Mnenja o receptih

tema je zaklenjena

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

16. feb 2008 16:20

Strinjam se, da je to kulinarični forum in da se zato lahko pogovarjamo kot nam najbolj paše, seveda v mejah normale. Ne strinjam pa se s tem, da je narobe napisano ime recepta. Če pa se zgodi, da se pisec zmoti, naj dovoli popravo, oz. naj sam popravi. Mene recimo zelo moti, ko vidim kolko napak je pri italijanskih receptih, in rada popravim napake ampak ne zlonamerno. Pač, prav se mi zdi, da če moram jaz vedet kaj oz. kako se napiše kakšna slovenska jed (pri nas jih malokdo sploh pozna...), je tudi prav da se Panna cotta piše panna cotta, in da je recept za Crema Pasticcera (vem, da bi morala sklanjat, pa je to preveč smešno) pravilen, pač vem da v to kremo ne gre smetana pa pika! Ne pa da mi potem odpišejo vsi, ja saj vsak dela kot hoče. VSE OK! DALEČ OD TEGA! Zaradi mene lahko dodajo not tudi jogurt in skuto, ampak to NI crema pasticcera!!! In dosti je teh napak na kulinariki, zato se mi zdi prav, da se vsaj imena receptov pravilna, in da je hrana pripravljena po receptu zares to kar ime prikazuje. ycrna

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

16. feb 2008 17:07

Ja, se strinjam. Če sama komu kdaj kaj rečem s tem ne mislim nič slabega ali napadalnega (kot recimo pri banji), itak pa je slaba stran interneta, da človeka ne vidiš v živo in ne more slišati tvojega glasu in načina v živo, kako to rečeš. To je lahko čisto prijazna beseda...Sicer si skušamo pomagati s smeškoti, ampak vseeno lahko kdo napačno razume. Ljudje v živo pridejo sami do tebe po nasvete, če je prav napisan kakšen tekst, če niso v to sigurni in so ti hvaležni, če popraviš. Tudi sama vse tekste dam v pregled še komu drugemu, in tretjemu, ker je to dobrodošlo, da ti kdo še pogleda. Recimo jaz sem dolga leta mislila, da je detektiv dedektiv, pa še kakšna cvetka bi se našla, pa moja šefica se ne more navaditi, da je Luksemburg in ne Luksenburg ali pa da se beluši ne sklanjajo isto kot kaki :) Pa zaradi tega ni nobene zamere ali celo slabega mnenja o tej osebi. Se spomnim, mislim da celo prve teme, ki sem jo odprla, ko sem prišla sem, hehe, ker me je par stvari takoj zmotilo, pa sem bila potem raje tiho. Vem, da tudi sama ne pišem zmeraj vse po pravilih in da mi kakšna vejica sigurno uide. Sicer pa poglejte na kakšne druge slovenske forume, kako so šele tam nestrpni do napak pri pisanju, tu ni še nič. Druga stvar so najstniki, ki pišejo kakor govorijo. Priznam pa tudi, da je tole edini forum, kjer tipkam v pravilni slovenščini. Sem bolj iz računalniških vod, pri e-pisanju pa recimo velike začetnice niso obvezne. E-maile si znanci pišemo vse z malimi in v pogovornem jeziku, zato mi je tako hecno, kadar dobim kakšnega v pravilni slovenščini. Seveda ne govorim o poslovnih mailih. Nasvet: ne jemljite vendar vsega takooo osebno. pa-pa katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 16. feb 2008 17:09:01

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

16. feb 2008 17:10

Nekateri na ta forum ne hodijo zato, da bi iskali recepte, pač pa iskali napake. Ker v življenju nimajo početi nič bolj pametnega, se izživljajo nad nami . Pustimo jim veselje, če je toliko malo potrebno . In če se nekdo "vozi po riti in glavi", bom napisala tako, kot sama mislim, da je prav. Se trudim, tako kot se (verjetno) skušamo vsi. Še najbolj pa se trudijo Jernej& Co. Jernej "alla ti vera", železne živce imaš.

Lep dan in veliko se smejte

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

16. feb 2008 17:14

ENo je popraviti in tudi avtor lahko vedno sam popravi recept. Drugo pa je pisanje v stilu: "A tukaj ni nobene lekture?". In to ne enkrat, ampak desetkrat predebatirano pod enoim receptom. Napiše se, če je kakšen kiks, pa ga popravi avtor ali pa kdo od nas.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

16. feb 2008 17:57

Pozabljamo, da se tu srečuje veliko zeloooo različnih ljudi. Vsak svojo posebnost pokaže na svoj način. Vpozitivnem in (žal) tudi negativnem. Se zavedam, da sem del tega PROSTOVOLJNO in dokler mi bo TU prijetno, se bom še vračala. Tudi mene zbodejo opazke. Nič ne rečem, dokler gre za dobronamernost, a dostikrat kdo pač želi pokazati, koliko velja. Delamo napake. VSI. Hote ali nehote. Iz muhe pa ni dobro delati slona. V takih primerih se izgubi BISTVO!! Kot v primeru panakote. Koga je pravzaprav zanimal recept, razen nekaj izjem? Punca je mislila dobro. Razmišljam naprej... Glede na take "napade", bi rekla, da ste komu vzeli še tisti "pogum", ki ga je zbral, da bi objavil svoj ODLIČEN recept...PRIKRAJŠANI smo MI. Ne bom s strahom čakala, kdo se bo obesil na moje besede, naslove, izražanje... Na forum bom prihajala z dobro voljo, da poklepetam in kaj novega spoznam. Nam je morda zmanjkalo idej, da klepetamo samo o tem? VSI se lahko odločimo tudi drugače. Za več pozitivne volje, za prijetno vzdušje, želim vsem ustvarjalen večer! Sonja P.S: In kmalu pride tudi moj recept: dala sem mu zelo domač naslov (takega poznam od mame že iz otroštva). Sem razmišljala: ga posloveniti, ga izumetničiti? Ne. Odločila sem se: to je moj recept in tak naj tudi ostane! To je del mene in moja POSEBNOST. Sonja

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

16. feb 2008 18:02

rimljanka je napisal/a:

Ne vem, zakaj bi bil nekdo užaljen, če ga kdo popravi. Kot da je kdo med nami nezmotljiv in vseveden.

Če bi upoštevali vsaj 2 pregovora, bi bilo res lepo.

1. Na napakah se učimo.  (žal običajno na lastnih)

2. Vse življenje se učimo. ( tako ali tako nam vseskozi dopovedujejo, da smo v takih časih, kajne?)

Rimljanka, kje je pa mak

Blanchy

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

16. feb 2008 18:08

SonjaB je napisal/a:
P.S: In kmalu pride tudi moj recept: dala sem mu zelo domač naslov (takega poznam od mame že iz otroštva). Sem razmišljala: ga posloveniti, ga izumetničiti? Ne. Odločila sem se: to je moj recept in tak naj tudi ostane! To je del mene in moja POSEBNOST. Sonja

 

In ravno zaradi tega nerad popravljam naslove...

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

16. feb 2008 18:16

Jernej, te razumem...si v nezavidljivem položaju. Pravijo sto ljudi-sto čudi. Vsakemu in vsemu se ne da nikoli ustreči. Pomembno je le: misliti in delati dobro. Sonja Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

16. feb 2008 18:30

Blanchy, pravzaprav bi morala vprašati: kje je vrtnica? Ampak, sem se očitno malo prikrila. No, zdaj pa bo.

rimljanka - zasebno mnenje

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

16. feb 2008 18:32

Morda bo komu pa le pomagalo: kaj, ko bi kakšno pripombo komu raje na ZS poslali, ne pa, da jo moramo tule vsi brati? In še vso kačo odmevov...

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtTrixi
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti