Okraševanje torte

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. feb 2008 11:03

Stana,

hvala, hvala, še si bom začel domišljat, da mi je res kaj uspelo. Samo prekrivanje se mi je zdelo problematično le toliko, da se " plahta " mase prenese na torto. Jaz sem jo z rokami prijel in prenesel, in pri tem se mi je strgalo, če bi dal na valjar bi verjetno šlo brez težav.

Sedaj sem mal gledal recept, pa vidim, da sem se zmotil, v teceptu piše dve čajni žlički glukoze ( ali medu ) jaz sem dal dve jedilni žlici ( enako je z oljem, jaz sem dal sezamovo ).

Torej, če bo kdo eksperimentiral:

500 gr sladkor v prahu

1 beljak

2 čajni žlički tekoče glukoze ( ali medu )

2 čajni žlički rastlinskega olja

1 - 2 jedilne žlice koruznega škroba ( gustin ) ( edino če je potrebno, ne piše pa, kako to ugotoviš ( če je potrebno )).

Ko se zameša, naj stoji v hladilniku nekaj ur, v vrečki.

Pa še en zanimiv recept:

500 gr. sladkor v prahu

4 žlice želatine v prahu

4 žlice vroče vode

2 žlički glukoze ( ali medu )

2 žlički rastlinskega olja

1 žlička glicerina

stopiti želatinov vroči vodi, segreti glukozo in dodati želatini, dodati še glicerin in olje in umesiti s sladkorjem testo. Naj stoji v hladilniku nekaj ur pred uporabo ( nekje drugje piše čez noč ).

Če bo kjera poskušala ( dej Veri, vsaj ti poskusi, ti si itak doma ): veliko sreče.

lp

ežoj

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

16. feb 2008 12:16

Meni se totica tud zdi lepa in simpatična. Če ne drugega nas boš pa na tečaju naučil delat čokoladno glazuro. V tem si mojster, še sam se pohvališ.

 

katti

renata69  

član od: 27.3.2007

sporočila: 1108

16. feb 2008 16:07

Kako in s čim pišete na torto? renata69

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

16. feb 2008 16:24

S tubicami Schwartau - sladko pisalo. Lahko tudi z raztopljeno temno ali belo čokolado, ki jo lahko celo pobarvaš. Stopljeno čokolado daš potem v PVC vrečko za led, odrežeš vogal za 1 mm in potem pišeš (je lažje, kot da sama narediš škrnicelj), vendar tudi ta varianta meni osebno ne leži, zato najraje uporabljam tubice. Za debelejše črke (recimo iz tičine ali marcipana) pa se kupi komplet črk - izsekovalci v pekarni Vrhnika. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

16. feb 2008 20:35

Sem našla tale zanimiv filmček na internetu...kako imajo eni spretne roke :) sem kar obstala. V bistvu izgleda zelo preprosto, ampak verjamem da ni :) izgleda kot da imajonastavekna tej vrečkici (se opravičujem domačem izrazu) tak bolj ploščat nastavek in ustvarjajo z njim. Uganka pri vsem tem mi je krema... piše buttercream-neka krema z maslom, če direkt prevedemo... ima katera kaj izkušenj s tem? http://www.youtube.com/watch?v=I1x2pkILr_g&feature=r lep vikend želim... nitta

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

16. feb 2008 20:44

Nitta, ta reč je še kar preprosta, edino če hočeš narediti veliko rožic, imaš potem "muskulfiber" v rokah drug dan Moje prve buttercream rožice: matilda

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

16. feb 2008 20:48

Sam še vedno ne vemo iz česa so te buttercream rožice :) predvidevam da iz masla? Še kaj drugega? Kje si pa nastavk dubla? u Črnučah ga nism najdla :( sicer, je pa kolegica rekla, kupi navadnega okroglega, največjega pa ga "splošči" oz. mal s kladivom potolči :) , tko da bom verjetno to tudi naredila, sam še recept bi dabla :)

 

lp

Tukaj klikneš in si ogledaš moje slikice

 

Sporočilo je spremenil(a) Pitončica dne 16. feb 2008 20:49:45

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

16. feb 2008 20:58

Maslo in sladkor (1:1), barve, če so etolove še boljše, ker imajo rožice vsaj malo boljši okus, lahko še kakšna žlica mleka. Mislim, da sem v Črnučah videla ta nastavek, čene se pa res lahko znajdeš po svoje. matilda

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

16. feb 2008 21:17

Joj kak super...verjetno je potrebno malo vaje :). Imam pa še eno vprašanje, se potem te rožice kaj posušijo, otrdijo ? potrebno kaj v pečici morda posušit... če je maslo, se po zdravi kmečki logiki v hladilniku malo strdi. Glede nastavka pa sem videla, da je neko dekle delalo kar na nekakšni palčki, potem pa odrezala in hop na torto... Nitta nitta

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

16. feb 2008 21:21

Se mi je pravkar porodilo še eno, seveda čisto začetniško vprašanje. Glede teh "vrečk", sama sem si jo kupila v šparu enkrat, pa nekako z njo nisem čisto zadvoljna... Je kaka "finta" tudi pri tem, kje se dobijo tiste prave, take kot kot so tudi videti v tem kratkem filčku o maslenih rožicah. Glede nastavka, sem si pa takoj ko sem odposlala "prišla gor", da imaš v mislih ta sploščen nastavek, tako da se opravičujem :) nitta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti