Melancani pozimi

šnorca  

član od: 10.11.2007

sporočila: 142

tema odprta - 11. feb 2008 14:35 | ogledi: 3.695 | odgovori: 11

V razne omake za testenine, ki jih pripravim sama, rada dodam melancane. Pozimi resda niso ravno poceni, se mi je pa do zdaj še vsakič zgodilo to, da so bili znotraj rjavkasti, trhli. Ali je to pač treba vzeti v zakup, če pozimi kupuješ melancane, tako kot recimo to, da so paradižniki zelo vodeni, ali gre za slabšo kvaliteto ali kaj tretjega? Hvala!

šnorca

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. feb 2008 14:47

Ko je malancanov dosti na vrtu vseh ne porabim sproti in zato jih olupim, narežem in posolim. Take potem spečem na žaru. Pečene zdevam v skledo, dodam precej česna, sesekljanega peteršilja, nekaj soli in precej olivnega olja. To potem skrbno nadevam v kozarce in na vrhu zalijem z olivnim oljem. Hranim v hladilniku in sproti uporabljam za testenine, pizze, solate. Enako delam z bučkami, baziliko, peteršiljem, čemažem, koriandrom samo da te slednje samo sesekljam, pomešam s soljo in olivnim oljem in nadevam v kozarce. Je precej dela, a se splača. Paradižnik jemo zgolj takrat ko dozori na domačem vrtu. Tega tudi vkuham in še vročega konzerviram v kozarce. Nasplošno zelenjave ne kupujem, ker jo dovolj pridelam sama. lp Vesna

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. feb 2008 15:06

Ja Reca, kako velik hladilnik pa imaš?!? (Ali samo načeti kozarec hraniš v hladilniku in sem narobe razumela)? Atina

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. feb 2008 15:37

Imamo hladilnik z zamrzovalno omaro, koliko litrški je ne vem,verjemi pa mi, da gre 8 kozarcev malancanov brez problema vanj, pa tudi par kozarcev vse naštete zelenjave. Ne delam zaloge za dve sezoni in kar se da sproti sveže nabiram na njivi. Suhe paradižnike recimo pa hranim v vrečki in jih sproti dajem v olivno olje. lp Vesna

neznan uporabnik

11. feb 2008 18:39

če pri nakupu paziš,da je jajčevec lepe modrovijoličaste barve,čvrst in svetleč pomeni,da je svež in ne bo imel rjavih pik.pa lep pozdrav. VINKO

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

12. feb 2008 22:47

Rjavkasti, trhli melancani so znak slabše kvalitete. Bodi izbirčna in vzemi tiste lepe, napete, temno vijolične barve. Čeprav, koliko so pa ti melancani zdravi, pa res ne vem, jaz jih tudi obožujem, zato kdaj pa kdaj kupim kakšnega...

jasna

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

13. feb 2008 0:07

Eno vmesno vprašanje za g. Reca- a bi mi lahko zaupali, kako se naredi suh paradižnik, ker me mika, da ga po TV, večkrat uporabljajo, ne vem pa, kako do njega. Kaj je posebnega, v postopku in načinu, da dobiš suhega in kako gre poseg naprej do tega, da je v steklenici? Lepo prosim, če ni preveč neumno in vmesno, bi vas prosila za recept. Hvala. Lp jaša

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. feb 2008 7:18

jaša,

- nepisano pravolo na forumih je, da se tikamo

- kdor vpraša se, sem ter tja lahko komu zdi neumen, kdor nikoli ne vpraša ostane za vekomaj neumen.

lp

ežoj

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

13. feb 2008 7:28

ežoj odpusti nam mladičkom, ki so nam starši zabičali, da moramo ljudi vikat, sicer se nam bo jezik posušil... Začetnica

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

13. feb 2008 11:44

Bravo g. Začetnica! G. Ežoj ,smo pač bili na "žalost" ali "veselje"tako vzgojeni in naučeni in kar se Janezek nauči, se s težka na ukaz prevzgoji. Hvala za TVOJO inform. o tikanju, se bom potrudila in skušala ustreči vašim željam. Ne morem vsega "na sveže pečeni član" takoj vedeti, npr., da je na forumih pa tako pravilo- tikanje, pa še nenapisano. Oprosti še enkrat, če je tako hudo narobe vikanje. p.s. Pa hvala, za pojasnilo o neumnosti, spet nekaj več vem. Lep pozdrav jaša

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

13. feb 2008 12:39

Jaša pa jaz sem punčka prosim. Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti