Kaj s starimi žemljicami?

miška1  

član od: 11.7.2007

sporočila: 31

tema odprta - 15. feb 2008 14:37 | ogledi: 2.578 | odgovori: 17

Ostalo mi je nekaj starih žemljic, pa sem razmišljevala da bi naredila jutri za kosilo kak kruhov narastek- neko mesno varjanto. Ima kdo kakšen pameten recept za pripravo tega?

lp

miška1

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

15. feb 2008 14:39

Imam en scan za kruhov narastek s suhimi salamami. Pošlji mejl, pa ti lahko pošljem. Jelenckova

miška1  

član od: 11.7.2007

sporočila: 31

15. feb 2008 16:48

Morska medvedka, tvoji predlogi so mi preveč mesnati. Kae se tiče nedeljskega kosila, se vedno najavim pri mami. Vseno hvala za trud. lp miška1 Sporočilo je spremenil(a) miška1 dne 15. feb 2008 16:49:47

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

15. feb 2008 16:53

Sem ti poslala na mejl. Jelenckova

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

15. feb 2008 16:55

miška1... okusi so seveda različni. Ampak stefani pečenka se meni ne zdi mastna, no razen če ti je mleto meso samo po sebi preveč mastno. Jaz ne delam točno po receptu... čebulo prepražim samo na žlici olja, v teflonki. Slanine ponavadi ne dodajam. Pečenko pa dam na alu foljo v pekač, zalivam pa z govejo juho. Torej ni kaj prida maščobe. Tisto o pohani piški pa je bila samo šala . E.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

15. feb 2008 16:59

Nareži žemlje na majhne koščke in jih daj v skledo. Potem nasekljaj čebulo, še bolje šalotko in jo na malo sezamovega olja malo oveni. Če nimaš sezamovega olja vzemi tistega, ki ga imaš. Dodaj sesekljan peteršilj in strt ćesen, premešaj in malo ohladi. Daj na kruhove kocke, popopraj, posoli in dodaj kako jajce. Dobro pregneti in če se masa ne sprime malo navlaži s kako kapljico mleka. Oblikuj v štruco in speci v pečici. Pazi da se ti ne izsuši preveč, makar daj na štručko kak košček masla in med peko kontroliraj. Zraven lahko ješ solato, tudi šnicelj če hočeš, ali pa kako dušeno cvetačo, brokoli, mogoče kuhan in s prepraženo čebulo zabeljen grah. lp Vesna

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

15. feb 2008 17:44

kadar vidim,da imam preveč žemljic na zalogi jih dam v zamrzovalnnik.Naredim pa tudi kruhove cmoke,in pa tisto pečenko z jajčkom,ki se mi niti ne zdi mastna.Vse kar vidim da je viška,dom v zamrzovalnik.Tako naredim večjo količino cmokov in mi zelo pridejo prav recimo na smučanju,počitnicah,saj zamrznene samo skuhaš in imaš pol kosila že pripravljenega. Je pa res,da vedno vsega ne zmoreš podelati,takrat jih narežem in posušim.Uporabim jih za drobtine ali kot zakuho na juhi.Če pa mi še to ne uspe,so jih pa vesele tudi sosedove ovce. anaeva

miška1  

član od: 11.7.2007

sporočila: 31

15. feb 2008 17:53

Jelenckova, mislim da bo kar to to lp miška1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti