Regratovi popki

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

tema odprta - 18. feb 2008 12:05 | ogledi: 10.475 | odgovori: 12

Prosim recept za vlaganje regratovih popkov

mišika

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

18. feb 2008 12:12

300 cvetov 2 limoni celi - narežeš 2 pomaranči celi - narežeš 2 l vode - vse skupaj kuhaš 2 uri, precediš 2 kg sladkorja karameliziraš in zaliješ s precejenim sokom, nato kuhaš še cca 1 uro. lp pat

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

18. feb 2008 12:15

mišika, zakaj pa se vlagajo regratovi popki? RadaJem

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

18. feb 2008 12:36

Regratovi popki (ne cvetovi) se nabirajo, ko je popek še pri tleh in še ne zraste stebelce za cvet. Vlagajo se v kis - zelo blag in se jejo kot vsaka druga kisla reč. Malo spominjajo na kapre, samo, da so kapre v slani vodi, ti popki pa so kisli. Nabiranje je zelo zamudno in za majhen kozarček je treba kar nekaj časa. Po okusu niso kaj hudo posebnega. "Poseben" je samo trud, ki je v to delikateso vložen. Poskusi tako, kot pri vlaganju kumaric. Ne jih kuhat, samo zalij z ne premočnim osoljenim kisom. Čez tri tedne že lahko imaš degustacijo. Meni niso bili kaj prida všeč. LP! ovčka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

18. feb 2008 13:22

mišika, povsem tako, kot vlagaš kisle kumarice. priporočam vlaganje v čimmanjše kozarčke. Res so nekaj posebnega. Kisu je seveda treba dodati sol, malo sladkorja, šalotko, poper, lovorov list.

No, jaz popke poberem, ko pripravljam regrat za solato, saj večino popkov zmečemo stran (vseh se pač ne da pojesti).

Malo poseben okus že imajo, se okusi malo grenčina mlečka, posebnost pač. Nekaj, česar se ne da kupiti, ima torej neko dodano vrednost.

rimljanka - zasebno mnenje

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

18. feb 2008 13:48

Se zahvaljujem vsem za nasvete. Prvič bom letos poskusila, pa javim kakšen je okus. mišika

mil1  

član od: 25.6.2016

sporočila: 7

25. jun 2016 18:18

Najprej lep pozdrav vsem. Morem vas prav vse pohvalit in se vam zahvalit, ker sem z vašo pomočjo osvojila veliko receptov in se izognila veliko začetniškim kuharskim napakam.

Vem , da je tema že zelo stara, a sem nekaj dni nazaj iz Rezije prinesla kozarček vloženega regrata in me je okus zelo navdušil, zato bi rada tudi sama poskusila to naredit, pa me zanima, če ima mogoče kdo kakšen podoben recept oz. nasvet. Regrat ni bil vložen v kis, ampak v koruzno olje, med sestavinami je bil sicer tudi vinski kis, a je imelo le rahlo kisel okus, med sestavinami so še sol, sladkor in začimbe, čeprav slednjih ni bilo videt, niti okusit. Shranek ni bil industrijsko narejen, ampak je bil to pravi domači shranek. Vložene so bile cele rozete s približno 2-3 cm dolgimi cvetnimi stebelci in popki. Rozeta je bila na tej "višini" odrezana- ni bilo cele dolžine listov zraven. Pisalo je še, da je noter 85% regrata, čeprav bi tako na oko rekla, da ga je bilo mogoče malo manj, pa malo večji delež olja- tako se mi zdi. Okus regrata ni bil čisto nič grenak, koruzno olje je res tako lepo zaokrožilo okus.

Upam, da nisem že prvič preveč zatežila, še enkrat lep pozdrav vsem, mil1

mil1

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

25. jun 2016 18:46

Dokler kdo ne da točnega odgovora lahko probaš (v angleščini) malo pogooglat iztočnice: 'pickled dandelion buds' 'corn oil' 'resia, friuli' v različnih kombinacijah, da morda najdeš kaj podobnega.



Life is war against boredom~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 25. 2016 18:46

Moro  

član od: 2.6.2016

sporočila: 67

25. jun 2016 20:06

Meni so regratovi popki najboljši pečeni na maslu, soljeni in na popečenem toast-u še vroči. Če še kdo morda ni probal, res priporočam! Ko so pečeni imajo zanimiv okus.



Moro

Sporočilo je spremenil(a) Moro dne 25. 2016 20:47

mil1  

član od: 25.6.2016

sporočila: 7

27. jun 2016 16:38

Hvala obema. Sem kar nekaj guglala, pa morem reči, da žal nisem našla, sem pa našla veliko zanimivih receptov, ki jih bom probala naredit, ko bo spet sezona regrata na višku. Tudi pečeni na maslu s toastom mi prav omamno zvenijo. Če ne bo drugače, bo pa treba še enkrat v Rezijo, pa malo povprašat, saj je tam res prekrasno.

mil1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti