Janez rugelj

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

21. feb 2008 13:50

Izjave so izjave, realnost pa drugo. Morali bi ga videti, kako je pred leti, na maratonu v Radencih, capljal za nekdanjo misico Mišo Novak. Bil je res pravi dedec Naj počiva v miru! Sporočilo je spremenil(a) KARMINA dne 21. feb 2008 15:18:03

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

21. feb 2008 13:51

Jst sem pa imela čast spoznati g. Rulja osebno, sicer se nisem vključila v njegovo terapevtsko skupnost (pač nisem tip za to), sem pa veliko prebrala o njegovem delu in načinu dela. Te izjave so večinoma potegnjene iz konteksta. Je pa tudi zelo rad provociral in je take izjave metal medijem, da so se malo ukvarjali z njim, on se je pa ob tem zabaval. Ne sodite po teh "izjavah", najprej preberite njegovo knjigo Pot samouresničevanja (itak je verjetno večine ne bo, ker ima natanko 1214 strani in večina tega ni sposobna niti v roke vzeti, kaj šele prebrati, potem pa so užaljeni če jim Rugelj reče, da so zabiti in faliranci), potem pa se opredelite. MissLady

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

21. feb 2008 13:57

Ni važno, če so izjave vzete iz koneksta ali ne. Mislim, da je vsakomur jasno, da so te besede to kar so, pa čeprav jih 1000x zaviješ v celofan. alexis

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

21. feb 2008 13:59

Sicer je pa tko. Že možno, da je bil gospod dober psihiater, zame je škoda zgubljati besed o ljudeh, ki mislijo tako kot on in pri tem nič ne izbirajo besed kaj šele žrtev. Tudi jaz mu želim, da počiva v miru! alexis Sporočilo je spremenil(a) alexis dne 21. feb 2008 14:01:00

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

21. feb 2008 14:02

MissLady je napisal/a:
Ne sodite po teh "izjavah", najprej preberite njegovo knjigo Pot samouresničevanja (itak je verjetno večine ne bo, ker ima natanko 1214 strani in večina tega ni sposobna niti v roke vzeti, kaj šele prebrati, potem pa so užaljeni če jim Rugelj reče, da so zabiti in faliranci), potem pa se opredelite. MissLady
No jaz sem imela v rokah to knjigo že pred leti, saj je bila pogoj za opravljen izpit. Priznam nisem cele prebrala (časovna stiska), je bilo par pogledov zanimivih. Kako misliš, da ljudje niso tega sposobni v roke vzeti? Eni berejo to drugi pa vojna in mir. Začetnica

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

21. feb 2008 14:13

Tudi jaz sem ga osebno spoznala (v Cankarjevem domu, v knjižnem klubu Mance Košir) vendar nisem vzdržala v njegovi družbi niti 10 minut ... Vsaka čast tistim, ki so bili radi v njegvi družbi! Me je pa izredno fascinirala njegovo žena (tretja ali četra?), ki je ena krasna gospa. Vendar mi bo vse življenje ostala uganka, kako je zdržala z njim v zakonu Tudi jaz bi prav rada osebno spoznala koga, ki ga je on ozdravil ? Nena Nena-morje

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

21. feb 2008 14:18

tisdno je napisal/a:

 

Prov rada bi spoznala kakšnega, ki se je zdravil pri njemu, da vidim, kakšen človek je nastal iz vseh njegovih nasvetov.

SILVA

 

Enega sem osebno dokaj dobro poznala (visoko izobražen in razgledan gospod), ki se je odvajal in odvadil alkoholizma pri dr. Ruglju. Pohvalil ga je, povedal, da mu je šele on vbil v glavo, da je pijančevanje njegova krivda, ne krivda okolja in njemu je bilo to spoznanje osnova za napredek. Je pa ta gospod bolj  "vodljive" sorte, pri drugačnih karakterjih njegova metoda ni imela uspeha. Kot povsod, je bilo tudi z dr. Rugljem tako, da ni vse primerno za vsakogar.

Imel je nek svojstven  način izražanja, ki ni niti tako zelo unikaten. Zelo podobnega, le z bolj selekcioniranimi besedami, velikokrat zasledim tudi na temle forumu. 

Cila

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

21. feb 2008 14:31

dr. Rugelj naj počiva v miru.

 

Kar se pa njegove terapije tiče: zelo je kruta, ampak definitivno pomaga, če sodim po vseh ozdravljenih in ostalih psihoterapevtih, ki so se izšolali pri njem.

 

Tudi njegove trditve so krute, za marsikoga žaljive, ampak se bojim, da je možakar imel kar prav ... Ko sam gledam ta razvajeni pomehkuženi zahodni svet, me včasih kar zmrazi.

 

Osebno mnenje

Drejček

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

21. feb 2008 15:18

Mislim, da je s svojimi izjavami preprosto izzival ljudi, da so na ta način začeli razmišljati o sebi. Sicer ne poznam nikogar, ki bi se pri njem zdravil, a njegovo provociranje je spravilo ljudi do tega, da so ga hočeš nočeš poslušali. In ko so se nad njim zgražali so tudi o sebi začeli razmišljati drugače, sprejemati njegove izzive in sami sebi dokazovati, da niso to, za kar jih opredeljuje. Jaz njegovo vedenje razumem kot del terapije, ki počasi spremeni način mišljenja in delovanja posameznika. Res pa ne vem, če bi na njegovih predavanjih vzdržala vse te provokacije. Mislim pa, da je vsem želel dobro, a na dokaj inovativen, da ne rečem čuden način. Naj počiva v miru! daga Sporočilo je spremenil(a) daga dne 21. feb 2008 15:20:18

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

21. feb 2008 15:27

Rugelj je v psihoterapiji odvisnosti kontroverzna osebnost, ki jo moramo gledati v luči slovenske (kot misli Vesna Vuk Godina in se marsikdo) oziroma ne samo slovenske (kot misli najbrz marsikdo drug, med njimi tudi jaz) specifike - vzgoja, vezana na presežek mehkega, ženskega, jin principa hiperprotektivne matere in primanjkljaj trde, moške, jang komponente zaradi odsotnosti očeta (odsotnost je lahko fizična, še pogosteje se pa očetje od vzgoje distancirajo oziroma jih distancirajo kar matere same). Rezultat je krhka, lomljiva osebnost, ki je slabo razvit superego ne more dobro nadzorovati, njegovo vlogo pa prevzame id - kar v psihoanalizi le redko pomeni kaj dobrega. Da ne bi kdo mislil, da zganjam kaksen seksizem, je treba na tem mestu seveda povedati, da lahko (in pogosto tudi mora) katerakoli ženska učinkovito uveljavlja tudi moški princip in obratno. (Rugelj se najbrž ob teh besedah obrača v grobu.) Zato je Rugelj določenemu, na žalost ne posebno velikemu številu odvisnikov (le majhen del populacije je za tako zdravljenje primeren) nadomestil odsotnega očeta in jih prisilil v osebnostni razvoj in rast (razvoj zdravega nadjaza z malo zakasnitve). Tako da mislim, da si človek kljub vsemu zasluzi rešpekt, pa da je treba slejkoprej pietetno odmisliti pop-izjave o pezdetkih, homoseksualcih in ženskah na splošno, zaradi katerih gredo seveda kateremukoli omikanemu človeku lasje pod strop. (Čeprav, roko na srce, dvomim, da so ljubljanski naciji šli izganjat pedre iz Galerije šele potem, ko jih je razsvetlil Rugelj, kar isto velja za tiste, ki zlorabljajo svoje otroke in zganjajo nasilje nad svojimi ženskami - za to niso rabili njega, ampak so znali kar sami že od prej). Skratka, za dokoncno sodbo bo treba prebrat njegov obsezen opus, pa se potem temeljito potruditi, da bi clovek locil zrnje od plev, kar dvomim, da bo slo zlahka. lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti