Tarallini - pozna kdo recept

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

12. feb 2008 8:56

Blanchy je dala včeraj slovenski recept in tako sem včeraj zvečer delala frcokle. Je na eni nemški strani, ki sem jo navedla identičen za taralline. No, delala sem s polovice mase. Potem je bil problem v vinu. Mi je bilo škoda odpreti steklenico in potem ostanek zliti stran. (No, če bi ga šla jaz pit, bi verjetno pod mizo obležala.) Delala sem eno tretjino česnovih, 2/3 pa na eni strani mak, na eni laneno seme. Lepo in dobro. In moji punci jih kar nista mogli nehat jest, ali kot ta večja reče - ji zobi sami letijo.... klavdija

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

9. okt 2008 8:46

Sem našla tole "staro temo" mamaF a poročaš kako je uspelo in kateri recept si uporabila,hvala

sladkosnedko

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

9. okt 2008 10:55

www.cookaround.com/yabbse1/showthr tukaj imaš tudi slikce ;) aja, pa ne od mameF ;) hehehe sem mislila da mamaF se vedno isce recept :P nisem sla za tem da je tema stara :P ycrna Sporočilo je spremenil(a) ycrna dne 09. okt 2008 10:56:39

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

9. okt 2008 12:12

sladkosnedko je napisal/a:

Sem našla tole "staro temo" mamaF a poročaš kako je uspelo in kateri recept si uporabila,hvala

sladkosnedko
O, sladkosnedko, lepo, da si našla temo, jaz sem že čisto pozabila. Zdaj bi jih lahko spet kdaj naredila. Ja, sem naredila tele Taralline: http://www.tredy.com/ri/rezept-tarallini-spezialit in so super uspeli. Večino smo jih še toplih pojedli, tako, da težko rečem, koliko jih pride iz te mase. Jih je pa kar dosti in kljub temu, da je kar nekaj packanja - najprej jih vržeš v vrelo vodo, ko priplavajo na vrh, jih pobereš ven, potem pa spečeš še v pečici - se splača. Sem jih potem še dva-trikrat delala za žurke, pa nikoli poslikala. mamaF - Mojca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

9. okt 2008 12:23

SonjaB je napisal/a:
Za Taraline prvič slišim, a se mi zdijo zelo zanimivi. Pa je kateri od teh receptov tudi preizkušen z vaše strani? Ima me, da bi jih kar zamesila... Še eno vprašanje: kako dolgo ostanejo hrustljavi in kako jih hraniti, da ostanejo takšni kot takrat, ko jih vzameš iz pečice? Hvala za odgovor in pozdrav vsem!
SonjaB, sicer pozno (se opravičujem za "zaspanost"), odgovorim še tebi. Pri nas tarallinov skoraj ni bilo kaj hraniti, jih hitro pojemo, sicer semjih pa dajala v pločevinaste škatle za piškote in ostanejo krhki. Pazi samo, da bo škatla na hladnem, da ne dobijo okusa po žaltavem (olje!) , če bi jih imela dolgo časa kje na toplem. mamaF - Mojca

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. okt 2008 12:28

Pa to so neke preste, če se kuhajo v vodi, pa potem pečejo? lidka [sonce]

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

9. okt 2008 12:36

Ja, Lidka, na tak način. Čeprav so ene variante tudi brez predhodnega kuhanja (to moram še sprobat). V bistvu gre za čvrsto testo iz moke, belega vina, olivnega olja, soli z dodatkom janeževih semen ali zdrobljene suhe paprike, sezama itd, ki ga oblikuješ v za prst debele svaljke- zavite v obroč, ki jih najprej skuhaš kot preste, potem pa še spečeš zlato rjavo hrustljavo. Imaš pa tudi variante s kvasom, ti še malo narastejo in so bolj debeli. Tudi teh še nisem delala. Bom pa kmalu, se mi kar sline cedijo! Na tem linku so eni s kvasom in eni brez, pa še testo za pico: http://www.roangelo.net/valente/taralli.html Drugo leto planiram pohajanje po tistih krajih, joooooj, bomo jedli! mamaF - Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti