Okraševanje torte

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

18. feb 2008 15:58

Ali ima kdo kakšen posnetek kako se naredi torto knjigo?

Bi prosila, da prilima sem gor.

katti

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

18. feb 2008 16:30

Matilda tvoj album je prečudovit. In kako lepe slike si naredila, ne samo, da delaš lepe stvari, tudi slikaš čudovito. Res bravo. Kako si naredila rožice na tosti prvi torti, vrtnice? Iz česa so, da se tako lepo svetijo?

jade

Sporočilo je spremenil(a) jade dne 18. feb 2008 16:30:51

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

18. feb 2008 16:35

Katti torta knjiga ni nič zahtevna. Verjetno misliš odprto knjigo. Spečeš kvadraten biskvit v pekaču od pečice, enkrat prerežeš, namažeš s kremo in zložiš skupaj. Če torto oblačiš s tičino maso jo oblečeš, na sredini narediš kazalko in s tem malo pritisneš, da se ob kazalki malo vboči, platnice pa se izbočijo. Potem okrasiš po želji, ob robu lahko narišeš črte za liste ali pa le zarežeš črte na tičino za liste. Enako narediš lahko s smetano. Premažeš, ob robovih nabrizgaš smetano z zvezdastim nastavkom, na sredi narediš iz marcipana kazalko in spet ločiš obe strani ter malo pritisneš...Potem pa izdelaš rožice, pišeš...Po robu za liste pa nabrizgaš smetano v črtah. Navodil pa nimam, katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

18. feb 2008 18:05

jade je napisal/a:

Matilda tvoj album je prečudovit. In kako lepe slike si naredila, ne samo, da delaš lepe stvari, tudi slikaš čudovito. Res bravo. Kako si naredila rožice na tosti prvi torti, vrtnice? Iz česa so, da se tako lepo svetijo?

[zmesan]jade

Sporočilo je spremenil(a) jade dne 18. feb 2008 16:30:51
Hvala, tudi fotografiranje je ena mojih ljubezni in si zelo želim, da bi v bližnji prihodnosti lahko šla na kakšen tečaj. Za tisto svetlečo torto pa bolje, da niti ne pravim, kako je nastala... Sem imela samo tri ure in pol časa za torto od peke oblatov naprej do odhoda na zabavo. Vrtnice so iz maslene kreme, le da se niso imele časa ohladiti in strditi in se zato malo bolj svetijo. lp matilda

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

20. jun 2008 18:36

Danes bi naredila torto. Krema = jogurt, skuta, sladka smetana (ni rastlinska). Zanima me, če mi bo zdržala do nedelje opoldne. Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

ursulinka  

član od: 12.6.2008

sporočila: 92

20. jun 2008 20:19

lep pozdrav vsem! nekaj strani nazaj je bilo pod to temo govora o masleni kremi (uporabljena je bila za rožice na torti), pa me zanima če bi se enaka maslena krema lahko uporabila tudi za "cupcakes"? zanima me okus,pa tudi (glede na to da pravite da se v hladilniku strdi) ali bi sploh bila primerna za take kolačke?? dobrodošle so tudi druge ideje za kreme, ki bi bile primerne za take zadeve... http://i.ivillage.com/stuffwelove/Oct2007/F/cupcake ...no zanima ne nekaj v tem stilu... ursulinka

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

20. jun 2008 22:01

Ja, masleno kremo lahko uporabiš za muffine. Lahko daš noter kakšno aromo (jagoda, vanilija), da je krema malo bolj okusna. V hladilniku se strdi, ampak tako trda, da bi se zobje lomili pa tudi ni

Najbolje da sama poskusiš in vidiš, kako se obnese.

matilda

ursulinka  

član od: 12.6.2008

sporočila: 92

20. jun 2008 22:39

Hvala za odgovor! Ko bo kaj časa poizkusim pa bomo videli kako mi bo uspelo tile kolački mi izgledajo tako odlično, da ne morem da ne bi tega poizkusila narediti tudi sama ursulinka

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

21. jun 2008 8:08

ursulinka je napisal/a:
Hvala za odgovor! Ko bo kaj časa poizkusim pa bomo videli kako mi bo uspelo tile kolački mi izgledajo tako odlično, da ne morem da ne bi tega poizkusila narediti tudi sama ursulinka

Poskusiš lahko tudi s katerokoli drugo masleno kremo, npr. s pudingom, čokolado... Le paziti moraš, da ti uspe in ni tekoča.

Jaz sem naredila čokoladne, pa nismo bili kaj preveč navdušeni, nismo vajeni maslene kreme, ki je kar težka (američani pa jo itak dajo skoraj povsod, pa še obožujejo jo).

matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti