Hokaido buča

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

14. feb 2008 20:31

Ime teh buč je zanesljivo nastalo tako, med ljudmi. sanja se mi ne, katere buče naj bi to bile. Sort je stotine. Poglejte v knjigo Ruth Podgornik Reš: čarobni svet buč, tam je veeeeliko slik in jih boste morda po sliki spoznale. potem pa tule poročajte, prosim.

 

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

14. feb 2008 22:11

Se strinjam, da je argentinska buča zelo domače ime, saj bi drugače google vsaj en zadetek ven vrgel. Sama teh buč nisem vidla nikjer, razen pri teh znancih od katerih sem dobila seme in informacijo da je to argentinska bučka. Tudi v omenjeni knjigi od Ruth je ni, sem že lani gledala. Mi je kar malo žal, da nisem bolj reklame delala in delila semen prijateljem in sosedam, ko sem jih še imela , ziher bi se komu obdržala... Sem pregledala tudi stare fotke, ker skozi po vrtu razne rožce slikam, pa mi buča očitno ni bila tak zanimiva, da bi jo slikala. Škoda. tigris Sporočilo je spremenil(a) tigris dne 14. feb 2008 22:18:55

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

15. feb 2008 11:58

Oooo, kaj takega pa še ne. Si se pa res potrudila! Hvala! Upam, da ti bodo bučke lepo rasle! lesnik

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

22. feb 2008 16:17

Se priporočam za seme jedilnih buč, če jih ima mogoče katera še viška. Z gojenjem bom začela prvič pa ,da vidim kaj bo nastalo oziroma zraslo. Če grem v nabavko v Semenarno, katero vrsto priporočate? Hvala za prijaznost! ham-njam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti