Brez moke, jajc in mlečnih izdelkov

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

19. feb 2008 19:56

PesjaAnka, kaj pa škrob? Naš Nejc ga sme uživati.

Loni Makaroni

tatam  

član od: 30.10.2005

sporočila: 179

19. feb 2008 21:15

Če je alergičen na kravje mleko naj pije raje riževo mleko.Večinoma alergikov kasneje razvije še alergijo na sojo-naš jo je!!! tatam

PesjaAnka  

član od: 18.2.2008

sporočila: 6

19. feb 2008 22:01

hvala za nasvete...vendar me predvsem zanima kakšen recept za torto brez mleka, jajc in moke((: PesjaAnka

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

20. feb 2008 2:07

Probaj narediti Adamovo kokosovo pecivo kot biskvit za torto.

 Namesto navadne moke uporabi ( predvidevam da je alergična na gluten) malo riževe, malo koruzne, mogoše celiax...skratka kar pač lahko.

Za nadev naredim pa sadni puding  ( 40 g gustina zmešaj z 2-3 žlicami sladkorja, dodaš par žlic soka in med mešanjem vliješ v 3,5 dl vrelega sadnega  soka) ...ohladiš....dodaš sojino stepeno smetano.

Aki

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. feb 2008 21:22

Tole sem jaz sprobala oz. spekla za prijateljico, katere punči je alergična na mleko in so rekli, da je bila dobra: Best Banana Cake (Gluten-free!) Submitted by Mary Ingredients: * 1-1/2 cups white rice flour (or any other non-wheat flour) * 1 teaspoon salt * 1-1/2 teaspoons baking powder * 3/4 cup Sucanat (or less...very sweet!) * 3 very large, ripe bananas, mashed * 3/4 to 1 cup liquid (water, juice, cooled tea or coffee) Directions: Mix all ingredients in a large bowl by hand or with a mixer. Pour batter into greased and rice-floured 8-inch cake pans (or line pans with waxed paper). Bake at 350 degrees until firm in the center. Let cakes rest 5 to 10 minutes in the pans, then remove from pans and cool completely on cake rack. When cooled, frost with your favorite vegan frosting and impress your friends and family with this easy, super-moist and gluten-free vegan dessert! Succanat je verjetno kako njihovo sladilo, jaz bi dala kar navaden sladkor, če ga sme jest. Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. feb 2008 21:24

Če rabiš prevod, povej. Če pa znaš angleško, je v Bežigrajski knjižnici ena fajn knjiga za alergike, not maš recepte, pri vsakem je napisano, brez česa vsega je. Jutri bo spet na voljo, ker jo imam trenutno jaz sposojeno:) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti