Tatarski biftek- in kaj poleg?

neznan uporabnik

17. nov 2010 16:02

Tudi jaz jem tatarca z žlico, ocvirke z žlico, kaviar z žlico, pašteto z žlico, prav tako surove čevapčiče in tudi surova jetrca medtem, ko jih režem...

Seveda ne za mizo, takrat se tudi jaz "obnašam"

 

Jem pa tudi suh kruh brez vsega, magari en teden starega, le toliko pogledam, da ni plesniv ali pa tako trd, da bi si zobe polomila.

 

Aja, kaj postreći poleg tatarca? Kapre, sire, maslo, opečen kruh, vino, vodo...

Pri tatarcu mi je najbolj všeč, da vse lepo počasi poteka in da vmes malo poklepetamo, medtem ko čakamo na nove tople kruhke. Zato mora biti tatarca raje preveč kot premalo, da nihče ne dobi občutka, da ga bo zmanjkalo, če ne bo dovolj hitro jedel

japaja

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

17. nov 2010 16:38

Japaja jetrca?!   Pri vsej ostali hrani enako, vse mi gre v slast surovo. Sicer nisem tako "fina", cvirke cukam kr z roko ven iz hladilnika,ni časa za žlico, pa še škoda jo je umazat.  Ma jetrca surova bi pa res težko pogoltnila.

Vilma

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. nov 2010 16:44

Ocvirki itak z roko, jasno, ni ga slajšega ...

Jeter pa tudi jaz ne bi mogla surovih jest, to pa ne.

 

Z žličko pa zlahka tudi kaviar (hm, zdaj sem se spomnila, je tašča iz Rusije nekaj prinesla, pa še kak blin - kar kupljen, jasno, jih imajo v Leclercu - se najde doma, že vem, kaj bo za večerjico).

 

Saj, na punce na Kulslo se človek res lahko zanese...

mamamia

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

17. nov 2010 16:55

mamamia je napisal/a:

Ja, eni s(m)o pač malo manj popolni od drugih , jaz sem pač uživačka ...,

večkrat pa po malem pa tudi gre včasih ....

mamamia

Zakaj bi bil popoln? Le predstavil sem moje konzumiranje tatarskega. Tudi na uživaštvo imamo drugačen pogled, zajemanje tatarskega z žlico je prej kaj drugega.

Commis débarrasseur

neznan uporabnik

17. nov 2010 17:01

Vilma, kot otrok sem opazovala teto, ki je pripravljala jetrca. Rezala jih je na normalno velike (ali majhne) koščke. Kadar ji je nož spodrsnil, je ponesrečeno odrezan košček pojedla. Seveda sem jo gledala kot čudo. In potem je rekla "mmmm, ti ne veš, kako je to dobro, mmmmm..." Poskusila sem še sama in to je to. Kot mali otrok pač nimaš predsodkov, okus je pa itak podoben tistemu, ko poližeš urezan prst (no ja, poznam tudi veliko takih, ki pravijo, da kaj takega še nikoli niso storili).

Ja, jaz poskusim kar vse po vrsti, tudi mačjo in pasjo hrano recimo...

 

Joj, smo zašli. Ampak saj je tudi tatarc v bistvu surovo meso, a ne? Pa razni karpačoti. Pa školjke..

 

japaja

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

17. nov 2010 17:14

Saj ne vem , naj še kaj rečem ali naj se še naprej režim , res ste mi polepšale današnji siv in turoben dan . Japaja , kaj bi pa storila , če bi ti kdo stopil v kuhinjo takrat , ko se ti bašeš s surovimi jetrci ? Mislim , da bi ti vrgel denarnico in jo ucvrl kolikor bi ga nesle noge .Najbrž bi pomislil , da si bila v prejšnjem življenju vampirka , he, he . Lepo se imejte ! manca51

neznan uporabnik

17. nov 2010 17:27

Manca51, čak mal! Po vampirsko se pa res ne bašem s surovimi jetri, hahaha! Medtem, ko jih režem (na tanko, ker se potem pražene lepo nafrfuljijo), pa vsake toliko en košček v usta vtaknem.

Ja, so se že zgražali, ko so me videli. Dokler pa v tistem trenutku koga ne poljubim, se mi zdi, da je vse okej.

 

No, jaz se recimo zgražam, če vidim koga, ki zbaše 200 g čokolade naenkrat. Sladkarije meni niso glih...

 

Haha, dokler obstaja možnost, da sem bila v prejšnjem življenju vampirka, je tudi vse lepo in prav. Hudič bi bil, če bi vampirka postala v tem življenju. Pa menda zaradi teh mojih jetric ne bom

Čeprav pravijo, da znam včasih res komu "kri pit"

 

 

 

japaja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

17. nov 2010 20:28

japaja je napisal/a:

Jem pa tudi suh kruh brez vsega, magari en teden starega, le toliko pogledam, da ni plesniv ali pa tako trd, da bi si zobe polomila.

 japaja

Takega se v kavo ali mleko namoči.

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. nov 2010 9:37

"zajemanje tatarskega z žlico je prej kaj drugega."

Požrešnost, jasno.

Mamamia

mamamia

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

18. nov 2010 9:39

Kriv. 

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti