Tarallini - pozna kdo recept

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

11. feb 2008 12:42

Super, hvala tudi tebi, Golubić! Vidiš, če te ne bi bilo se pa na đevrek sploh pomnila ne bi, pa tako mi je bil dober (sem ga jedla nazadnje kakih 15 let od tega po Srbiji) ! Link dela dobro! Lep dan želim vsem! mamaF

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

11. feb 2008 14:32

Pozdravljene moje KulSlo! Že v naprej se vam zahvaljujem in opravičujem za glupo prošnjo, vendar priznam, da pač nisem poznavalec jezikov, zato mi vaša pomoč g. mamiF v tem primeru nič ne pomaga, ker si ne znam in ne vem od kod prevesti, saj bi tudi sama želela preiskusiti to stvarco. Če vam ni odveč in če imate znanje in voljo bi vas lepo, lepo prosila za prevod tega recepta. Hvala in lepo prosim brez zamere za nerazgledanost in nevednost. Lp jaša

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

11. feb 2008 15:49

jasa, takole na hitro. Taralli from Naples-Campania 2 zlicki kvasa, suhega 1 sk. mlacne vode 2-1/2 sk. moke (priblizno) 1/2 zlicke soli Naredi mehko testo, kot za pizzo, razdeli na 24 kosov, oblikuj med dlanmi v tanek svaljek, stisni v obroc, daj na pekac. Vzhajaj 1 uro in peci 30 min pri cca 180C. Biti morajo hrustljavi. The Taralli of Gambatesa 1/2 sk. olivnega olja 1/2 sk. suhega belega vina 2-1/2 sk. moke (priblizno) 1/4 zlicke soli Naredi mehko testo, zadnje 1/2 skodelice moke dodaj po potrebi, testo ne sme biti trdo, ne gneti ga tako kot pri kruhu (?). Spet oblikujes svaljke, ki jih zdruzis v obroc, po nekaj jih daj v vrelo vodo, ko splavajo na povrsje jih vzemi ven, ohladi in nato speci v vroci pecici do zlato rjave barve. 1 sk. = 240ml LP, R.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

11. feb 2008 15:51

torej, Jaša, evo prevedenega recepta (tako, malo od oka, ne mene dolžit, če ne bo uspelo): (aha, Blanchy je dala slovenski recept, nisi videla? ):

2 čajni žlički suhega kvasa

1 skodelica mlačne (tople) vode

2,5 skodelici večnamenske moke

0,5 čajne žličke soli

Zamesimo mehko testo, kot za pico. Razdeliš ga na 24 kosov orehove velikosti. Z dlanmi oblikuj svaljke, približno pol cm debele. Oba konca spoji, da dobiš obročke. daj jih na pomokan pleh in pusti vzhajat približno eno uro. Nato jih peci na 175 stopinj Celzija. Biti morajo hrustljavi.

Lp

 

P.s. nekaj me grozno zanima (babji firbec pač) - kako ti je uspelo v desetih dneh nabutat 189 sporočil?????

cervus

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

11. feb 2008 16:22

Nepopisno sem obema hvaležna za pomoč in zelo brzinski odgovor.Hvala, hvala, hvala!!!! p.s. G.Elaphus oz.cervus nič zato, če vas kaj grozno zanima oz. vas matra babji firbec, kar vprašajte. Namreč niste prvi, ki vas je presenetilo moje butanje sporočil in tudi razlago sem že večkrat med mnenji pod recepti napisala, vendar najbrž niste zasledila, zato bom tudi vam razložila.Sem član od 1.2.08, prebiralec in poskuševalec vaših kulslo receptov pa že dobrih 5 let. A ker nisem imela svojega meila in interneta (čeprav računalnik sem imela), nisem mogla biti član, da bi lahko sproti z vami kontaktirala, zato sem sicer kuhala in pekla po vaših receptih in zraven njih v zvezku ročno beležila mnenja (enako,kot sedaj na portal). Zato sem sedaj od sreče, da sem postala član, raskirala ta čas (noč+ dan), da sem čimprej lahko razdelila svoja mnenja tudi med vas. Glede pa na negativen odziv članov kulslo, na moja mnenja, me je kar spravilo s tira in sem skoraj da obupala ter se že istočasno želela odjaviti, a so me vaše kolegice s prijazno besedo potolažile. Upam, da sedaj izpolnila vaš "firbec". Lep dan.In brez zamere. jaša

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

11. feb 2008 16:25

Jaša to si pa tak luštno napisala. Zdaj si pa še moj babji firbec potešila. Kaj se sekiraš za negativne odzive, je bila polna luna pa smo bili vsi malo .

Aja pa dobrodošla med nami.

Evo spet jaz skrenila s teme.

jade

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

11. feb 2008 16:34

Hvala tudi vam g. Jade za tople besede in sladko- polno smeha dobrodošlico, zelo ste me veselo presenetili. Hvala. Lep dan jaša

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

11. feb 2008 17:00

Aja pa drugič kar spusti tisto g., pa vikat me tudi ni treba, smo tukaj še vsi tak mladi....

jade

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. feb 2008 18:14

jaša, kje te je pa kdo nadrl? Jaz nisem nikjer nič videla. Pa za možnar bi lahko kakšno rekli, se kak odvečni najde. Če te zanima, mi spoorči nazasebno pošto. Mamamia mamamia

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

11. feb 2008 18:38

Za Taraline prvič slišim, a se mi zdijo zelo zanimivi. Pa je kateri od teh receptov tudi preizkušen z vaše strani? Ima me, da bi jih kar zamesila... Še eno vprašanje: kako dolgo ostanejo hrustljavi in kako jih hraniti, da ostanejo takšni kot takrat, ko jih vzameš iz pečice? Hvala za odgovor in pozdrav vsem!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti