Pohorska omleta

krokodilček  

član od: 6.10.2007

sporočila: 144

tema odprta - 19. feb 2008 21:10 | ogledi: 21.846 | odgovori: 38

kaj mogoče katera/kateri ve kako se naredi "pohorsko omleto "-se mi saj zdi, da se tako reče(če se iz otroštva ne motim je to podobno napihnjeni, rahli palačinki-skoraj kot biskvit s sadnim nadevom, morda smetano)?

to stvar sem kot otrok jedla in mi je bilo zelo všeč

hvala za morebitne odgovore, krokodilček

krokodilček

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

19. feb 2008 21:26

krokodilček, mislim, da je recept za pohorsko omleto med recepti. Poskusi najti. Tudi jaz si že dolgo obljubljam pohorsko omleto pa vedno spečem nekaj drugega. lp, župca

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

19. feb 2008 21:33

Včasih sem jo večkrat delala po receptu iz knjige Slovenska uharica od Kalinškove. Gre pa takole:

6 jajc

2 žlici sladkora

 6 žlic mleka

6 žlic moke

limonina lupinica

Stepemo beljake, dodamo sladkor, limonino lupinico,  rumenjake in moko. Iz tega naj bi naredil 6 omlet in jih spekel v pečici na 180 st.C. Sama sem vedno pekla kar v teflonski ponvi pri srednji temperaturi, ko je spodaj zakrknila, sem jo obrnila. Včasih je bilo pri obračanju zgoraj še malo tekoče, pa nič zato. Meni je vedno prišlo 4-5 omlet.

Za nadev pa  borovnice in stepena sladka smetana, več je obojega, boljše je. Ker imam rada sladko, sem nadevano omleto še posipala s sladkorjem v prahu.

 

Tole pa že dolgo časa nisem delala, bo treba počakat na junij in borovnice.  Ponavadi  sem uporabila kar zmrznjene.

Lijana

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

19. feb 2008 21:39

No zdaj vidim, da je Sladana dodala še en vanilin sladkor in marmelado in si zaslužila pet petic na račun Felicite. Količini borovnic in  smetane so tudi enake, za moj okus premajhne.

Lijana

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

20. feb 2008 9:01

Pohorska omleta po moje. Naredite testo za rolado, ga vlijete na pekač toliko, da je poravnanega testa malo več, kot za krožnik na katerem boste servirali. Stepite sladko smetano, jo debelo nadevajte po pečeni roladni osnovi, debelo posujte s kislim sezonskim sadjem, sladkajte po okusu (lahko že smetano) prepognite in okrasite. Meni najljubša je z jagodami, čeprav je tudi borovničeva izvrstna. Trenutno ima Hofer cenovno ugodne in okusne jagode. ati zlati

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. feb 2008 9:38

Za pristno pohorsko omleto je najbolj pomembno, da je nadnev iz gozdnih sadežev (pohorski gozdovi...) - v nekih starih časih se je na Železničarskem domu dala jest omleta z nadevom iz gozdnih jagod, borovnic, brusnic, robid, malin... So pa tudi modernejše variante, z anansom in kivijem iz kompota. Tudi flambirana ni slaba.... Mamamia mamamia

katra55  

član od: 10.7.2007

sporočila: 198

20. feb 2008 10:10

Jaz jo naredim z brusnicami in smetano. katra55

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

20. feb 2008 11:00

Joj, mamamia, nooooostalgijaaaaa!

 

Po smučanju je vedno pasala...

jasna

krokodilček  

član od: 6.10.2007

sporočila: 144

20. feb 2008 14:37

najlepša hvala vsem krokodilček

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti