Avtobusi na primorskem

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

tema odprta - 20. feb 2008 17:33 | ogledi: 7.114 | odgovori: 29

Lep pozdrav!!

Jaz bi se najprej vnaprej opravičila za tole vprašanje, ker sploh ne spada na ta forum. Ampak ker nas je že toooliko ljudi tukaj gori in je postal ta forum prava zakladnica najrazličnejših informacij (KARKOLI človek vpraša, se najde nekdo, ki pozna odgovor), bom pa še jaz to izkoristila.

NIKJER namreč ne najdem voznega reda avtobusov Koper-Portorož in obratno za ta petek, 22.2.

Imam namreč izpit v Portorožu in nimam prevoza iz Ljubljane, tako da bom morala z avtobusom. Imam vlak iz Ljubljane do Kopra, potem moram pa še priti iz Kopra v Portorož in nazaj.

Izpit imam ob 12.00. Vlak iz LJ imam - edina opcija - ob 5.55; ob 8.36 sm v Kopru; potem pa imam za nazaj vlak ob 13.28 ali 14.45. Se pravi, da rabim podatke za AVTOBUS KOPER-PORTOROŽ med 8.45 in 11.15 in obratna relacija od 12.45 do 14.00.

Primorke in primorci, lepo prosim za pomoč!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pa še enkrat se opravičujem za naravo te prošnje.

Hvala in LP.

nike

Temo je spremenil(a) nike dne 20. feb 2008 17:34:47

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

20. feb 2008 17:51

Po moje če pokličeš na glavno avtobusno postajo v Kopru dobiš kako informacijo. Avtobusna postaja KOPER, prodajno mesto družbe Veolia Transport Dolenjska in Primorska d.d. (tel: (05) 662 51 05 http://www.koper.si/povezava.aspx?pid=746 Če ne ti pa ostane taksi.... Srečno na izpitu! saš

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. feb 2008 18:00

Upam, da bo veljalo, čeprav sem Štajerka  Pa uspešno na izpitu!

http://www.slo-istra.com/i&i/koper.html

Še to: ne opravičuj se, forum Ostale teme je namenjen prav takim vprašanjem.

rimljanka - zasebno mnenje

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 20. feb 2008 18:01:18

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

20. feb 2008 18:53

Nike, bodi zmagovalka še naprej! Ni nujno, da greš z vlakom pet minut do šestih. (mimogrede, upam, da veš, da moraš v Divači prestopiti.) Če te avtobus ne moti, imaš v petek iz ljubljanske avtobusne postaje tri možnosti: avtobus ob 6.00 iz LJ - prispe v Piran ob 8.50 avtobus ob 6.30 iz LJ - prispe v Piran ob 9.05 avtobus ob 8.00 iz Lj - prispe v Piran ob 10.33 Če si se vseeno odločila za zgodnji vlak: Ko pride vlak v Koper, lahko potuješ naprej - z rednm avtobusnim prometom, avtobusi so običajno usklajeni z železnico (http://gatekeeper.certus.si/VozniRedi/VozniRed.gspa (ma ne vem, probaj kar natipkat connex ali pa veolia itd) Nekaj minut pred rednim avtobusom gre takozvani taksi (kombi), če si kaj hodila po vzhodu, poznaš sistem. Verjetno, ne pa tudi nujno boš s tem prevozom prej na cilju. Pa privošči si malo Piran. Zadnji vlak imaš ob 19.12, v Lj boš ob 21.43 nola

šjorca  

član od: 22.12.2003

sporočila: 233

20. feb 2008 19:38

oj....trola tako ali tako med delavniki vozi na vsake 20 minut.....tako da nič bat.....

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

20. feb 2008 22:08

punce - ZLATE STE. Sm vedla, da me ne boste razočarale. HVALA LEPA VSEM!!!!!!! nike

nonica  

član od: 19.11.2007

sporočila: 105

20. feb 2008 23:33

Lahko pokličeš TAXI SONCE na številko 051/307-300 (vozijo kombi). Vedno so na postaji, preden pride vlak iz Ljubljane. Jaz jih pokličem, ko sem še na vlaku. Dogovoriš pa se tudi za povratek. Cena je ista, kot za avtobus. Pa veliko sreče! nonica

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

21. feb 2008 6:58

Nimam glih podatka za avtobus, bi pa samo nekaj povedala: predlani sem plačala taksi iz Portoroža do hotela Žusterna starih 5 jurjev in pol.

Taksimeter je laufal kot nor, meni se tako grozno daleč ne zdi. Veliko ljudi sem videla, da se poslužuje te storitve in sem tudi jaz. Potem pa takšna cena - pač povem, tako mimogrede, da je bolje prej vprašati...

titta=

nonica  

član od: 19.11.2007

sporočila: 105

21. feb 2008 9:23

Taxi SONCE ima res ceno, kot če bi se peljali z avtobusom. nonica

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

21. feb 2008 17:09

joj, nonica, jst pa ne vem, če bom tvegala, bom po moje kar z busom šla... ker kar dvomim - oprosti - da je lahko taksi enake cene kot avtobus... sm pa se odločla kar za avtobus (nola, hvala), sicer je malo dražji, je pa brez problemov... vsedem se v lj in se odpeljem direkt v portorož in še učim se lahko po poti. za nazaj bom pa videla, kako bo. mogoče bom kar štopala ta čas, ko bom na avtobus čakala... :) če sm preštopala celo mladost, bom pa še jutri poizkusila srečo :) hvala še enkrat vsem, lp nike

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

21. feb 2008 17:47

Taxi Sonce ima res enako ceno kot avtobus, je pa taxi bolj po imenu. To so kombiji, ki pobirajo potnike na avtobusnih postajah, navadno startajo kakšno miuto pred avtobusom. Ima to prednost, da te (pa seveda še vse sopotnike) za doplačilo (ne vem točno, se mi zdi da za kakšna dva evra) odpelje še kam iz redne linije, recimo do Belvedera ali pa do strunjanske cerkve. Če imaš srečo in se kombi napolni s potniki, ki potujejo v tvoji smeri, gre hitreje kot z rednim avtobusom. Se pa zna zgoditi, da z njim potujejo potniki recimo iz Kopra v Olmo, pa še gor do izolske bolnišnice, pa v Izoli vstopi kakšen, ki se bo peljal v Salinero, v Strunjanu pa dva, eden gre na Šentjane, drugi v Fieso... Če si namenjena naravnost v Portorož in ne kam v portoroške hribe, je čisto vseeno ali greš s koprske postaje z rednim avtobusom ali pa s Soncem. Taxi od Kopra do Pirana stane od 15-20 evrov, vendar se moraš dogovoriti za ceno preden se odpelješ. Študentje, ki se pripeljejo z vlakom, si običajno delijo stroške, taxi pa pokličejo že z vlaka. nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti