Lonec za mleko emo celje

gerna  

član od: 26.11.2007

sporočila: 228

tema odprta - 11. feb 2008 9:07 | ogledi: 9.588 | odgovori: 11

Prosim, če mi kdo lahko pomaga.

Kar precej let je že odkar sem si kupila ta lonec, sedaj pa me zanima če se ga da še kje dobiti?

To je dvoliterski lonec, ki ima dvojne stene in dno, ter ventilček. Ta ventilček se vzame dol in skozi tisto luknjico se nalije voda med stene. Mleko ne prekipi, saj ko zavre začne na ventilčku izhajati para in piska. Tako lahko mleko brez skrbi pustim na štedilniku, saj ga na daleč slišim kdaj zavre.

Torej zanima me, če še kje prodajajo takšne lonce? Oziroma če EMO sploh še dela take lonce?

Moževa teta, ki živi v tujini ga je namreč enkrat pri meni videla in ji je bil zelo všeč. Tako bi bilo to idealno darilo zanjo.

Že v naprej vsem hvala za pomoč.

LP.

gerna

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

11. feb 2008 9:49

Poskusi poklicati na tel.št.: 03 428 81 50, to je EMO-ETT in prosi za njihovo industrijsko prodajalno. katjushka

evamaja  

član od: 14.6.2007

sporočila: 222

11. feb 2008 10:13

Pred ca. 2 leti sem ga kupila v Mercatorjevi trgovini. evamaja

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

18. nov 2009 9:02

Mene pa zanima, sedaj, ko je toliko govora o domačem mleku, v kakšnih loncih kuhate mleko. Omislila bi si novega, pa zbiram ideje, nasvete. Naj bi bil za indukcijo, ker bomo v (bližnji?) prihodnosti menjali ploščo. Pa 2 litra mleka naj gre noter. Atina

neznan uporabnik

18. nov 2009 9:08

Te piskajoče lonce imajo kar v večini trgovin s posodo. Se zelo obnesejo. ajda66

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. nov 2009 18:05

Atina, emajliran se zelo dobro pere, na dno daš stekleno ploščico, ki se kupi v trgovini in preprečuje, da bi mleko prekipelo. Pa nikar preveč ointenzivno z abrazivi nas notranjost lonca. In pred mlekom malo vode na dno, toliko, da je dno pokrito. Nato daš ploščico in nanjo naliješ mleko.... Funkcijo ploščice pa poznaš, kajne?

Lonec seveda uporabljaš samo za kuhanje mleka.

rimljanka - zasebno mnenje

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

19. nov 2009 5:14

Sama sem pristaš bolj inox posode. Dobijo se taki lonci z bolj debelim dnom in imajo pri strani tako dolgo prijemalo in mogoče še lijaček. So prav deklarirani kot lonci za mleko. V mojem kuham tako kot je rekla rimljanka - lonec oplaknem znotraj z vodo, stekelca pa žal nimam (ali to še prodajajo) Sama imam takega ki drži cca 1,5 l, iščem pa tako kot ti takega za 2 l. Za v hladilnik pa si bom potem omislila dve stekleni posodi po 1 liter s pokrovčki, da ne zavzame toliko prostora, pa še bolj prikladno je za nalivanje. Sedaj ko so aktualni mlekomati bodo spet aktualni tudi lonci za mleko. Nisem še imela časa, vendar mislim da bi ga dobila v Merkurju. Tisti lonec za mleko pa sem imela pred 20 leti. Bil je emajliran zunaj in znotraj lepo aluminjast. Uporabila sem ga samo nekajkrat in ko sem slišala da mleko in aluminij ne gresta ravno skupaj (če se rav spomnim aluminj nekaj strupenega izloča v mleko, če v njem tudi malo stoji - bodo kemiki bolje vedeli) ga nisem nikoli več uporabila in bogsivedi kje je lonec končal. tedyka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

19. nov 2009 7:22

Tista stekelca prodajajao, pred kratkim sem jh videla v Hipersosedu v Celju. Drugje nisem gledala. Bili so tam, kjer imajo pekače,....

neznan uporabnik

19. nov 2009 8:38

Jaz sem pa stekelca videla v Merkurju med steklenimi izdelki. Mi ni "potegnilo", da bi ga kupila. Pa bi mi prišel prav. ajda66

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

20. nov 2009 9:39

rimljanka je napisal/a:

Atina, emajliran se zelo dobro pere, na dno daš stekleno ploščico, ki se kupi v trgovini in preprečuje, da bi mleko prekipelo. Pa nikar preveč ointenzivno z abrazivi nas notranjost lonca. In pred mlekom malo vode na dno, toliko, da je dno pokrito. Nato daš ploščico in nanjo naliješ mleko.... Funkcijo ploščice pa poznaš, kajne?

Lonec seveda uporabljaš samo za kuhanje mleka.

[nagelj] rimljanka - zasebno mnenje

rimljanka, to si imela v mislih navaden emajliran lonec.... mene pri teh pravih loncih za mleko malce moti, da je zunaj emajliran znotraj pa je iz aluminija, kar naj ne bi bilo preveč zdravo, pa še izkušnje imam, da se spodnji del rad čez čas izboči, če kdaj vode prehitro zmanjka. Sedaj ga imam namen zamenjati prav zaradi tega, pa bi mi zaradi indukcije prav prišel tudi navaden emajliran lonec. katjushka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

20. nov 2009 10:56

Kako, lonci so emajlirani zunaj in znotraj, taki, navadni, recimo od Emo Celje..... Nisem mislila lonca z dvojno steno, navadnega, pa stekleno ploščico noter.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti