Špinača

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

10. feb 2008 10:51

Ko sta bila moja dva majhna sem svežo špinačo predhono dobro očiščeno, skuhala v slanem kropu, precedila sesekljala in še vroči primešala topljivega sirčka.

Zelo rada sta jo jedla, kasneje seveda pa je sledilo dušenje na maslu in česnu, danes pa na oljčnem olju in seveda razno razne lazanje.

lp

 

 

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 10. feb 2008 10:52:17

ally82  

član od: 2.10.2007

sporočila: 91

10. feb 2008 11:38

Sama pripravim špinačo tako. Še zmrznjeno dam v vrelo vodo (domačo, ki jo zmiksam in blanširan v jeseni), ko je odtaljena, jo dam v posodo z oljem in malo malo moke, malo podušim, dodam česen in muškatni orešček, ter zalijem s segretim mlekom. Za okus dodam sladko ali kislo smetano in le še solim. Malo pokuham. To uživamo skupaj s pire krompirjem, moj dragi pa še želi običajno poleg pečeno jajčko. ally

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

10. feb 2008 11:42

Ste natresli toliko zanimivih receptov, da bo še meni špinača postala všeč (pa mi je strašno bljaki)

Lep dan in veliko se smejte

Coccinella  

član od: 6.9.2007

sporočila: 20

10. feb 2008 12:45

Pri nas pa naredimo neke vrste juho iz špinače z mlekom. Kuhano(!), drobno zrezano špinačo na hitro podušimo na maslu, nato prilijemo precej mleka, solimo. Počakamo, da zavre in kuhamo še kakih 5 minut. Če je potrebno še dosolimo in izboljšamo z maslom. Lep pozdrav vsem! Coccinella

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

10. feb 2008 13:48

LIJANA je napisal/a:

Po tem, da jo imajo otroci radi sklepam, da pripravljaš ponavadi zmrznjeno. Špinačo samo dobro operi in jo za par minut pokuhaj v vreli vodi, toliko, da pade skupaj. Se precej udela in jo je treba kar precej. Potem jo odcedi in na kuhinjski deski seseklaj čisto na drobno ali zmiksaj. Naprej je postopek enak kot pri zmrznjeni. V ponvi pogrej maslo ali olje, dodaj žlico moke, pomešaj, da se razgrudi in dodaj špinačo. Jaz jo posolim, popopram, dam malo muškatnega oreščka in žlico kisle smetane. Če vam paše, daš lahko notri tudi česen.

 

Lijana

Evo takole sem jo naredila. Baje, da je bila dobra, otroka sta skoraj polizala krožnike. Jaz je nisem probala, ker mi je , že ko jo vidim. Sem pa bistveno lažje naredila to svežo, se mi zdi, da tista zamrznjena še bolj smrdi.

jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

10. feb 2008 13:48

Pa hvala vsem za nasvete.

jade

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

10. feb 2008 13:55

Jaz dušeno in na večje kose narezano špinačo (oz. jaz delam to z blitvo) pomešam z naribanim sirom, dodam začimbe in nadevam tortilje. Povrhu posujem nariban sir in zapečem v pečici. Zraven se prilega različna sveža zelenjava. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti