Golobi-pomoč

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

tema odprta - 11. feb 2008 13:23 | ogledi: 9.477 | odgovori: 21

Ima kdo kakšno idejo kako naj se znebim golobov na balkonu, celo leto prihajajo in valijo jajca, vedno pride par in to je postala že prava "vojna", vsakič, ko jih zaslišim tečem na balkon, da jih prepodim, in potem seveda spet prideta nazaj. Pustijo pa svinjak, danes ko sem prišla na balkon, me je skoraj "fršlok" sunu, vse je posrano, cel balkon, takega še niso pustili. Aja živim pa v 15 nadstropju, tako da če ima kdo kakšno idejo, kakršnokoli?!

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

11. feb 2008 14:08

joj, mi imamo tudi pravo vojno z njimi...vedno pride par, pri nas sta si izbrala eno omaro,ki ima na vrhu prostor-ene 30 cm manjka do stropa, tja smo potem postavljali najrazličnejše zadeve, pa sta jih prevrnila, balkon je bil ogaben...pol smo postavili na omaro malo težje škatle, in sta kar nekako nehala prihajat-očitno ni več prostora. Pa jst, vedno kadar sem dopoldne doma, "držim stražo" Sicer pa je pri nas prišlo že tako daleč, da tudi ko si prišel na balkon, se sploh nista več odmaknila, je bilo treba z metlo v akcijo stopiti:) Sem pa videla na nekaj balkonih nameščene špičke-šope žic (visoke ene 10 cm) po celem robu balkonske ograje, samo ne vem, kje se jih lahko dobi. LP Sashika

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

11. feb 2008 14:16

ja mene se tudi več ne bojita stopim ven in moram začet tolčt po njima s čim da se speljeta, za te žice sem pa tudi jaz slišala, samo tudi jaz ne vem kje bi se jih dobilo

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. feb 2008 14:51

Kaj pa če bi jima namestila kako valilnico na kakem mestu kjer vas nebi motila? Mi golobov sicer nimamo so pa srake, ki se mi zdijo še bolj grozne. Te še kradejo in ne rečejo zastonj da kradeš kot sraka. Jaz sem se sprijaznila s tem in jih ne preganam. lp Vesna

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

11. feb 2008 14:59

Kolikor sem slišala, pomaga, če na zid nalepiš nekaj ptičev z raztegnjenimi krili, ki jih izrežeš iz črnega papirja oz. kartona. Na ograji od avtoceste so narisani takšni ptiči, in to menda ravno iz tega razloga, da odgajajo ptiče. Poskusi in javi, ali deluje, ker tudi mene zanima LP

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

11. feb 2008 15:08

reca gnezda jim v 15 nadstropju nimam kje urejat kjer me ne bi motilo, ker vse kar so moja okna in jih ne želim nikjer v bližini, kje drugje, niže pa že imajo gnezda, živim namreč skoraj v centru ljubljane, tako da bi se jih rada samo znebila sy ideja s ptiči je zanimiva, samo ne vem kam naj jih dam, ker na steno jih ne morem (15 nadstropje), na balkon pa tudi ne, ker bi se papir uničil ob prvem dežju, tako visoko namreč vedno piha in dež vedno pada na balkon, se mi je že zgodilo, da sem pozabila balkonska vrata zapret in sem imela grozno poplavo v stanovanju, tako da je vedno vse mokro hvala za ideje vseeno

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

11. feb 2008 15:20

Podjetja, ki se ukvarjalo z vzdževalnimi deli na višini, tudi v 15. nadstropju monitarjo protigolobno zaščito, ki je sestavljena iz mreže iz vrvi, ki fizično preprečuje dostop ptic. Res se tudi vidi, vendar ni tako moteče,sem se prepričala. Obstaja tudi zaščita proti netopirjem, z gostejšo mrežo.

Problem poznam in se tudi meni zdi nagravžno, pri prijateljici sem začasno montirala "živahno" plastčno zaščito, ki se uporablja pri zaščiti pri beljenju. Pa plastificirano kovinsko mrežo, kjer se nekaj preč, pa dovolj gosto obrne navzgor, da ni mogoče pristati.. To se potem pritrdi na polico. Pa mreža proti pticam, ki jo uporabljajo vinogradniki.

 

 

F r i n a

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

11. feb 2008 16:37

Za odganjanje ptičev sem pri znancih videla na balkonu obešenko, podobno lestencu z različno dolgimi verižicami na katerih so visele svetleče cevke. Te cevke ob najmanši sapici zanihajo in oddajajo zvok, ki je ptičem menda neprijeten, a obenem ni moteč za človeško uho.

 

Ali pa kaj takega: http://www.eurocontor-slo.si/Izdelki.html - klikni na "izdelki" in pojdi z drsnikom navzdol. Ne vem, ali deluje tudi na golobe, bi se bilo treba pozanimati.

 

 

Cila

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

11. feb 2008 17:23

Drejček, hvala, zlat si. Lep pozdrav, Sonja

Neroli  

član od: 25.11.2006

sporočila: 119

11. feb 2008 18:08

Baje, da pomaga tudi slan kruh (malce namočen in posoljen). Znanka je to sprobala in dejala, da zares deluje. Pa še neškodljivo je :). lp Neroli

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti