danes njegovim provokacijam smejim, ker so bile tako sočne. Čeprav vsi vemo, da je v Sloveniji alkoholizem nacionalni šport, ki je tako rekoč povsod sprejet, smo vsi tiho. Pa povzroča prav toliko trpljenja kot trde droge, ali pa še več.( statistika: 11l itrov popitega čistega alkohola na prebivalca Sovenije na leto???!!!!!) Koliko in kako pa se ljudje zdravijo v drugih ordinacijah, pa tako vemo. Tabletka na tabletko, ko ta ne pomaga, pa druga tabletka. Leta in leta. Ljudje pa zadeti hodijo okoli. Trpljenje ostaja. Kateri zdravnik pa še zdravi z lastnim zgledom? Da ne govorim o tem, kako je v bolnici, kjer zdravijo alkoholike, alkohola, kolikor hočeš. lp

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

28. feb 2008 11:41

Je pač tako, da vsi ljudje, ki štrlijo iz povprečja, pri nas zbujajo čudne občutke, veliko se jih celo prestraši. Dr. Ruglju vsekakor gre veliko zaslug za to, kar je v življenju naredil in dosegel, njegove izjave pa....vzete iz konteksta ali ne, odražajo njegova prepričanja, znanja in njegov način življenja in dela. Vsak se pri sebi odloča, ali to sprejema ali ne, ali mu je všeč ali ne. P.S. Pa malo zares, malo za šalo. Jaz mu dam kapo dol, če je pri teh letih res še skakal; jaz se skoraj trikrat mlajša od njega, pa mi je marsikdaj odveč.... Brez sončka, ker je danes nebo polno oblakov, helenag

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

28. feb 2008 11:41

Včerajšnji dokumentarec je bil eden boljših, se mi zdi. Tako, da si mogoče marsikatero njegovo kontraverzno izjavo razložiš in jo sprejmeš. Balenka

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

28. feb 2008 17:46

Pozdravljeni! Saj ne morem verjet, pa je res. Še ko je mrtev mu NEKATERI ne daste miru. Na forumu ob smrti Drnovška je bilo slišati samo hvalo, pa ga je tudi tako sračkal in marsikatero stvar izpeljal tako, da je bolje mižat, pa ste mu samo hvalo peli!! O mrtvih samo lepo? Poskusite se držat, tega drugače raje ne vpisujte. Vsaka čast Ruglju, se strinjam s tisto, ki je napisala, da so bil njegove izjave v večini primerov vzete iz konteksta, tako da tisti, ki ste njegovo knjigo "samo držali" v rokah, pač niste primerni (vsaj v mojih očeh), da dajete takšne in drugačne neprimerne komentarje. Ali pa se bojite, da bi s prebiranjem odkrili, da je imel prav!? Vem, resnica HUDO boli! Kakorkoli, žalostna sem bila ob njegovi smrti, bolj kot za gospodom predsednikom, ker se mi zdi pač bolj pomembno spravljanje lastnega naroda k pameti, kot pa karkoli drugega. Vsi, ki so bili vključeni v njegovo skupnost in s katerimi sem imela čast spregovorit, so ga imeli za očeta, ki jim je bil sposoben pokazati pravo, uspešno pot, na kateri so se našli in UDEJANILI. Žal mi je, da ga nisem osebno poznala. Škoda da je bil on en sam! Lep pozdrav, veverica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti