Tatarski biftek- in kaj poleg?

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

5. sep 2012 20:38

Margarina je žalitev, ne maslo.

Sonja

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

16. dec 2012 8:47

mamamia je napisal/a:

manca51 je napisal/a:
He , he , mamamia , a ti res ješ biftek z vilico oz . žlico ali pa se hecaš ? Ne vem , a pri nas si ga namažemo na opečen kruhek z maslom , zraven pa res paše kaj kislega in svežega , ne le kozarček dobrega vina . Seveda - stvar okusa, kakor komu paše . Pa lep pozdrav!manca51

 

Ja, manca, čisto zares ga jem z vilico ali žlico. Ne pri mizi, jasno, tam se spodobno obnašam in ga lepo mažem na kruhek, večinoma brez masla, tudi s čim kislim zraven (najraje s kislo kumarico ali pa si dam gor malo gročice). Ampak moja izbira je biftek brez vsega, razen za zajtrk, ko ga namažem na kos prepečenega kruha vsaj 1 cm debelo.

Dokler je pa v skledi ga pa "njopam" brez vsega, z vilico ali žlico. Jaz še čepapčič jem surov, tačas ko čakam, da se žar ogreje.

 

Mesožder, kaj morem.

 

Mamamia



mamamia



O JAAAAAAAA. TOČNO TAKO KOT IMAM JAZ RAD ZADEVE. Simple, pa brez prenalaganja po BALKANSKO, ali kot si radi PENZIČI v zdraviliščih nabašejo na krožnik. DA PREKO TEČE :D

Tudi pri kosilu nimam rad da je vse nabasano na krožnik. Popečena kurja taca, solata posebej, pa morda kakšna cvetača in brokoli zraven kure. NJAM.

Biftek večer pa imamo napoveda v sredo in bom vsekakor sekal tako kot so rekli mamamia: Domač hleb iz krušne peči, popečen v pečici, zraven pa vložena zelenjava! KOMAJ ČAKAM!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

16. dec 2012 11:39

limnol je napisal/a:

Margarina je žalitev, ne maslo.



Sonja

 

Potem se pa iz dna srca opravičujem ker zaradi laktozne intolerance na kruh pod tatarskega mažem margarino. Do zdaj, ko sem prebrala tvoj post, sploh nisem vedela, kak žaljiv idiot sem, ker še jesti ne znam, kot je treba - hvala, da si mi odprla oči. Bom od zdaj naprej mazala maslo, pa če me kar raznese!

s0ncek*

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

16. dec 2012 13:24

Daj, sonček, ne pretiravaj, no. Zdaj žaljivke pišeš ti, podtikaš pa jih drugi v usta. Med zapisom limnol (kot smo ga dojeli ostali bralci) in med tem, kot ga interpretiraš ti, je res celo vesolje.

Sicer pa, dobi se tudi maslo brez laktoze.

rimljanka

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

16. dec 2012 20:21

IMEJMO SE RAD, DAJTE NOI!!! Sploh v teh butastih časih. Takšni prijetni predpraznični dnevi so pred nami. PRELEPOOOOOOO
Imam vas vse rad. Sploh pa bom mislil na vas ko bom mazal biftek na domač kolač iz krušne peči, hihi. Malo moram biti  

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

17. dec 2012 6:23

MBrando, čakaj, čakaj, ko bom pa jaz mazala eno fino domačo pašteto na en fin domač ajdov kruh z orehi  se bom pa tud spomnila nate.

pirnica

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

17. dec 2012 6:34

pirnica je napisal/a:

MBrando, čakaj, čakaj, ko bom pa jaz mazala eno fino domačo pašteto na en fin domač ajdov kruh z orehi  se bom pa tud spomnila nate.



pirnica




OOOO, to pa le, to pa le. In ima da se mi takrat RIGNE 2x. Ono, prav "svnijsko", da bo zadišalo po jetrcah. NJAAAMSI. Sploh ne govori. Sedaj sem že v dilemi. Bi najrašji šel v preseravanje pa imel na enem koncu biftek, na drugem pa en dober FOIE GRAS. 
Pol pa, pirnica, si predstavljal. Hrustljavo popečen ajdov kruhec z orehi (si me prepričala. Danes laufam do svojega peka, da naročim ajdovega francoza z orehi za sredo XD), različna vložena zelenjava da hrusta (kumarce) in da doda fajn kislost in okus (olive, vložena paprika, pa seveda kiiiiiisle gobiceeee) nato pa ločeno malo bifte, malo pašteta....nato pa probaš; malo bifteka + malo paštete. Morda good morda ne. Bo treba probat, hihi.
Definitivno pa že počiva velika pakunga GORČICE v hladilniku za sredo. Kruhec,biftek,gorčica in tardeč vinček! 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

17. dec 2012 8:39

Tatarec in pašteta se kar lepo dopolnjujeta, nič bat. Je fajn malo menjavati okuse. Meni vložena zelenjava sicer ne paše zraven, ampak okusi so različni, hvala bogu. Kar uživaj, ti privoščim. Jaz si bom kaj podobnega privoščila šele za praznike.

pirnica

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

17. dec 2012 11:01

Kadar potrežem tatarec, ga postrežem zgolj v majhnih količinah, zraven pa maslo, popečen kruh, narezan paradižnik, paprika. Tudi meni ne gredo zraven vložene zadeve, niti francoska. Rajši pripravim še kak krožnik narezka ob katerem pa so res domače gobice, kumarice, feferoni. Tako si vsak sam postreže kar mu prija.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

17. dec 2012 11:08

Jaz zraven postrežem še kisle kumarica, olive (tiste prave, grške), feferone in vložene šampinjone. Zadnje čase naredim tudi pravo caprese solato z domačim olivnim oljem in baziliko. Vendar to postrežem v sezoni paradižnika, ker zimski ni dober. Mogoče se sliši smešno, ampak zaenkrat je še vsak pohvalil.

 

 

Gigi_84

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti