Golobi-pomoč

hruškabanana  

član od: 10.4.2007

sporočila: 178

11. feb 2008 18:26

pri nas v bloku imajo nekateri obešeno takšno plastično mrezo, ampak iz res zelo tanke plastike, ki se skorajda ne opazi... kje se takšna mreža kupi ne vem, jo imamo pa mi na vrtu (se mi zdi, da je enaka) nastavljeno kumaricam, da po njej plezajo in veselo rastejo:)))... mogoče si zdaj lažje predstavljaš...je pa to res tanka mreža in tudi luknje so kar velike (kvadratki) tam nekje 10x10 cm... se mi zdi... upam, da se bo kaj pomagalo... lep večer. hruškabanana

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

11. feb 2008 18:46

Hruškabanana, protigolobne zaščite so z manjšimi lukanjami.

Lahko si pogledaš na vertikalah v  stavbi bivše Elektrotehne ( nad Kunigundo). Drobno mrežo pa imajo v Kmetijski zadrogi ( poleg Preste), ali pa jeseni, ko zori grozdje v Vis a vis ali v Merkurju.Tisto tanko velikokrat raztrga veter, kako pa potem  zgleda, pogej na Standardu.

F r i n a

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

11. feb 2008 19:15

Pri meni je pomagalo, da sem kakšnih 10 cm nad vrhom ograje balkona napeljala laks. Ene 2x so še probali pristati, potem jih je pa minilo. Ko piha veter, laks nekako žvižga in mislim, da gre ptičem tudi to na jetra. RadaJem

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

11. feb 2008 20:48

K meni je par krat prišo en dvometrski golob, pa nisn mreže nastavla, skleroza babja! tumpika

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. feb 2008 21:02

Če ste že takšni prijatelji narave in živali, kaj pa puška šibrovka? Kaj pa če bi zazidali balkon ( drugač se vam lahko zgodi da vidite ( o groza ) ptiča v letu ).

Reca, daj srakam moj naslov.

ežoj

hruškabanana  

član od: 10.4.2007

sporočila: 178

11. feb 2008 21:59

no, pogledala sem si tiste zaščite proti globom na podani spletni strani in vidim, da so luknje res manjše... ampak naši sosedje so prav gotovo imeli večje... te za kumare:))) so pač bolj improvizirali... drugače pa tudi meni niso všeč te grozne bodeče žice... ampak proti mrežicam pa nimam nič... no, razen z estetskega vidika... ampak mene živcirajo tudi tisti trapasti veliki pajki, pa plastični labodi, ki neumno gledajo z balkonov... tako da bom glede tega kar tiho...:))) lp. hruškabanana

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

11. feb 2008 23:16

men pa skos čohajo po škatli od rolete in me velikokrat zbudijo. bi drgač zastrupla vse, sam če me ne bi kdo najdu... bannanna

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

12. feb 2008 8:59

ja jst tud nisem noben blazen ljubitelj golobov in bi tudi postrelila vse, pa nekako ne vem če bi se to šla sredi lj, pa tud orožja nimam :), danes je pa še huje na balkonu kot včeraj, grozljivo, bom mogla kaj s temi mrežami in laksi si izmislit

ninky  

član od: 19.1.2005

sporočila: 127

29. feb 2008 17:13

bannanna je napisal/a:
men pa skos čohajo po škatli od rolete in me velikokrat zbudijo. bi drgač zastrupla vse, sam če me ne bi kdo najdu... bannanna
a te kdo lahko kaznuje, če zastrupiš golobe? :) mogoče neumno vprašanje, pa vseeno... ninky

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. feb 2008 20:13

Ja, res je neumno, ninky. Premisli. Pa mimogrede lahko zastrupiš še koga... in potem seveda povsem odgovorno prevzameš odgovornost.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti