Okraševanje torte

hanuta  

član od: 9.11.2009

sporočila: 13

2. jan 2012 20:37

Hvala za ideje, ja krasjana73, nekaj podobnega sem imela v mislih, samo na beli podlagi :)
Čeprav tudi ideja s kakšno čokoladno ograjico ni napačna, prav super bi izpadlo, razmišljam samo še o tem kako Bi oblikovala tisti film - negativ, da bi nekako čez del torte naredila kot da je ta film raztegnjen, kot pri zadnjem primeru. Kakšni so to problemi, ker ideja ni čisto dokončana pa potem je treba še razmislit o realizaciji. Drugače pa imam namen narediti kvadratno/pravokotno, v bistvu največji protvanj kar jih premoremo, tako da bi bil vsak biskvit zase, brez rezanja na pol, samo robove morda stran, da pride lepša oblika.

hanuta

hanuta  

član od: 9.11.2009

sporočila: 13

3. jan 2012 15:05

Ideja je za enkrat v glavi in pa prenesena na računalnik, kako bo pa v praksi pa poročam. Glede biskvita in pa kreme pa mislim da ne bomo čisto nič komplicirali - čisto enostavno, malo čokoladno, malo z orehi, ne bo pa sadja ker ga slavljenec ne mara. :) Kaj mislite, bo izvedljivo?

hanuta

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

3. jan 2012 15:22

Zagotovo je izvedljivo, saj natanko veš kaj želiš in v tej smeri deluješ.

Ob čokoladni in orehovi kremi, sadja nihče ne bo pogrešal. Naj ti doberrata!

zeta

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 364

3. jan 2012 15:31

Jankotu??  ali Janku

pa lp

Noemi

hanuta  

član od: 9.11.2009

sporočila: 13

3. jan 2012 16:09

Hvala za opozorilo :) Janku bo zagotovo bolj pravilna oblika, morda se pa izognem temu pa kar preoblikujem v Očku/Očetu... :)
Bolj kot krema in biskvit me skrbi dekoracija, ustvarjanje s tičino kremo in masleno (sem brala da tičina masa in smetana ne grejo skupaj, bom pa poslusla z masleno, upam da se bodo fotografije prijele). Napis nameravam "prekopirat" na tičino maso nekako z zobotrebcem in prevleč vse skupaj z Nutelo. Ne vem pa kako mi bo uspel tisti film v levem kotu in pa številka v zlati barvi, čedalje bolj se nagibam v smeri, da bi številko naredila kar iz tistih svečk ki jih prodajajo samo da bi jih oblekla z zlatom, kaj mislite? Malo me muči vse skupaj ker se bom prvič lotila takšne tortice :) Velikost pa računam da bi bila 40x45, samo še količinsko moram zadeve pregledati, koliko jih bi bilo potrebno da bi bila ravno prava višina za en biskvit. Rob bi pa pustila kar lepo bel, ali pa morda s čokoldano ograjco, ta del še premišljujem. Imate mojstrice kakšen napotek :) da bi zadeva čim lepše uspela?

 

hanuta

Leyla_  

član od: 22.8.2008

sporočila: 164

6. jan 2012 12:28

Na tičino maso lahko rišeš s čopičem, ki ga pomakaš v mešanico jedilnih barv in vode (da dobiš pravi odtenek). Nutele pa ravno ne predlagam. Da boš lahko ustvarjala z njo, jo moraš raztopiti. Toplo in tičina masa pa ne gre ravno skupaj. Kupi pač črno, rjavo in zlato jedilno barvo. Potem pa čopič v roke in veselo na delo :)

hanuta  

član od: 9.11.2009

sporočila: 13

6. jan 2012 12:43

Aha, pa se mi je zdelo da je nekatera v eni temi predlagala ravno nutelo za pisanje. Bo pa črna barva na delu - a to lahko pišeš samo črna barva v prahu + voda ali je treba obarvati prav masleno kremo? Upam da je še kje kak čist čopič Berem zadnje čase samo še vaše napotke v raznih temah, pa mi še vedno nekako ne gre vse skupaj bo že nekako hvala

hanuta

twinsika  

član od: 25.4.2011

sporočila: 12

7. jan 2012 19:05

Verjetno ne spada sem, bi pa rada vedela kako spečete torto, da ne naredi klobuka na sredini??? Nikoli mi ne rata ravno pecivo.

Aja pa še to, danes sem šla iz Celja v Črnuče v pekarno Vrhnika in presenečenje "ZAPRTO"!No saj verjetno bi lahko prej preverila, samo nisem še videla trgovine s tako okrnjenim del. časom.

A lahko tičino valjam tudi z lesenim valjarjem, ker silikonskega nimam?

twinsika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. jan 2012 19:18

twinsika je napisal/a:

Aja pa še to, danes sem šla iz Celja v Črnuče v pekarno Vrhnika in presenečenje "ZAPRTO"!No saj verjetno bi lahko prej preverila, samo nisem še videla trgovine s tako okrnjenim del. časom.

twinsika

Trgovina je namenjena PREDVSEM podjetnikom, torej slaščičarjem,.....in je maloprodaja pravzaprav zanje zanemarljiv del prodaje.

Lesen valjar je pa seveda enako uporaben, zakaj pa ne bi bil?

rimljanka

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

7. jan 2012 19:28

Twinsika odgovore glede klobuka na sredini najdeš npr. tu ali pa tu.

roža

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti