Kam povabit družbo na kosilo na goriškem?

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

14. mar 2012 18:31

Nomen, odgovarjaš na zelo stara sporočila. Verjetno niso več aktualna.

Barbra

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

14. mar 2012 21:03

Hvala! Začetniška vnema

Nomen

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

30. mar 2012 14:48

Obujam temo - zanima me, če ima kdo (novejše) izkušnje s turstičnima kmetijama Birsa v Brjah in Arkade v Črničah. Iščem prijeten prostor za manjše sproščeno praznovanje z domačo hrano in po možnosti z domačim vinom, in sicer za 20 oseb v juniju. Pred tem se bo malo pohajkovalo po okolici (izletniške poti, kaka znamenitost), končna postojanka pa naj bi bila kakšna turistična kmetija v bližini. Seveda bom vesela tudi kakega drugega predloga, pred rezervacijo pa tako mislimo iti še "v izvidnico" glede ožjega izbora lokacij.

Hvala za pomoč

aby

borka7  

član od: 23.2.2009

sporočila: 268

30. mar 2012 17:26

V Arkadah sem bila večkrat na kosilu ali večerji in ti jih glede hrane priporočam, saj smo bili vedno zelo zadovoljni. Kako se obnesejo za praznovanja, pa ne vem. Prostora imajo dovolj, prijazni so tudi. Pa lepo se imejte, kjerkoli boste pristali!

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

1. apr 2012 17:19

Hvala, borka7, bom še malo poizvedovala.

aby

bellabella  

član od: 20.1.2013

sporočila: 4

22. jan 2013 19:59

Če koga še zanimajo dobre gostilne na Goriškem. :)

Belica, Medana v Brdih,
Domačija Klinec, Medana v Brdih
Restavracija Gredič, Dobrovo
Gostilna Križada, Dobrovo
Turistična kmetija Saksida, Dornberk
Pikol, Nova Gorica
Mama, Nova Gorica
Grad Kromberk, Nova Gorica
Gostilna Žeja, Šempas
Gostilna Bric, Miren

bellabella

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

22. jan 2013 22:35

Gredič je v Ceglem (poleg Medane) in ga ne bi priporočal, ker je drag, hrane postrežejo zelo malo (mi smo morali po zasoljeni ceni večerje še na pladenj pršuta v domačo klet), poleg tega pa je osebje zelo ošabno (v glavnem ogovarjajo v italijanščini in se nad slovenščino malce namrdnejo) in nevešče svojega dela (zadnjič - torej tudi zadnjič, ko smo tam bili - smo v predverju 15 min zaman čakali na nekoga, da bi nas posedel). Pa tudi Križada ni na Dobrovem. Na Dobrovem je samo "vaška" gostilna 25 maj in Grad Dobrovo (odličen ambient, hrana nič posebnega). Se pa na Doborvem nahaja odlična vinoteka - v gradu Dobrovo.

Nomen

Borchi  

član od: 3.5.2012

sporočila: 28

12. apr 2013 10:29

Nomen,

Gredič je vrhunska restavracija in zato je potrebno plačati pač tudi ceno. Jaz in vsi moji imajo odlične izkušnje. Je pa stopil ob bok Pikolu in Zemonu na goriškem koncu s cenami in ponudbo, in se uspešno bori za vstop v top 3 slovenske restavracije.

Treba je pa tja iti s 100 evri minimalno v žepu na osebo in se prepustiti natakarju in kuhinji. Če ti to predstavlja nepojmljivo dosti za restavracijo, potem tja ne iti, ker boš razočaran. Ne postrežejo malo, ampak je to tak način priprave in postrežbe ter karakteristike restavracije. To je slow food in če ti ta način uživanja hrane ni blizu, potem res tja pač ne greš. in krivično je po moje reči, da nekaj ne priporočaš, ker je drago. Vsaka stvar ima svojo tržno nišo pač. In v vsakem cenovnem razredu se dela diverzifikacija glede na različne parametre, seveda v prvi vrsti kvaliteto hrane, pa postrežbe, pa ambienta...

V Brdih bi dodal Peperoncino. www.peperoncino.si zanimiva izbira hrane, zmerne cene za to kar nudijo. Vzorec dveh menijev s ceno:

APERITIV Z DOBRODOŠLICO, BIS PRŠUTOV - KUHAN TER SRNJAKOV S KREMO PREPELIČJIH JAJČK, PAKERI Z VOLOVJIM GOLAŽEM, JAGNEČJA KRAČA Z MANDLJI IN SEZONSKO ZELENJAVO, SLADICA, KAVA,  37,00 EUR

APERITIV Z DOBRODOŠLICO, BIS KROSTINOV - LOSOS S KREMO PREPELIČJIH JAČK IN JANEŽOM; MEČARICE Z LIMONO, ČRNE ZVEZDE NA KREMI IZ PARADIŽNIKOV IN JAJČEVCEV, FILE BRANCINA V ŠKRTOCU Z PROVANSKIMI ZELIŠČI IN KROMPIRJEV PIRE S TARTUFI, SLADICA, KAVA,  39,00 EUR

 

lpb

 

 

 

 

 

Borchi

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

12. apr 2013 18:27

To mi deluje kot reklama? Dobro vem, kakšne vrste restavracija je Gredič in če zapis dobro pogledate, boste opazili, da sem napisal več motečih faktorjev. Če bi bilo vse ostalo v redu, bi bila tudi cena sprejemljiva, tako pa ni. Eno je slow food, drugo je pa no food and a lot of decoration. Dovolj blizu tudi živim, da sem lahko opazil, da so imeli kar nekajkrat čez vikend zadevo zaprto. Verjetno ne zato, ker bi se pri njih drenjalo gostov.

 

Peperoncinota še nisem obiskal, zato ga ne bom ocenjeval, bil sem pa na obisku na Dvoru (Števerjan), kjer je lastnik isti, lokacija pa neprimerno boljša. In tam nam je bilo (v družbi nas je bilo 8) vsem všeč. Če kdo išče prostor za poroko imajo fantastičen zunanji del.

Nomen

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

12. apr 2013 18:50

Samo v Žejo ne!

Bili enkrat, pa nikoli več. Polžja, zdolgočasene postrežba, hrana normalna, nič pretresljivega. Pretresljiva je bila cena. Odločno predrago!

Kotarca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti