Montignac

iMojca  

član od: 12.6.2002

sporočila: 16

tema odprta - 21. sep 2002 16:08 | ogledi: 10.843 | odgovori: 11

Želela bi mnenja , izkušnje pri hujšanju po Montignacovi metodi.Nekaj časa nazaj sem nekje zasledila, da so o tem razpravljli-o popravkih v knjigi Jem, torej hujšam, vendar ne vem, če v tem forumu. Zaenkrat mi vse kaže OK problem pa imam pri sestavljanju jedilnikov.Ali ima kdo doma že pripravljene?(vsaj za kakšen teden??)

Mojca

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

22. sep 2002 14:31

Živijo, Mojca. Nimam je sicer, vem pa, da obstaja tudi Montignacova kuharska knjiga - t.j. knjiga receptov, ki upošteva njegova navodila za vsakdanje prehranjevanje, torej t.im. drugo stopnjo. Pred kakšnim letom so jo imeli pri založbi Vale Novak in sicer v hrvaščini. Ne vem, če obstaja prevod v slovenščino. Kolikor se spomnim, takrat sem jo samo na hitro prelistala, je klasična kuharska knjiga, torej z recepti za posamezne kategorije jedi, tudi sladice, ima pa tudi nekaj primerov sestavljenih jedilnikov. Če imaš osnovno knjigo Jem, torej hujšam, pa je tudi v njej nekaj primerov sestavljenih jedilnikov. Če knjige nimaš, sporoči in ti jih prepišem. P.s. kakšne so kaj tvoje izkušnje s prehranjevanjem po Montignacu? Jaz se sicer trudim, da bi vsaj delno upoštevala njegova napotila, priznam pa, da se mi še ni uspelo povsem odreči sladkorju in jedem iz prečiščene moke. no ja, kavo pa že pijem grenko. Lp, Irena

iMojca  

član od: 12.6.2002

sporočila: 16

25. sep 2002 23:22

Živio, Irena Knigo. Jem, torej hujšam imam, tiste druge pa ne. Moje izkušnje so sledeče: Ker sem se res začela <čudno< rediti, (kg sem sicer pridobivala počasi, a redno-bila pa sem zadnje čase skozi napihnjena) sem se odločila za to metodo, ker se mi je zdela najustreznejša. Ker sem imela test glukoze povišan (ne sicer toliko, da bi že zahteva zdravljenje z zdravili) sem vedela , da je to-to. Kakšni rezultati bodo -bi se pogovarjali nekaj mesecev kasneje, ko bo dieta končana. Zaenkrat se počutim odlično. Napihnjenost je minila že po 1.tednu(brez belega kruha,krompirja, testenin in riža,korenja-vse ostalo sem jedla). Sladkorja p ne pogrešam, ker ga tudi prej nisem pojedla veliko. Kavo pijem že vseskozi grenko,moj

helenama  

član od: 21.2.2002

sporočila: 18

26. sep 2002 13:48

Ali mi lahko kdo na kratko pove, kaj je to Montignacova metoda oz. kaj piše v knjigi Jem,torej hujšam? lenka

iMojca  

član od: 12.6.2002

sporočila: 16

27. sep 2002 15:49

M.Metoda na kratko-hujšenje na principu jedi, ki imajo nizek glikemični indeks. To pomeni: prehrana brez bele moke( bel kruh,testenine,..) krompirja ,riža. Sem spada tudi nekaj zelenjave, npr.korenje. Vsa dieta bazira na tem in pa na načelu:ne stradaj. pozdrav Mojca

nesrečka  

član od: 16.11.2005

sporočila: 5

21. feb 2007 16:54

hay,mene pa zanima ali se dobi kalšna knjiga z recepti in kje za hujšanje po Montignacovi metodi nesrečka Sporočilo je spremenil(a) nesrečka dne 21. feb 2007 16:55:43

maychi  

član od: 12.9.2004

sporočila: 616

21. feb 2007 17:32

Mojca, bi te malo popravila... To ni dieta, ker prehranjevanja po Montignacu se ne držiš mesec ali dva, ampak je to način prehranjevanja, ki naj bi trajal za vedno. Lp, Maja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. feb 2007 22:23

no, lahko pa se Montyja držiš samo par mesecev, potem pa preideš na normalno prehrano... Moja prijateljica in moj oče sta oba precej shujšala po tej metodi, ona je mal malo več plusa in je več izgubila, on pa za svojo starost ni predebel in samo hoče super zgledat in je pač malo manj kil zgubil, se je pa obema poznalo. (Aja, sta hujšala ločeno, hihi, ni neke povezave sicer med njima, razen mene, da ne bo kdo kaj razmišljal v to smer;) Ona mi je povedala, da po tem hujša in princip, ko sem jo povabila na večerjo, da smo jedli tako, potem sem pa kupila to knjigo Jem, torej hujšam očetu in ko je izšla še njegove jedilnike. Dobra stran Montyja je to, da lahko ješ kolikortoliko normalno in ne stradaš, ni tista varianta diete, skuhaj si pol kile špagetov, daj v hladilnik potem to jej cel teden po 50 g na dan - enkrat sem res eno tako videla, no, saj so dali še zelenjavo zraven, ampak vseeno sem mislila, da bom umrla od smeha!!! 50 g kuhanih testenin, pa en paradižnik oni imenujejo kosilo??? Kako si upajo! Slaba stran Montyja pa je to, da moraš met za tako prehranjevanje čas in nekaj denarja, skratka ni vse ravno poceni... Saj je res, da pa manj poješ, ampak vseeno... Hrana na splošno ni slaba, sladice s sladilom so pa bolj ubibože, če mene prašaš... Kake šejke bi še lahko stlačila v to kategorijo, pa da so mi tudi všeč, to je pa počasi tudi vse... Bi se morala malo bolj poglobit, ampak sladkarije, kjer ne smeš kombinirat sladkorja in maščobe so res bolj hm... no, saj veste, kake... tule maš pa en forum o montiju: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=3970 Veri

Soncika  

član od: 29.6.2005

sporočila: 35

22. feb 2007 2:28

Na spodnjem linku se lahko marsikaj prebere o "Montyu", pa precej receptov...če sam nimaš idej kaj bi naredil. http://marika.mojforum.si/marika.html LP Soncika

mmbrlan  

član od: 17.4.2005

sporočila: 109

22. feb 2007 8:53

Meni se pa ne zdi, da bi morala imeti za to metodo precej denarja. Jaz pač ne kupujem lososov ali podobnih "eksotik", kot so napisane v knjigi kot predlog. Sem pač bolj osredotočena na (domačo) zelenjavo, meso, sadje, mlečne izdelke, vodo, vodo in še 1x vodo,... in mi prav nič ne fali - še več, počutim se odlično. Saj včasih paše, ... Sicer pa se da tud hitri stvari skup vreč in v lonec. In tudi časovno mi čisto v redu znese. Poješ pa lahko veliko - do sitosti: tudi solata zna biti zelo vabljiva... Lp mmbrlan

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. feb 2007 10:34

mmbrlan, seveda se da tudi z manj denarja, samo njegovi jedilniki so pa - kot si rekla, losos in podobno... Ti imaš precej izkušenj s kuhanjem, oče, ko se je tega lotil pa ne lih toliko;) Potem je pa bolj po receptih brskal, zdaj pa že obvlada, samo zdaj se mu pa ne da več držat tega, hehe, samo zajtrk je obdržal;) Solata je vabljiva, samo ne vsak dan enaka;) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti