Pečenje s kokosovo maščobo?

Mojca Pokrajculja  

član od: 18.2.2008

sporočila: 1

tema odprta - 19. feb 2008 20:24 | ogledi: 2.220 | odgovori: 4

Pozdravljeni,

v nedeljo sem se spravila peč skutni kolač s kokosovo maščobo. Rezultat je bil užiten, ampak zdi se mi, da bi morala ali uporabiti manj maščobe kot je v receptu napisano masla, ali pa stopiti zadevo v vodni kopeli prej, ne pustiti malo v grudicah v testu, ker se je kolač med peko "polulal"...

Ima kdo kakšne izkušnje? Okus mi je všeč in rada bi še pekla s tem, ampak očitno delam nekaj narobe.

Hvala za kakršnokoli pomoč in lep pozdrav,

Mojca Pokrajculja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. feb 2008 9:56

Odvisno od tega, kakšno je bila kokosova maščoba oziroma kakšne kakovosti, bolj vodena ali bolj mastna, da se enosatvno izrazim. Tiste cenejše variante vsebujejo manj maščobe, zato se zna zgoditi, da testo ni, kot bi moralo biti. Če pa si imela zelo kakovostno kokosovo maščobo, potem pa ne vem, kaj bi bil razlog. Sama sem za peciva bolj navajena na naše kalsično maslo, kokosovo uporabljam le za kakšno kremo ali prelive, kjer malo tekočine ne naredi večje škode. Mamamia mamamia

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

20. feb 2008 10:06

Pravilno vmešana maščoba ne bi smela izstopiti pri pečenju. V kolikor si v maso vmešala mleko ali kakšno drugo tekočino je več verjetnosti, da je ta kriva za "špehnatost" peciva, saj se maščoba z moko lepo poveže, voda jo pa pri pečenju lahko izrine iz testa. ati zlati

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

20. feb 2008 10:26

mamamia, pa kokosovo maščobo prej stopite, če jo uporabite za kremo? Jaz sem namreč nekaj časa nazaj delala čokoladno kremo s kokosovo maščobo in so tudi grudice ostale notri, čeprav sem jo imela prej cel dan izven hladilnika. Kako pa zgleda preliv s kokosovo maščobo? Hvala za pomoč, Lp anajana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

20. feb 2008 16:03

anajana, za kremo sem obakrat, kolikor sem jo delala s kokosovo maščobo, to prej stalila in jo vmešala v čokolado (enkrat belo, enkrat grenko), grudic ni bilo. Preliv pa je kot vsi drugi, v staljeno čokolado dam namesto olja li običajnega masla kokosovo maščobo, mi nekako lepše uspe. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti