Starbucks čokoladna torta

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

tema odprta - 13. feb 2008 8:34 | ogledi: 6.336 | odgovori: 11

Zdravo.

Na Dunaju zmeraj v Starbucksu jem eno čokoladno torto (bi človek pričakoval, da bom tam jedla Sacherco pa ok). Je taka ful kompaktna, se mi zdi da mora met precej maščobe not, pravzaprav ne znam opisati, ampak kot da bi tako fino stopljeno čokolado jedel, pa mislim, da ni veliko smetane not. Rada bi doma ustvarila kak približek. Pa me zanima, če kdo pozna to torto ali če ima kdo kakšne ideje? Vsakega nasveta bom zelo vesela.

Na spletu sem našla to:

http://starbucks.co.uk/en-GB/_Food/Cakes+and+Cheesec (znala bi bit ta druga po vrsti)

http://static.flickr.com/32/63093545_0a05dc4ec9.jpg (joj našla sliko to je ta torta)

Prosim za pomoč.

Začetnica

Temo je spremenil(a) ZAČETNICA dne 13. feb 2008 08:37:30

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

13. feb 2008 8:51

To bi bilo mogoče za filo. Ker tista torta ima tudi tortni biskvit. Samo pol se najbrž ne bi pekla še enkrat. Pol pa jajca v tej kremi. Kaj misliš? Začetnica

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

13. feb 2008 8:58

Začetnica. A je krema v tej torti bolj grenka? Tako na videz me ful spominja na eno maso, ki smo jo imeli v pekarni (mešali smo jo s smetano da je ratala navadna čokoladna krema). Sama masa je pa temna in grenka. Mogoče se motim.... E.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. feb 2008 9:05

Glej, meni ima ta stvar sicer preveč čokoladne informacije, ampak, če sprašuješ, kako se naredi krema z jajci....gre približno tako, da nad paro žvrkljaš rumenjake in sladkor, potem pa v tem nazarensko počasi topiš čokolado - bolj kot je temna, bolje je - in potem počakaš, da se tale tvarina popolnoma ohladi in strdi in dobiš eno kremasto stvar, ki se jo da lepo mazati. In da ne pozabim, vmes malo zalivaj vse skupaj z vodo in rumom ali pa čokoladnim likerjem... Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 13. feb 2008 09:11:23

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

13. feb 2008 9:41

Ne morska medvedka to je precej sladka stvar. Morda ste vi dali samo kakav not pa je bilo zato grenko. Lahko malo razložiš postopek. Morda bi poskusila z cukrom. Vendelina nimam nekih kompleksov glede jajc (vedno poližem skledo v kateri sem mešala sestavine za biskvit), ampak se mi zdi tako neverjetno, da bi bila jajca v taki kremi ali pač? No sama še nisem delala kreme z jajci. Ni mi problem eksperimentirat in probavat, ampak neko idejo bi rada imela, da nebom kar tja v en dan mešala zadev skupaj. Sicer tudi sama nisem mahnjena ful na sladko, ampak ta torta pa me je očarala. Začetnica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. feb 2008 9:50

Začetnica, do neke mere me spominjaš na mojo mamo - njej je teoretsko v kuhinji vse jasno, praktično je skeptična, poskusi pa nič novega..... Glej, jaz sem v življenju naredila dvomestno (če ne trimestno) število čokoladnih moussev in v odsotnosti kakava/čokolade v prahu, sem morala delati tudi z lističi čokjolade in ti pač povem, da če v 4-5 rumenjakov, 4-5 žlic sladkorja - oboje žvrkljano nad paro - in potem v tem zelo počasi in vztrajno topiš lističe člokolade, če ne paničiš, ko nastanejo grudice (in malo razredčiš z vodo/likerjem), da lahko takole kakih 10 - 15 dag čokolade (odvisnom koliko rabiš in kako gosto to mora biti) stopiš in da se zadeva lepo maže kot krema, če jo pustiš, da se docela shladi. Iz te tvarine se da narediti tako mousse, prav tako je to zelo kalorična osnova za čokoladni sladoled in tudi na biskvit se jo da namazati. Vendelina jr.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

13. feb 2008 10:03

Pa se ta zadeva potem kaj strdi ali je bolj tekoče oz. mehko? Ja bom probala z eno jajčko ali dvema danes to naredit, biskvit bom pa kar en brezvezen naredla, ker trenutno me ta "krema" bolj zanima. Si že probala nutela torto? No ta starbucksova krema je čisto drugačne strukture kot tista. Ja probat bo treba. Začetnica

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

13. feb 2008 10:09

Začetnica. Tista masa se kar kupi. V takih velikih kanticah Očitno to ni pravo, ker tista je res precej grenka. Ampak tako na prvi pogled pa sem se takoj spomnila nanjo. E.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. feb 2008 10:28

Glej tista rumenjaki-čokolada masa nastane približno tako mehka kot je mehko maslo na sobni temperaturi....10 dag čokolade in 4 rumenjaki (naredijo zadevo mehko) bi moralo zadoščati za celo torto. Če boš zadevo vadila z manj rumenjaki, smiselno zmanjšaj čokolado (in boš dobila doma narejen "sladki greh"). Glavno je, da se ne naveličaš žvrkljati, da se bo naredila kolikor toliko homogena masa in da ne bo neke emulzije, pri kateri bi mast na vrhu plavala.... Jaz take čoko-tvarine vedno delam tako, da počivajo najmanj 2 uri, lahko pa tudi več. Pri meni počivajo na balkonu - čez posodo dam prosojno folijo - je izvrstna temperatura.... Po 2 urah itak vidiš, kako je z zadevo - če še posodo nagneš in je zadeva še malo tekoča (ampak zelo počasi teče), potem je prava. Če stvar ne teče, poliješ malo vode, še bolje je pa čokoladni liker, premešaš, daš v pečico na 80 stopinj, pustiš tam kakih 10 minut in je zadeva ravno prav zmehčana, še malo potreseš, ohladiš in po kaki uri lahko veselo mažeš po biskvitu. Je zelo čokoladna aroma, boš videla. Čokoladne kreme so relativno enostavne zaradi tega, ker tudi, če se med postopkom delajo grudice ali pa je stvar preveč trda, se da še vedno popravljati. Edino kar je, da v prvem poskusu človek popaca celo kuhinjo ... ampak v drugo gre bistveno lažje. Vendelina jr.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

27. feb 2008 14:37

Evo Vendelina sem poskusila narediti kremo po tvojem receptu. Potekalo je pa tako: vzela sem 3 rumenjake, in 25 dag čokolade, ker se mi je 10 zdelo absolutno premalo, pa sem najbrž že tu sfalila. Skratka ta tvarina, se nikakor ni hotela narediti lepa gladka pa sem dodala malo masla in ker je bilo tako fino sem na koncu dodala vsega skupaj 125 g masla-občutno preveč (je bilo pa gladko ) pol sem dala pa še za en špukec ruma zraven. Na koncu sem ugotovila, da bi znalo bit to precej dober približek, ampak najbrž tisto maslo ne bi smelo biti zraven. Torej so to skladne količine, ki si jih napisala (10dag čoko in 4 rumenjaki)? Tole mojo zadevo sem jaz ene 10 minut (od oke) na easy delala. Na koncu je prišla ravno prava gostota. Biskvit mi je zaenkrat pa še čisto mimo, probala sem po receptu za texas sheet cake (al nekaj takega) pa to ni to. Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti