Krofi iz polnozrnate moke?

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

29. feb 2008 8:15

Hvala za recept. Tudi jaz nisem iskala recepta za zdrave krofe, ker jih tako kot je rekla Loni, ni. Smo pa se tudi mi tako navadili na polnozrnato pšenično in pirino moko, da se nam izdelki iz bele moke ne zdijo tako polnega okusa. Še posebej se to opazi pri palačinkah in testeninah.

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

29. feb 2008 8:31

Se strinjam z mm, Loni in ajetam. Polnozrnata živila imajo bogat in poln okus 

Aki

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

29. feb 2008 8:58

Pa saj vendar sploh nisem iskala recepta za zdrave krofe, ker teh ni! Sem spraševala samo, če je že kdo poskusil s polnozrnato moko, pa se je odzvala samo morska medvedka in njen recept sem potem nekako priredila po svoje ter probala. Zdaj je recept tak kot je, pa tudi ne morem trditi, da so bili pečeni krofi kaj bolj mastni od tistih iz bele moke, ki jih pečem že preko trideset let. Pa lep dan vsem skupaj! rdecapesa

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

29. feb 2008 16:58

Meni se tudi zdi zanimivo probat drugačne stvari...saj tako nastanjejo najboljši recepti, a ne;) LP vsem! mala zelena

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

15. feb 2012 8:00

definitivno boljši, manj mastni, bolj zdravi. Pa me briga kaj si drugi mislijo. Dejstva so znana.

Ravno včeraj ruknil en slastni PIRIN KROF. Četrt manjši kot tiste bombe od belih možnarjev, veliko manj mastni (ostanki madežov na papiraniti vrečki v primerjavi z ostanki madežov od BELIH krofov govorijo v prid prvim) in zatorej prav lepo "suhi". da pašejo k sojinemu mleku ali pa dobremu čaju.

Jaz pa kar priznam, da delam vse iz drugih mok, samo ne iz bele, za zdravje, bolše počutje, več vlaknin, mineralov. Pa kaj me briga, če pol pač nekaj nekdo speče v olju. Itak jem krofe parkrat letno, tako da ne bom umrl zaradi tega, ampak zakaj si NE BI privoščil "zdravo" različico le-teh ako imam možnost??? Ni ravno to lep, da lahko izbiramo?!!?
Za tisto dozo bele moke, finih maščob ter plavanja v olju pa občasno poskrbim oz. OBVEZNO posrkbim ob vračanju iz Cresa, ko se ustavimo na TROJANAH, tak čez te KRAPFNE pa jih res ni

 

Aja, da ne bo hude krvi in zamer. To je pač moje mnenje A ŠE VEDNO VAS IMAM VSEEEEEEEEEE RAD, pa četudi me šimfate za čapatije, moja večna vprašanja, moje navdušenje nad Montijem/Paleo, pa še in še in še. I still love you

MBrando

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti