Iščem osebo

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

26. mar 2009 9:43

Vendelina tu pa se ne strinjam s teboj. Vsak se ne najde.Iskati smo začeli zaradi zapuščinske razprave,saj mu je umrla mama-moja oma.Čeprav je nalog za poizvedbo izdalo sodišče se ga ni našlo.Kot ,da bi se udrl v zemljo.Ni ga ne med živimi ne pod pokojnimi. kriznana

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. mar 2009 10:50

Glej, jaz želim, da najdete tega izgubljenega sorodnika. Konkretne zadeve seveda ne poznam in tudi ne gre, da bi jo poznala - so za to pametni uradi in uradniki, da iščejo, ni, da bi se mi tule žogali z osebnimi podatki. Samo si pa takole mislim (pred leti sem morala nekaj urediti, sicer nismo nobenega izubili, samo tako je naneslo, da je bila živa ženska po podatkih KDD in sodišča mrtva....in smo potem ugotovili, kdo je v resnici umrl in kdo je še živ): malo iniciative je treba in malo se je treba sprehoditi po uradih (ne samo čakati, da bo notranje ministrstvo koga našlo - oni imajo podatke o bivališčih, podatke o pogrešanih, pa register umrlih itd ...) in malo prositi za pomoč in potem se že kdo najde, ki da kakšno idejo, kje bi se še kaj iskalo.... Konec koncev, saj imate ja emšo od pogrešanega človeka, mar ne? Nekje so človeku s takim emšotom bodisi uredili dokumente, bodisi so ga vpisali med mrtve, bodisi je prodal svoje certifikate, ki jih je dobil ob lastninskem preoblikovanju v devetdesetih letih (se gre pogledat, če so bili ti certifikati kdaj prodani in ti podatki so pa na KDD), bodisi je v volilnem imeniku....skratka, dajte malo migajte, dajte vprašajte pooblaščenko za varstvo osebnih podatkov, kje in kako se lahko pride do podatkov o tej in tej osebi....Tako boste imeli vsaj občutek, da ste vse naredili. Čeprav, če oseba koga noče več srečati, potem ga pač ne bo in je treba tudi to sprejeti in iz tega izvesti tudi določene pravne konsekvence (kar je zlasti pri dedovanju potrebno). Totalno pa dvomim, da se oseba, ki ni več v prvi mladosti in ki že dlje časa nima stikov s sorodniki, aktivno pojavlja na netlogih, fejsbukih, majspejsih, tuiterjih itd..... Vendelina jr.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

26. mar 2009 10:54

kriznana je napisal/a:
Vendelina tu pa se ne strinjam s teboj. Vsak se ne najde.Iskati smo začeli zaradi zapuščinske razprave,saj mu je umrla mama-moja oma.Čeprav je nalog za poizvedbo izdalo sodišče se ga ni našlo.Kot ,da bi se udrl v zemljo.Ni ga ne med živimi ne pod pokojnimi. kriznana
Jaz pa mislim isto kot Vendy. Pri nas se skoraj vse najde. Glej, če želiš mi piši na zs, ti bom dala naš faks, pa bom probala rešit... Začetnica

inteligentka  

član od: 23.10.2008

sporočila: 115

26. mar 2009 12:54

oj, jaz tudi že nekaj časa neuspešno iščem mladeniča ali mladenko po priimku sever iz velenja - če ni bila kersnikova ulica prej.. gre za sorodnike, katere bi rada spoznala... ampak prosim, ne bi želela javno pisati o teh zadevah.. če pa prosim kdo kaj ve, pa naj napiše - ta oglas mi je dal idejo, da lahko tudi tu vprašam.. gre za enega, ali več mladih ljudi, kaj vem, tam okrog dvajset, več, ali manj - ne vem.. je pa to kar bližnje sorodstvo, ki pa za nas ne ve... sory, ker je tudi mene zamikalo, da tu sprašujem, a ne me secirat zaradi tega... by inteligentka

larisa1  

član od: 16.12.2003

sporočila: 167

26. mar 2009 19:56

Dokler smo bili naročniki in navedeni v tel. imeniku Telekoma ni bil problem poiskati nikogar v Sloveniji. Problem pa je nastal, ko se nas je večina preusmerila na internetni telefon, kot npr. triera.net, amis, T2 in podobno. ..Nikjer nisem zasledila telefonskih imenikov teh naročnikov. Če mogoče obstajajo, bi bila zelo vesela, če katera ve zanje, kajti na ta način nam bi bile "izgubljene osebe" spet dostopne. larisa1

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 408

28. dec 2012 15:07

Bom kar tu povprašala...iščem cimro iz dijaškega doma. Če je kdo iz vasi Vrbovo pri Ilirski bistrici  in je pripravljen pomagati,ga prosim, naj mi pošlje zasebno sporočilo. Hvala.

eta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. dec 2012 19:15

Tole zadnje je...joke s triletnim zamikom, ne? #just_checking

Vendelina jr.

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 408

28. dec 2012 20:46

Ni joke( šala), nisem hotela odpirati nove teme-bi morala? Oprosti...Sem se  skrajno neumno in nespametno lotila iskanja? Oprosti...sem pač poskusila...vdim, da bom morala prebrati kaj tako groznega se je dogajalo v tej temi.

Še vedno pa iščem in prosim , če se kdo oglasi...Hvala.

Lepo, da preverjaš

eta

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

28. dec 2012 22:13

Eta, nimaš se komu opravičevati. Povsem korektno je, da uporabiš že obstoječo temo ustreznega naslova.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. dec 2012 10:43

Eta, pa daj preberi, kaj si napisala, no (moedrator2, ti pa tudi): Nisi navedla ne časovnega obdboja, niti v katerem dijaškem domu v katerm kraju je to bilo - o imenih tudi nič, ti imaš tudi samo nick - in sedaj v resnici pričakuješ, da ti bo na tako vprašanje, ki je preveč splošno in ima preširoke kriterije, kdo odgovoril?

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti