Tarallini - pozna kdo recept

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

tema odprta - 11. feb 2008 11:02 | ogledi: 3.383 | odgovori: 27

Pozdravljeni.

Sem velika ljubiteljica kruha in slanih pekovskih izdelkov, še posebej obožujem grisine in vse, kar je temu podobnega. V italijanskih trgovinah se rada "oborožim" s TARALLINI, nekakšnimi obročki, tršimi kot grisini, izdelanimi iz bele moke, olivnega olja, belega vina, soli, kvasa, možni pa so tudi dodatki kot feferon, sezam, origano...na žalost pa ne poznam pravega razmerja sestavin.

Znanka jih je na dopustu v južni Italiji kupovala v domačih pekarnicah in pravi, da so neprimerno boljši od industrijskih, kar rada verjamem.

Zdaj pa ste na vrsti vi: zanima me, če ima kdo recept za domačo izdelavo tarallinov ali podobnega slanega peciva, ker me mika poskusiti speči to doma.

Že vnaprej hvala, mamaF.

mamaF

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

11. feb 2008 12:10

še z ene druge strani: jetzt weiß ich, was du meinst: Tarallini! Eine Spezialität aus Apulien, früher zu religiösen Festen gebacken, heute aber das ganze Jahr über beliebt. Traditionell gebacken aus Weizenmehl, Weißwein, Olivenöl und Fenchelsamen (die aber auch oft weggelassen werden). 1kg Mehl 200ml Olivenöl 200ml Weißwein Prise Salz Zu einem glatten Teig verarbeiten. Kringel formen und bei 150°C etwa 20min backen. klavdija

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

11. feb 2008 12:15

Hvala, hvala, hvala, sem vedela, kam je treba vprašat!! Punce, zlate ste in brzinske na kvadrat! Kar preveč dobrega za en dan! Bom poročala, kako gre, takoj, ko preizkusim kakšnega od teh receptov! Juhu! ..... mamaF

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

11. feb 2008 12:16

Če so tarallini nekaj kaj so že napisale mamamia in tinca,lahko na googlu vpišeš kuvani đevrek-www.prijatno.net,ali perece-www.uputsta.net,pa še perece sa susamom-www.panonskikuvar.Veliko sreče,upam da najdeš kaj a jaz sem bom v kratkem naučila kako daš linke ,še ne vem.LP. golubić

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

11. feb 2008 12:20

golubic, naslove skopiraj cele (skupaj z http://) in za naslovi ne postavljaj locil, pa bo slo. http://www.prijatno.net itd... LP, R.

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

11. feb 2008 12:28

ste mi lušte naredle, da bom še jaz danes taralline/frcole delala. Nekaj jih bom namesto s semeni posula s česnom v prahu. klavdija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti