Lupljenje lešnikov in mandeljev

katra55  

član od: 10.7.2007

sporočila: 198

15. feb 2008 11:26

Jaz jih dam za 10 min v pečico na 180C, potem pa jih zavijem v krpo in zdrgnem. katra55

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

22. dec 2008 19:38

proxima je napisal/a:
Vse stvari, ki spadajo pod Vendelinine zobne krtacke (lupljenje arašidov, lešnikov, mandljev, kostanja), jaz najrajsi delam po principu kmečkega ličkanja - kadar povabim friendico ali dve na babji cvek in svoh kofe, se usedemo za mizo, kafetisamo, kaksno pokadimo, se nacvekamo, mimogrede pa zmecem na primer pol kile arasidov iz lupin, pospravim racune po denarnici ali ocistim pecico. Dokler sem se kaj likala (sedaj v glavnem samo se zlagam), sem tudi cunje najrajsi zlikala ob takih prilikah. Ce se moram s takimi zen opravili ukvarjat sama, me namrec praviloma premami kaksna knjiga ali pa wikipedia, ob cveku se pa zgodijo takole mimogrede... lp, proxima

Si pa carica!!! Vsaka ti čast, že za domiselnost...

strippy

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

2. mar 2019 18:31

A ste res morale dati nasvet za tole pečenje in luščenje lešnikov!!!! Danes sem jih že četrtič natolkla, zluščila, opekla in zdrgnila, pa se jih še nismo naveličali. Ko pa imajo tako čudovit okus, kot tisti, ki smo jih nekoč luščili iz lešnikove čokolade. (O kalorični vrednosti pa raje ne bi )

BABI 2+2

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

4. mar 2019 10:01

Nekatere lahko tista kožica fino draži v grlu. 

Jaz mandlje namočim/nakalim v hladni vodi (nekaj ur) in gre potem kožica lepo dol, 

mandlji pa postanejo bolj sladki. Nato jih na hitro popražim in zmeljem (če gredo v nadev za čokoladno potico).

 

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti