Krofi iz polnozrnate moke?

ajetam  

član od: 28.6.2004

sporočila: 272

25. feb 2008 11:05

Jaz pa ponovno prosim za recept. ajetam

miha-ela  

član od: 6.10.2005

sporočila: 150

25. feb 2008 12:06

Ojla! Ali lahko tudi jaz primaknem svoj piskerček? Lepo prosim za recept. Zanima pa me ali je katera pekla krofe v pečici? LP Mihaela miha-ela

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

28. feb 2008 9:54

Mislim, da sem sedaj poslala vsem, ki ste prosili. Rdečapesa - poslala sem tudi tvojo različico, ki si mi jo zaupala na zs. Upam, da nisi huda E.

MAPER  

član od: 17.9.2007

sporočila: 83

28. feb 2008 10:26

Jedla sem te krofe od rdečepese in so res dobri. Lepo okrogli, nekateri z venčkom, brez lukenj v sredini, torej polni, le malo manj sladki. Ampak so veliko bolj nasitni, kot iz bele moke. Lep pozdrav!

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

28. feb 2008 11:45

Morska medvedka, jaz bi tudi ta recept. Kaj pa, če ga objaviš kar javno, bo manj dela! Hvala in lp oliva

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

28. feb 2008 12:41

in še več jih bo hvaležnih..... lp, Robida

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

28. feb 2008 19:03

Se opravičujem, da se šele zdaj oglašam, prej me namreč ni bilo doma. Torej recept za krofe iz polnozrnate moke za vse, ki vas to zanima: - 1 kg polnozrnate moke - 5 dcl mleka + 1 dcl radenske - 7 dag svežega kvasa - 8 dag rjavega sladkorja - 200 g kisle smetane - 6 rumenjakov - 2 žlici ruma - 2 vanilin sladkorja - 2 čajni žlički soli - 1 žlica olivnega olja - naribana limonina lupina - malenkost muškatnega oreščka - olje za peko. Iz navedenih sestavin sem zamesila testo, ga pustila, da je podvojilo volumen, malo pregnetla in še enkrat pustila vzhajati. Nato sem testo zvrnila na pomokan prt in iz njega oblikovala s pomočjo ostre moke (polnozrnata ni bila v redu, se je preveč lepila na roke) 29 kroglic. Pokrite sem pustila na eni strani vzhajati 20 minut, nato sem jih obrnila, ter približno enako dolgo pustila vzhajati še na drugi strani. Med tem časom sem segrela olje, kamor sem nato polagala vzhajane kroglice. Zelo lepo so se spekli, glede na to, kako težka je ta moka, so imeli nekateri med njimi celo manjše venčke ali kranjceljne. So lepo polni, brez lukenj in ko ugrizneš vanj, sploh niso zbiti. Moram reči, da so po okusu precej drugačni od običajnih pustnih krofov, potreseni s sladkorjem in polnjeni z marmelado so pa zame sploh krasni. Poskusite, mogoče bo tudi vam všeč! LP, rdecapesa

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

29. feb 2008 6:17

Ne vem zakaj takšen cirkus okoli teh polnozrnatih krofov, ker glede na recept niso nič kaj bolj zdravi od običajnih belih. No, razen, da imajo malo več vlaknin. Je pa ravno zaradi tega testo bolj težko in verjetno tudi popije več maščobe. Tako, da če ste na dieti, krofov ali ne jejte ali pa si privoščite običajnega in v njem uživajte mufin

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

29. feb 2008 7:59

Ampak zakaj za vraga vsi povezujete to polnozrnato moko z zdravjem in dijatami,...... Meni osebno je polnozrnata moka zelo zelo dobra. In jo uporabim v vseh mogočih receptih. Pa ne zaradi zdravja, zaradi diet, zaradi nevem česa. Enostavno zato, ker jo obožujem. In če so krofi iz polnozrnate moke bolj mastni, nič zato. So pa nekaj drugačnega, dobrega, .... E.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. feb 2008 8:09

Saj ni nihče iskal receptov za zdrave krofe. Teh itak ni. Sama ocvrte hrane sploh ne jem, ampak zaradi tistega krofa alid veh, ki ju pojem na leto, me pa ne bo pobralo, pa če se utapljata v olju.

Kar se polnozrnate moke tiče, jo tlačim povsod, razen v bikvite, enostavno zamenjam belo s polnozrnato ali pirino..., pa je. Ker mi je precej bolj všeč - tako kot mm, ne pa zato, d abom rekla, da bolj zdravo živim zaradi tega. To že itak. Tudi Ligojnino sirovo pito ali pa špansko pito in vse ostale slane biskvitne zadeve kot tudi večino mafinov delam iz polnozrnate moke. Nabavljam jo pa pri Val, bo treba iti spet malce na rajžo, sem v zadnjem škrniclju.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti