Letalske karte

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

tema odprta - 13. feb 2008 12:27 | ogledi: 13.489 | odgovori: 29

Imate kaj izkušanj s poceni letalskimi kartami. Sem bila na internetni strani Ryanair letalskega ponudnika, če si rezerviraš let recimo za en teden naprej, je sama karta po smešno nizki ceni, recimo o,3€ letališka taksa in ostale pristojbine pa okrog 30 - 50 €. Imate kaj izkušenj - to drži ali ne, mogoče ve kdo še za katerega drugega ponudnika poceni letov

Hobotka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. feb 2008 12:45

Višino letaliških pristojbin določa letališče in tu se kaj veliko ne da doseči. Celo dostikrat se zgodi, da so pristojbine na manjših in zato manj frekventnih letališčih relativno višje od pristojbin na velikih letališčih. Skratka, če ceni karte dodaš psihološki 100 EUR in je potem nižje, se bolje počutiš. Drugače ti pa stric brskalnik zlista marsikaj na "low price(s) air flight tickets". Vendelina jr.

Zvezdana  

član od: 20.1.2003

sporočila: 118

13. feb 2008 13:31

Najboljsi prevoznik, vsaj kar sem nasla jaz je češki na naslovu click4sky.com, poceni letijo na dolocene destinacije.Kupiti moras povratno karto, placas preko interneta.Za razliko od drugih, ki ponujajo poceni lete imas pri njih v letalu full servis, saj letajo z svojimi letali na rednih linijah in ponujajo samo nekaj prostih mest za nizko ceno, ki je 4000 čeških kron, kar je približno 150 eur za povratno karto brez kakršnihkoli ostalih pristojbin. Edini minus je, da si moraš polet rezervirat par mesecev naprej, ker je vse razprodano. LP

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

13. feb 2008 13:41

Ni več poceni letalskih kart, ker so zaradi "varnosti pred terorizmom" tako nabili letališke takse, ki jih kasirajo tudi za male otroke, da če gredo trije denimo v Grčijo je to 250 EURO samo letališke takse, če pa recimo v Egipt je pa še 250 EURO za vize (za 3 osebe). Vse skupaj pride toliko, da dopust z letalom ni več poceni pa čeprav je karta 1 EURO

Jernej - zasebno mnenje

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. feb 2008 14:20

hobotka, tu so še easyjet, condor in še kakšna. Pojdi na www.lastminute.si, na tej strani imaš tudi linke do drugih poceni prevoznikov. Ali pa na način, kot je dear Vendy napisala. Je pa odvisno, kam bi rada letela. Jaz sem do poceni prekooceanskega leta prišla preko linka do rednih letalskih lini in z izbiranjem letališča ter datuma. 390 evrov z vsemi taksami za povratno karto Dunaj - Ney York, družba Emirates (ki ni mačji kašelj). Se pa je ista destinacija dala dobiti še za 100 evrov manj, ampak mi datum ni ustrezal. Je pa res, da si morša vzeti čas, ker pregledovanje destinacij vzame veliko časa, predvsem se pa izplača izbirat več različnih datumov, saj se cene za dan ali dva razlikujejo tudi za več deset evrov. So mi pa doslej vsi leti, rezervirani po internetu, v celoti "štimali". Mamamia mamamia

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

13. feb 2008 14:34

wizzair je še poceni, pa še kar nekaj je takih. Glavni strošek kart pri takih ponudnikih so letališke pristojbine. Je pa drugače let čisto normalen, kot pri ostalih, samo, da ne dobiš nič prijače in hrane. Ima pa trenutno Adria akcijo za 99€ povratna karta v različne kraje po Evropi, samo je število kart omejeno. Poglej na njihovo stran. Jaz sem hotela iti na Dansko, pa mi nobeden datum ne ustreza. Jaz sem kar veliko letela z nizkocenovnimi, pa je bilo vedno vse ok. tamara

Jejža  

član od: 6.9.2007

sporočila: 180

13. sep 2008 14:28

Prijateljica, ki je odšla na študij na Portugalsko - Lisbona, me je povabila, da se kaj oglasim. Seveda me mika in sem se lotila raziskovanja cen letalskih letov. Ne morem verjeti! Recimo, povratni let stane 250€, potem pa dajo še 120€ letališke takse. Sem bila pred nekaj leti v Grčiji (ena smer z letalom) in če se prav spominjam, cene letaliških taks niso bile tako visoke - ali pač. Se mi splača let rezervirati preko interneta ali imajo potovalne agencije tudi ugodne ponudbe? Tole plačevanje preko interneta me pač skrbi... Jejža

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. sep 2008 16:24

 

Tudi agencije ti zelo pomagajo pri iskanju cenovno ugodnih kart, če sama nisi najbolj spretna pri iskanju ali nimaš časa, se kar obrni na njih (če se iz Mb mi sporoči na zasebno pošto, te napotim na en dober naslov).

 

Sama nimam slabih izkušenj z naročanjem preko interneta (oziroma je praksa, da plačaš na banki, potem pa jim faksiraš potrdilo o vplačilu, vsaj preko lastminute je tako).

V minulih letih so letališke takse zelo dvignili in to krepko zviša ceno potovanja, čeprav je sama karta dokaj poceni,  včasih pa dodajo še strošek za gorivo (po deset evrov), na nekeatrih letališčih tudi neko takso za varnost.

 

Je pa treba brskat in brskat, včasih je pri dnevu razlike cena leta bistveno cenejša.

 

 

Pa še eno opozorilo:

na elektronskih kartah je opozorilo, da vsaj dva dneva pred letom preko checkmytrip preverite podatke o letu. Naredite to vsaj teden dni prej in potem vsak dan. Če  sama ne bi tako ravnala, bi letos namesto leta iz Hamburga v New York ostala v Hambrugu z dolgim nosom, ker je bila linija vmes ukinjena in sem jaz od vseh kupcev (redne karte, ne last minute!) bila edina, ki me o tem niso obvestili. A sem prekontroilara podatke 14 dni prej in je bilo dovolj časa za iskanje drugega leta oziroma reševanje problema (ker ti niso dolžni zagotoviti nadomestnega leta po isti ceni, vrnejo ti denar in se moraš znajti sam).

 

Tako da je potrebno prebrati res vsako vrstico in se držati navodil, pa naj bot še tako nenavadna. Mamamia

mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. sep 2008 18:38

Imamo izkušnje in so zelo pozitivne, to drži, ni nekih trikov. Midva sva se mela super! Ko male malo zrastejo (no, dobro, ena malo, druga veliko zraste), gremo kam skupaj ali pa samadva za kak dan, ko bojo dovolj stare, da jim bo žur vikend pri babici preživet;) Je pa res, da če misliš zlagat več letov skupaj - iz trsta v london, iz londona dalje... je fino met malo rezerve vmes, ker ti oni ne garatirajo nič (hotela, nove letalske karte), če zaradi zamude prvega leta, zamudiš drugi let. Vendar ko sem jaz potovala z Ryanairom, so bili vedno zelo točno, včasih smo prispeli celo prej! Veri

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

9. mar 2013 18:26

Prebudila bom to spečo , staro temo .

Iščem letalsko karto za v Stuttgard iz Lj, po možnosti že naslednji teden ozr.čimprej. Pa se mi zdi vse tak drago.

Ima kdo kako informacijo za kak pocenski let iz Lj?

Vsaka info.dobrodošla.

vd007

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

9. mar 2013 18:47

Iz Ljubljane v Stuttgart poceni ne boš priletela. Če hočeš leteti, potem leti v Munchen ali Frankfurt in od tam naprej z vlakom, pa tudi to kar precej stane. Z bližnjih letališč tudi ni nič kaj bistveno ceneje, sploh, če iščeš karto en teden prej. Kar se tiče letanja po svetu, Ljubljana počasi postaja slepo črevo, zvez je vse manj in vse dražje so.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti