Zamrzovanje musake

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

13. feb 2008 11:48

K sreči sta na tem forumu le dva, ki se bojita onostranstva. Bi debatirala glede tega v nedogled, a se raje vzdržim, saj ima vsak pravico do svojega mnenja in tudi za tem stati. Brez ZAMERE, lep dan, pozdrav vsem jaša

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

13. feb 2008 12:34

Jaša jaz sem želela npr. samo povedati, da mi tak krompir resnično ni dober, ne pa da je škodljiv ali karkoli. nisem pa še sprobala kot je rekla Vendy ga izboljšat z dodatki in zadnjih 5 min na ful. Začetnica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

13. feb 2008 12:45

Da ne sprašujem, zakaj vam toliko hrane ostaja...??? Skuham toliko, kolikor pojemo. Če ostane od kosila, se da v posodico, pokrije in je v hladilniku ali na štedilniku. Verjemite mi, do večera tega sigurno ni več - počopka se tako usput. Če pa ostane, se poje za večerjo. Musake še nikdar nisem zmrzovala. Ne zaradi tega, da bi se česarkoli bala, ampak enostavno zato, ker nam še nikdar ni ostala, razen tako kot prej povedano. Pa še postan krompir od včeraj mi enostavno ni dober. Pozdravček!

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

13. feb 2008 14:20

Jaz se tudi trudim narediti toliko kot pojemo, ampak včasih pa res ne rata. Saj veš prevelike očke, ali pa ti zvečer enostanvno ni za jesti iste stvari... Začetnica

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

13. feb 2008 17:01

O.K. Čisto popolnoma vas šele sedaj razumem, kajti je razlika: -a ti osebno enostavno ni dobra, (pa ne moreš nič čez okus, saj mamo vsi različnega) -al bi jo zamrzovala samo zaradi ostanka, da je ne vržeš v smeti -ali pa bi jo namerno želela narediti več, da ti v primeru hitre želje po njej in primanjkovanju časa ne bi bilo potrebno delati Pa še glede krompirja nasploh je razlika: -a zamrzniti narejeno musako ali vse ostale podobne stvari -ali zamrzniti narejena a surova živila v zvezi s krompirjem (njoki, sadni- slivovi cmoki, ....ipd.) Glede okusa, pa je logično in preverjeno najboljše le sveže. Vendar si tega vsak vsekakor ne more privoščit, da bi se prehranjeval striktno samo s svežo hrano- velja za čisto vsa živila (meso, kruh, zelenjava, sadje....) Lep pozdrav, ostanite v rožicah in se ne kregajte oz. debatirajte preveč žaljivo (oštro, kruto ipd.,odvisno od posameznika, kako si vzame) zaradi navadnega krompirja. jaša

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. feb 2008 18:08

Evo, še to povem, pa ne črhnem nobene več o musaki: Tam od koder sem, velja ( je veljalo ), da je krompir v kombinaciji s čebulo, postan, strupen, se pravi restan ( pražen ) krompir, musaka. Drugi krompirji pa naj ne bi bili. Do sedaj se to ni z ničemer potrdilo ( da bi kje prebral ali kaj podobnega ). Jaz osebno sem od unih ljudi, ki jim rečejo " krompirjevci", krompir imam zelo rad v vseh oblikah, postan krompir, pa ne bom pojedel pa pika. Sploh nisem usekan na zdravo prehrano, enostavno postan krompir, za mene popolnoma spremeni okus. Veliko kuham obar, ponavadi naredim tako, da mi ostane vsaj en krožnik za drugi dan. Če je noter krompir, poskusim ga že prvi dan ( ko je obara kuhana ) polovit in pojest, če kakšen kos ostane v obari za drugi dan, sigurno bo ostal na krožniku, ne bom ga pojedel, enostavno to ni več krompir. Če je slučajno musaka tako ostala, bom ven izbrskal meso in jajca, krompir bo pa ostal. Nobene slabe vesti nimam, le postavim ven in bo že kakšna živalica pojedla ( mačke, ptiči, pa morda še kaj ). Zato sem napisal, da se popolnoma strinjam s tistim kar je napisala Anamarija.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti