Ameriška red velvet torta

miška1  

član od: 11.7.2007

sporočila: 31

tema odprta - 12. feb 2008 15:02 | ogledi: 6.627 | odgovori: 3

Pritegnil me je videz te torte, pa me zanima ali ima kdo recept v slovenščini. in če joje že kdo pripravljav-izkušnje?

lp

miška1

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

12. feb 2008 16:14

Kakor sem zasledila na internetu, narediš navaden biskvit za torto s kakavom, ki ga obarvaš z rdečo jedilno barvo in enkrat prerežeš ali pa pečeš dvakrat. Za kremo pa zmešaš moko in mleko nad ognjem, ohladiš. Posebej zmešaš maslo, sladkor in vanilijev ekstrakt ter zamešaš v moko z mlekom. Kremo namažeš med oba biskvita in še naokoli. Skratka, meni osebno ta torta ni nič posebnega, krema je tako-tako, okus pa verjetno posledično tudi. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. feb 2008 17:20

Zelo korekten rdeč biskvit dobiš, če v maso dodajaš sok rdeče pese - samo prej zadevo osladkaj. Sama sem zadevo enkrat videla na tevejki in potem sem morala enkrat eno rdečo stvar narediti in sem poskusila s tem in z nekaj žlicami kakava - pa je nekako rdeče izgledalo in tudi okus je kar bil - however, če ravno ne bo hudu nujno, ravno ne bom pekla 7 cm rdečega biskvita.... Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti