Kandida

01061972  

član od: 18.7.2006

sporočila: 33

tema odprta - 17. feb 2008 20:04 | ogledi: 3.352 | odgovori: 6

pred dnevi sem naredila test, ki pokaže razširjenost gljivice kandide v telesu (na tešče pljuneš v kozarec vode) in je bil pozitven. me zanima ali kdo pozna dijeto, ki bi pomagala pri odpravi problema. kako je s kvasom, kisom, česnom, čebulo, ...

hvala!

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

17. feb 2008 20:22

Čakaj, KAKO pa lahko pljunek v kozarec pokaže razširjenost glivice V telesu? Res ne razumem.

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

17. feb 2008 22:13

to sem tudi jaz zadnjic poslusala po tv, je ena k je napisala neko knjigo o kandidi oz. o zdravi prehrani zoper kandido( ne vem imena) povedala, da zjutraj na tesce pljunes v kozarec in ce se iz pljunka naredijo "lovke" (to naj bi zgledalo kot meduza), potem imas v telesu gljivice kandide. No ja, kolk to drzi ne vem, zato ti svetujem, da ciprej ukrepas in ne cakas na odgovore na kulinariki, temvec gres k zdravniku. vida70

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

17. feb 2008 22:47

To je zadeva, ki jo ima vsak v svojem prebavnem traktu, problematična je v primeru, da se preveč namnoži in povzroča težave. Predlagam, da se ne dela panike. Tudi jaz sem zadnjič gledala eno oddajo (hm, kako pogosto kaj poberemo v medijih, pa ne znamo kritično presoditi pomembnosti), kjer je zdravnica govorila ravno o tem problemu. Ta test ni zanesljiv - to je bila njena izjava - in še nikoli ni slišala, da bi v medicini na ta način odkrivali preveliko prisotnost kandide... Torej, brez panike. Če pa te preveč skrbi, pa k zdravniku in naj te on pomiri... LP KetyP

01061972  

član od: 18.7.2006

sporočila: 33

18. feb 2008 8:31

marsikje sem prebrala, da je test dokaj zanesljiv. ne vem... je pa res, da trpim za skoraj vsemi simptomi, ki so v tem primeru navedeni. vsekakor grem takoj k zdravniku na test, menda se potem zdravi s tabletami. ampak vseeno- kako potem, kaj jesti, piti? bodi

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

18. feb 2008 10:42

01061972 je napisal/a:
marsikje sem prebrala, da je test dokaj zanesljiv. ne vem... je pa res, da trpim za skoraj vsemi simptomi, ki so v tem primeru navedeni. vsekakor grem takoj k zdravniku na test, menda se potem zdravi s tabletami. ampak vseeno- kako potem, kaj jesti, piti? bodi
brez panike, vse ti bo zdravnik razlozil vida70

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti